Kalousek: Zemanův kanál Dunaj-Odra-Labe by byl jako socialistická samoobsluha
23. 5. 2013

Kalousek: Zemanův kanál Dunaj-Odra-Labe by byl jako socialistická samoobsluha

Rozhovor s ministrem financí Miroslavem Kalouskem

Stát může ještě letos věnovat několik miliard navíc do infrastruktury, vědy a výzkumu. "Pokud se po prvním červnu uvidí, že daně opravdu vybíráme lépe, než jsme si mysleli, bude toho víc," slibuje ministr financí Miroslav Kalousek.

Celý článek
Konec pražské koalice
23. 5. 2013

Konec pražské koalice

Vyjádření Heleny Langšádlové k dění na pražském magistrátu pro pořad Události, komentáře.

Celý článek
29. 4. 2013

Pavel Bratinka: Politika je vždy aktuální

Dnes se ze všech stran – a nejen v naší zemi – ozývá v nejrůznějších obměnách tvrzení, že politika je svinstvo. Toto není žádný moderní jev. V různých obměnách se vyskytoval odedávna. ..ti, kdož jej vyslovují, mají svojí pravdu. Oni ale slovem „politika“ vesměs míní charakter a chování politiků a nikoliv politiku jako jeden specifický způsob, jakým lidská společnost rozhoduje. Klíčovou otázkou v úsilí zabránit této degeneraci demokratické politiky je najít způsob, jak zabránit tomuto „únosu“ zvolených zástupců lidu anonymními strukturami z řad členské základny politických stran. Při hledání odpovědi na tuto otázku se naštěstí můžeme inspirovat příkladem z nejstarší z existujících demokracií světa – USA. I tam výběr kandidátů do voleb – včetně voleb prezidentských – býval záležitostí úzké kamarily prominentních členů dané strany. Situace se začala měnit teprve s příchodem 20.století, kdy se v některých amerických státech výběr kandidátů začal provádět prostřednictvím primárních voleb…

Celý článek
Stavební povolení zastaveno
20. 4. 2013

Stavební povolení zastaveno

Problémy při výstavbě obytného souboru Nad modřanskou roklí

Již řadu měsíců probíhá v oblasti křižovatky ulic Generála Šišky a Novodvorská na Kamýku urputný boj občanů Prahy 12 se společností Central Group, která v této lokalitě buduje skupinu devíti bytových domů. Jsou zde vyprojektovány čtyř až devítipatrové objekty s 255 byty a 191 ateliéry. V garážích je plánováno 876 stání a na terénu dalších 94. Výstavbu provází od samého počátku řada stížností obyvatel okolních domů. 

Celý článek
Obchvat měl ulevit Libuši a Písnici. Je zatím v nedohlednu
19. 4. 2013

Obchvat měl ulevit Libuši a Písnici. Je zatím v nedohlednu

Obyvatele městské části Libuše a Písnice nepřetržitě děsí stále stejný strašák - tím je neutuchající frekvence dopravy. Východisko z problému však existuje - tím je vybudování takzvaného východního obchvatu, který by zmíněné městské části od dopravy značně ulevil. Starosta městské části Libuš Jiří Koubek zprovoznění křižovatky, která je zatím uzavřena, podmínil vybudováním východního obchvatu, tedy její připojovací větve na Pražský okruh. Jinak mu už tak silná frekvence dopravy městskou část úplně zahltí.

Celý článek
Pomozme přírodě! Ukliďme svět!
19. 4. 2013

Pomozme přírodě! Ukliďme svět!

8. ročník úklidu pravého břehu Vltavy v Modřanech

Zveme Vás na 8. ročník úklidu pravého břehu Vltavy v Modřanech okolí cyklistické stezky Braník - Zbraslav, který se koná v pátek 19. 4. 2013 od 13.00 hod. Sraz je na oddechové louce při ulicích U Soutoku v Pomořanech. Akce "Ukliďme svět" je součástí mezinárodní kampaně, v jejímž rámci dobrovolníci uklízejí své okolí. "

Celý článek
Bude holešovické výstaviště sloužit hazardu, farmaření či kultuře?
16. 4. 2013

Bude holešovické výstaviště sloužit hazardu, farmaření či kultuře?

"Jsem rád, že i odborná veřejnost preferuje variantu dát prostor aktivitám zdola než plánovat megalomanská řešení. Dobré řešení totiž automaticky neznamená drahé řešení," uzavírá páté setkání Metropolitní ozvučné desky Hudeček.

Celý článek
Problém 21. století?
15. 4. 2013

Problém 21. století?

Odstraňování odpadních vod z okrajových čtvrtí Prahy 12

Když Jan Neruda marně bloudil městem, aby se zbavil starého slamníku, byly to obtíže takřka idylické ve srovnání s tím, co musí zažívat současní občané Prahy 12, kteří jsou odkázáni na vyvážení septiků, žump nebo vyvážecích jímek, protože k nim dosud nedorazila kanalizace. Do kompetence hlavního města Praha spadá nejen kanalizace, ale i zajištění tzv. vypouštěcích míst. Provoz podobných zařízení není zrovna vítaným sousedem kohokoli. Přes moderní technologické vybavení se městské části podobných zařízení zbavují...

Celý článek
Delfinárium v MČ Praha-Libuš je černou stavbou
10. 4. 2013

Delfinárium v MČ Praha-Libuš je černou stavbou

Společné prohlášení starostů MČ Praha-Libuš a Praha 12

Starosta MČ Praha-Libuš Mgr. Jirka Koubek a starosta MČ Praha 12 Mgr. Petr Prchal (oba za TOP 09) považují započatou výstavbu dočasné delfinária na katastru Libuše za nezákonnou. Podle jejich vyjádření je pro takovou stavbu nezbytné stavební povolení, které vydáno nebylo. Jedná se podle nich tedy o černou stavbu ignorující současné standardy, proto podali podnět na odbor výstavby MČ Praha 12.

Celý článek
Vznikne nový volnočasový areál RAK?
6. 3. 2013

Vznikne nový volnočasový areál RAK?

Proto jsme loni 29. listopadu podali na pražský magistrát žádost o dotaci z Operačního programu Praha – Konkurenceschopnost, oblast podpory 2.1 Revitalizace a ochrana území, podpořeného z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Díky tomu by mohl z již nevyhovujícího sportovního areálu pod ZŠ Rakovského vzniknout Rekreační a kondiční areál – RAK.

Celý článek
1 2 ... 9 10 11 12 13 ... 20 ... 25 26
Články 101 - 110 z 257
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme