Volby

Evropské volby 2024

Vyhledávání článků týkajících se voleb

Připravili jsme pro Vás prohledávání článků v rámci celého našeho webu vzhledem k volbám. Můžete si je filtrovat dle druhu voleb, konkrétních volebních obvodů či území i podle konkrétních kandidátů.

Topkař z pohraničí: Jsme jediná strana, která opravdu dělá reformy. Proto ovládneme pravici
8. 4. 2013

Topkař z pohraničí: Jsme jediná strana, která opravdu dělá reformy. Proto ovládneme pravici

Rozhovor poslance Mgr. Václava Horáčka pro ParlamentniListy.cz

Dominantní stranou na pravici se pomalu, ale jistě, stává TOP 09. "Držíme se narozdíl od ODS svého programu i vládního prohlášení. Jsme dnes ve vládě jedinou stranou, na které leží reformní snahy, ostatní koaliční partneři kvůli svým interním problémům od reforem utíkají," tvrdí Václav Horáček, poslanec TOP 09 a bývalý dlouholetý starosta Železného Brodu. 

Celý článek
Popřál učitelům k svátku. Originálně. Vlastní básničkou
28. 3. 2013

Popřál učitelům k svátku. Originálně. Vlastní básničkou

Poslanec parlamentu Václav Horáček šestnáct letech jako starosta města Železný Brod hodně času strávil nad zákony, dotacemi, příkazy a zákazy. "Proto jsem se chtěl podívat také do "kuchyně" a "přípravny" těchto zákonů," říká ve své prezentaci. A skutečně usedl mezi ostatními poslanci a téměř tři roky "řídí" dění v republice. Na kraj odkud do Prahy přišel nezapomněl a nezapomněl ani na svou původní profesi. Dlouhá léta učil na základních školách v Jablonci a v Železném Brodě. 28. března, tedy včera, zveřejnil pro učitele básničku.

Celý článek
Nezávidím krajským zastupitelům, s kým budou sdílet rozhodování o kraji
26. 3. 2013

Nezávidím krajským zastupitelům, s kým budou sdílet rozhodování o kraji

Skutečně nezávidím svým kolegům z libereckého krajského zastupitelstva, že nyní budou rozhodovat s člověkem, který je podezřelý z týrání politických vězňů v době hluboké totality. KSČM opakovaně tvrdí, že se s vlastní minulostí již vyrovnala a odtrhla se od ní. Právě tím, že na svou kandidátku před volbami umístili Josefa Vondrušku, který nyní zaujme uvolněné místo v krajském zastupitelstvu, ale komunisté dokázali, že opak je pravdou. Jakkoli ctím demokratickou volbu a fakt, že díky ní se pan Vondruška nyní stane krajským zastupitelem, vyjadřuji s tím tímto svůj hlasitý nesouhlas a odpor.

Celý článek
Rušení úřadoven visí ve vzduchu
20. 3. 2013

Rušení úřadoven visí ve vzduchu

Šest kamenných poboček České pošty na Jablonecku se ocitlo na seznamu obcí vytipovaných do projektu Pošta Partner. Pokud v těchto místech úřadovny zaniknou, pošťáci budou do obce ve stanovený den a čas pouze dojíždět, nebo se pošta přesune například do obchodu nebo na obecní úřad. Změny se mohou týkat Bedřichova, Jenišovic, Loužnice, Malé Skály, Hutě a Nové Vsi nad Nisou.

Celý článek
Přichází jaro do politiky?
18. 3. 2013

Přichází jaro do politiky?

V rámci aktivit TOP 09 (nejen) v kraji a díky účasti na sněmech strany v jeho různých koutech pozoruji, že TOPáků přibývá. A to je myslím to nejlepší zrcadlo pro naší práci na všech úrovních – od té vládní, až po regionální. Přemýšlel jsem o tom, čím to je. Myslím, že minimálně v Libereckém kraji se nám spojuje dohromady několik různých faktorů – předně se ukazuje, že lidé chápou mnohé reformy a třebas nesouhlasí s některými z nich, nebo s některými jejich částmi, respektují jejich potřebnost a také si uvědomují fakt, že TOP 09 je jedinou stranou, která stále neopustila svůj program, a i přes negativní dopad na naše preference jsme usilovali a usilujeme o splnění toho, s čím jsme uspěli v posledních parlamentních volbách.

Celý článek
Zákony by měly pomáhat?
15. 3. 2013

Zákony by měly pomáhat?

Dnes jsem měl opět šanci potkat se s většinou mých bývalých kolegů z malých obcí Železnobrodska. Bylo to příjemné setkání, a v mnohém také přínosné. Co mne trochu mrzí je fakt, že v něm nebylo tolik optimismu, kolik bývalo dříve, problémy dnešních dnů dopadají plnou vahou nejvíce právě na tyto starosty, to si málokdo uvědomuje. Když někdo ve velkém městě rozděluje desítky či stovky milionů korun, pracuje se přece jen snáze, než když musíte šetřit a škrtat už v tak napnutém rozpočtu, byť tisíce.

Celý článek
Náš hejtman to bude mít velmi těžké
13. 3. 2013

Náš hejtman to bude mít velmi těžké

Nová vláda kraje na mne zatím působí sympatickým dojmem. Po 3 měsících sice nelze dělat žádné závěry, optimizmem mne ale naplňuje snaha o racionální řešení problémů i otevřená komunikace s médii a veřejností. Důvěra občanů je totiž velmi vrtkavá věc a jak jsme v našem kraji ve volbách zažili, lidé sledují politiku velmi pozorně.

Celý článek
Proč vyvěšujeme Tibetskou vlajku?
13. 3. 2013

Proč vyvěšujeme Tibetskou vlajku?

Zastupitelstvo našeho města po dlouhé diskusi těsnou většinou hlasů odsouhlasilo vyvěšení tibetské vlajky. Proč o tom vůbec naše zastupitelstvo jednalo?

Celý článek
Jednání se starostou Turnova Ing. Tomášem Hockem
6. 3. 2013

Jednání se starostou Turnova Ing. Tomášem Hockem

Ještě než byl Tomáš Hocke zvolen 28. února 2013 novým starostou Turnova (za radní Libereckého kraje Hanu Maierovou), položili jsme mu několik otázek k aktuálnímu dění v Turnově. 

Celý článek
Ustoupit ve věci odměn nebylo správné
5. 3. 2013

Ustoupit ve věci odměn nebylo správné

Nechtěl jsem se do diskuse kolem odměn členům komisí a výborů Libereckého kraje zapojovat. Nebyl jsem rád, že Starostové pro Liberecký kraj, jejichž jsem byl zakládajícím členem, ustoupili a porušili tím předvolební sliby a tedy podstatu toho, s čím do politiky a krajských voleb šli. Byl jsem velmi nepříjemně překvapen tím, jak k tomu došlo, kdy rada kraje byla odsunuta na druhou kolej a rozhodovalo se v "zákulisí", což Starostové pro Liberecký kraj vždy kritizovali. Přesto jsem stále chápal, že někdy je třeba hledat kompromisní řešení, obzvláště v situaci křehké jednohlasé koalice. 

Celý článek
1 2 3 4 5 ... 10 11
Články 21 - 30 z 107
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme