Volby 2010 do zastupitelstev obcí

pátek 15. a sobota 16. října

Jak hlasovat ve volbách do zastupitelstva

Podzimní komunální volby rozhodnou o tom, kdo bude spravovat Vaši obec v následujících čtyřech letech. Volič muže vybírat své zastupitele mezi všemi kandidátkami. Jak je to možné? Každý volič obdrží jen jediný volební lístek, na kterém však budou uvedeny všechny kandidující volební strany. Muže pak volit buď jednotlivou stranu, a nebo si vybrat jednotlivé kandidáty z libovolných kandidujících stran. Pro každou obec je maximální počet hlasů/křížků jiný, odpovídá počtu zastupitelů obce.

Chci hlasovat pro volební stranu

Rozhodnete-li se hlasovat pro určitou stranu, označíte u jejího názvu křížek. Chcete-li tedy do zastupitelstva např. poslat kandidátku TOP 09, postačuje označit u této strany křížek do předtištěného rámečku. Ta pak získá automaticky všechny hlasy, které můžete v komunálních volbách ve Vaší obci využít. Volič nemůže hlasovat pro více než jednu volební stranu, tzn. nemůžete zakřížkovat více volebních stran. Takový lístek by pak byl neplatný.

Co však zákon umožňuje, je možnost hlasovat jak pro stranu, tak pro kandidáty z jiných volebních stran. Můžete tedy označit křížkem TOP 09 a dále si vybrat i kandidáty z jiných volebních stran a u jejich jména provést křížek. Pak vámi zvolená strana nezíská všechny Vaše hlasy, ale z těchto hlasu se jí odečte tolik hlasů, kolik kandidátů z jiných stran jste zakřížkovali.

Nechci hlasovat pro strany, ale pro jednotlivé kandidáty

V takovém případě můžete zakřížkovat kandidáty z libovolných stran, kterým se rozhodnete dát svůj hlas, nesmíte však překročit počet hlasů, které máte ve Vaší obci k dispozici. V této variante si vlastně zvolíte vlastní „ideální“ zastupitelstvo. Nevolíte tak stranu, ale jednotlivé kandidáty. Neplatný je lístek, který by obsahoval víc než maximální povolené množství křížků/hlasů. Proto dejte pozor na dodržení maximálního počtu křížků.

Bližší informace o hlasování v komunálních volbách naleznete na stránkách Ministerstva vnitra ČR.

Vyhledávání kandidátek

Abyste mohli zjistit, zda u Vás TOP 09 kandiduje, připravili jsme vyhledávání kandidátek. Můžete hledat rovnou dle názvu konkrétního území (funguje na příč všemi kategoriemi od obcí, přes města, statutární města a Prahu až po městské části a obvody) nebo nechat si vypsat kandidátky v určitém kraji či okrese.


TOP 09 a hnutí Starostové a Nezávislí mají kandidátky ve více než tisícovce obcí

TOP 09 uzavřela strategické partnerství s hnutím Starostové a Nezávislí, které spočívá ve vzájemné podpoře při volbách do obecních zastupitelstev. Dohromady bude kandidátka TOP 09 nebo hnutí Starostové a Nezávislí ve více než 1150 obcích, což představuje tisíce kandidátů. Hnutí Starostové a Nezávislí bude mít téměř 500 kandidátek a TOP 09 více než 700. Ve spoustě obcí je kandidátka TOP 09 a hnutí Starostové a Nezávislí společná. V několika desítkách obcí bude jak kandidátka TOP 09, tak kandidátka hnutí Starostové a Nezávislí. Všude, kde jsou obě kandidátky, k tomu došlo po vzájemné dohodě. „Ve více než padesáti místech jsme se rozhodli přivést do komunální politiky co nejvíce místních občanů a umožnili kandidaturu jak za hnutí Starostové a Nezávislí, tak za TOP 09. Ostatně volič stejně obdrží jen jeden volební lístek a může si zastupitelstvo složit skutečně napříč politickým spektrem. Bude jen dobře, že se zájem o volby a dění v naší zemi mezi občany zase o trochu zvýší,“ říká předseda hnutí Starostové a Nezávislí Petr Gazdík.

Seznam obcí, kde bude kandidovat TOP 09 nebo hnutí Starostové a Nezávislí naleznete v tomto souboru. Je možné, že ještě dojde k úpravě či aktualizaci tohoto rozsáhlého seznamu.

Články týkající se voleb do zastupitelstev obcí v roce 2010

Tůma: Nechci obviňovat, ale ta ODS...
14. 10. 2010

Tůma: Nechci obviňovat, ale ta ODS...

Rozhovor s kandidátem na pražského primátora Zdeňkem Tůmou

Jde o to zbrzdit a pokud možno zastavit některé procesy na magistrátu. Protože třeba nový tendr na Opencard je o provozování kartového centra na dalších pět let. To znamená, že my přijdeme na radnici a ono to úplně překryje celé naše volební období.

Celý článek
14. 10. 2010

Postřeh kandidáta za TOP 09

Přemýšlel jsem, jak bych nadepsal svůj osobní postřeh z období vaření předvolebních gulášů, smažení  pečených holubů a slibování možného i nemožného. Je to doba, kdy politici na krátký čas sestupují z výšin mezi lid a pronášejí moudra, slibují úplně všem. Za ta léta otrlý volič pochopil, že smažení holubi létají do huby jen velice krátkou dobu. V momentě, kdy volební lístek spadne do urny, nezbývá než doufat, že nějaký ten holoubek přiletí třeba za dva roky po volbách. Ovšem když se mu podaří doletět. Nástrah je víc než dost a naše česká korupce je nezdolná.Jsem z malého města a mám pocit, že nastává zlom. Máme šanci volit lidi, které známe a kterým věříme. Držím všem palce, aby naděje, kterou vkládáme do svých kandidátů, přinesla něco lepšího pro všechny spluobčany.Miroslav LorencKandidtát místní organizace TOP09 Prachatice

Celý článek
Dejvická - stánek 14.10.2010
14. 10. 2010

Dejvická - stánek 14.10.2010

S blížícím se dnem voleb zájem o naše stánky vzrůstá. Dnes na Dejvické jsme byli doslova v obležení . Děkujeme všem co nám vyřkli podporu a dají nám svůj hlas.

Celý článek
Kafe na kolečkách
13. 10. 2010

Kafe na kolečkách

Neformální setkání na náměstí ve Valašském Meziříčí

Ve středu 13. října jsme připravili na náměstí ve Valašském Meziříčí netradiční akci - Kafe na kolečkách. Příjemné odpoledne s U-rampou pro skateboardisty a bikery, balonky pro děti a dobrou kávou pro dospělé. Minimum proslovů, neformální rozhovory kadnidátů do Zastupitelstva s náhodnými příchozími.

Celý článek
13. 10. 2010 | 19:00

ZUMBA s Eliškou a TOP 09

Celý článek
Fotoreportáž: Mítink TOP 09 v Prostějově
13. 10. 2010 | 12:00

Fotoreportáž: Mítink TOP 09 v Prostějově

Komunální volby 2010

V úterý 12. října se v Prostějově konal mítink TOP 09. Občané se mohli setkat s lídryní kandidátky TOP 09 v Prostějově Ing. Zuzanou Ochmanovou a dalšími kandidáty.

Celý článek
13. 10. 2010

Lucerny přání

V pátek 8. 10. 2010 se uskutečnil pod patronací kandidátů TOP09  na hřišti u sokolovny krásný podvečer, který vyvrcholil vypouštěním luceren přání. Podle skromných odhadů se akce, jejíž součástí bylo i podávání volebního guláše a piva Schvanzenberg s hudební podporou skupiny KOSOVCI, zúčastnilo více než 600 návštěvníků. Za podporu bychom chtěli poděkovat také všem sponzorům, kteří přispěli svými věcnými i finančních příspěvky k úspěchu tohoto předvolebního setkání s kandidáty TOP09, rodinným příslušníkům a příznivcům za aktivní pomoc při organizaci této akce. Fotografie z této akce si můžete prohlédnout na www.facebook.com - Fotky z akcí

Celý článek
Výzva Karla Schwarzenberga k podzimním volbám 2010
13. 10. 2010

Výzva Karla Schwarzenberga k podzimním volbám 2010

Celý článek
Jsem připraven být vaším starostou
13. 10. 2010

Jsem připraven být vaším starostou

víc, než si myslíte. JUDr. Miloš Jirman.

Vzal jsem post lídra TOP 09 s jasným vědomím toho, že pokud získáme podporu pro náš program od našich spoluobčanů, jsem plně připraven ujmout se kormidla! Svoji kandidaturu na post starosty myslím vážně!

Celý článek
Debata s občany - kavárna Kabinet 13.10.2010
13. 10. 2010

Debata s občany - kavárna Kabinet 13.10.2010

Kandidát na primátora Zdeněk Tůma a kandidátka na starostku Prahy 6 Eva Smutná s Vámi diskutovali v kavárně Kabinet

Celý článek
1 2 ... 9 10 11 12 13 ... 20 ... 46 47
Články 101 - 110 z 466
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme