Int. M. et MA Pavel Havlíček

kandidát č. 16 ve volbách do EP 2024, 32 let, analytik v oblasti zahraniční politiky a bezpečnosti, Chrášťany, člen TOP 09

Pracuje jako analytik v oblasti mezinárodní politiky a bezpečnosti ve Výzkumném centru neziskové organizace Asociace pro mezinárodní otázky se sídlem v Praze, kde se zaměřuje na oblast východní Evropy, zejména Ukrajinu, Rusko a region Východního partnerství. Profesně se zabývá také otázkami bezpečnosti, dezinformací a strategické komunikace stejně jako demokratizace a podpory občanské společnosti. Od 1. května 2023 také externě spolupracuje s Ministerstvem vnitra ČR, a to na implementaci digitální regulace vůči sociálním sítím a agendy spojené s Aktem o digitálních službách.

Z hlediska vzdělání v září 2017 dokončil dvouleté magisterské studium evropského programu Erasmus Mundus v oboru ruských, středo a východoevropských studií na Univerzitě ve skotském Glasgow v kombinaci s evropskými studii na Jagellonské univerzitě v polském Krakově. V minulosti rovněž absolvoval celou řadu studijních a pracovních výjezdů ve Velké Británii, Rusku i Bruselu. Spolupracoval také s prestižními mezinárodními institucemi ve Spojených státech, Německu a Polsku. Dlouhodobě se angažuje v podpoře občanské společnosti a lidských práv ve východní Evropě.

Ve volbách do Evropského parlamentu by rád využil své tříleté pracovní zkušenosti v Bruselu, kde spolupracoval s Evropskou lidovou stranou a jejím výzkumným centrem Wilfrieda Martense, ale také Evropskou nadací pro demokracii na podpoře demokracie a lidských práv v EU i mimo ni. Tato zkušenost ho zároveň motivuje se do Evropského parlamentu vrátit a dále se věnovat oblasti zahraniční a bezpečnostní politiky, která je pro Českou republiku a EU důležitější než kdy v minulosti. „Posílena by v této souvislosti měla být jak role samotného Evropského parlamentu, tak i Evropské komise, které dodnes nemají plnohodnotné instituce zabývající se otázkami evropské obrany a bezpečnosti. To přitom v době ruské války proti Ukrajině a Západu, narůstajícího tlaku komunistické Číny a také globálního soupeření představuje zásadní nedostatek, který bychom jako Evropané měli změnit,“ říká.

Pavel Havlíček je od prosince 2019 členem mládežnické organizace TOP tým Středočeský kraj a od svých 18 let je také členem TOP 09. Od února 2023 vede regionální organizaci TOP 09 v Kolíně, ke které přináleží také místní organizace v Českém Brodě, které je sám členem.

Jedině spolu máme šanci vyhrát! Koalice SPOLU zahájila horkou fázi kampaně do Evropského parlamentu
20. 5. 2024

Jedině spolu máme šanci vyhrát! Koalice SPOLU zahájila horkou fázi kampaně do Evropského parlamentu

Koalice SPOLU vstoupila do horké fáze kampaně eurovoleb. Za účasti stovek podporovatelů v pražském Fantově sále zaznělo, že jedině koalice SPOLU má reálnou šanci postavit se populistům i všem, kteří Evropu využívají pouze k naplnění osobních zájmů jednoho muže.

Celý článek
TOPlife č. 12 Evropu už umíme
2. 5. 2024

TOPlife č. 12 Evropu už umíme

Naši zemi historicky provází pocit malého národa, za který rozhodují jiní. Po dvaceti letech v EU je nejvyšší čas se s ním rozloučit.

Celý článek
Do Evropy jdeme SPOLU, se silným týmem kompetentních kandidátů!
5. 4. 2024

Do Evropy jdeme SPOLU, se silným týmem kompetentních kandidátů!

SPOLU do Evropy! Koalice představila silný tým osobností červnového volebního klání do Evropského parlamentu. Uvedení kandidátky je významným milníkem a dodržením původního a pevného závazku v zastupování České republiky na evropské scéně s kompetentním a dynamickým týmem.

Celý článek
Výkonný výbor TOP 09 rozhodl o pořadí kandidátů do evropských voleb. Dvojkou za Niedermayerem bude Ondřej Kolář
15. 12. 2023

Výkonný výbor TOP 09 rozhodl o pořadí kandidátů do evropských voleb. Dvojkou za Niedermayerem bude Ondřej Kolář

Členové výkonného výboru TOP 09 rozhodli o pořadí kandidátů TOP 09 do voleb do Evropského parlamentu na společné kandidátní listině koalice SPOLU. Už v říjnu byl lídrem kandidátky zvolen europoslanec Luděk Niedermayer. Výkonný výbor zvolil dvojkou kandidátky TOP 09 poslance Ondřeje Koláře. Na třetí místo strana nominovala Lukáše Řádka.

Celý článek
Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme