U cyklostezky si můžete na hrací louce s dětmi i odpočinout

U cyklostezky si můžete na hrací louce s dětmi i odpočinout

Tisková zpráva MČ Praha 12

Pod modřanským jezem na pozemku mezi cyklostezkou vedoucí k Portu 62 a ulicí Vltavanů postupně vzniká hrací louka pro malé i velké s množstvím zajímavých prvků. „Tato plocha leží v zátopové oblasti, proto zde není možné vystavět klasické hřiště,“ vysvětlila místostarostka Ing. Hana Jandová a dodala: „věříme, že pro návštěvníky nejen s dětmi bude toto místo příjemným zastavením.“

Celý článek
Setkání podnikatelů s vedením radnice městské části Praha 12
20. 6. 2014

Setkání podnikatelů s vedením radnice městské části Praha 12

Tiskové sdělení MČ P12

Radní městské části Praha 12 uspořádali besedu s místními podnikateli. Zúčastněné podnikatelské subjekty si vesměs stěžovaly na stále se měnící zákony a nařízení, které jim tak znepříjemňují jejich aktivity. Většina občanů Prahy 12 jezdí za prací mimo městskou část, přes den tam kromě dětí ve školách zůstávají právě podnikatelé...

Celý článek
Dobrý projektový tým je základ!
6. 6. 2014

Dobrý projektový tým je základ!

Pracovní tým MČ P12 pro fondy EU má hodnotu sto milionů…

Praha 12 má dlouholetou zkušenost se získáváním dotací z EU. Do roku 2010 to bylo asi sto milionů, přičemž základem úspěchu byl dobrý pracovní tým. Po obměně vedení radnice v létě roku 2012 bylo jednou z priorit obnovit projektový tým zabývající se EU fondy a dotacemi. Současný tým vede opět Ing. Hana Jandová, místostarostka za TOP 09. Díky výborné spolupráci získala MČ Praha 12 jen za poslední dva roky dotace přesahující dalších sto milionů korun!

Celý článek
Geneze (ne)výstavby obchvatu Komořan
30. 5. 2014

Geneze (ne)výstavby obchvatu Komořan

Centrem Komořan dnes prochází výpadovka z Prahy 12 a z okolních čtvrtí. Komořany mají zvýšené hodnoty dopravních zplodin zvláště při omezené rychlosti na 30 km/hod., která zaručuje vyšší bezpečnost. Prach a hluk silně zatěžují obytné zóny, kde se nedají realizovat potřebná hygienická opatření. Z tohoto tématu stalo v důsledku ekologistických iniciativ politikum opředené mnohými mýty a účelovými dezinterpretacemi. Proto Vám zde přinášíme chronologický souhrn nejdůležitějších milníků projektu.

Celý článek
Kampaň exprimátora Kasla: Místo občanů hájí developera
14. 5. 2014

Kampaň exprimátora Kasla: Místo občanů hájí developera

Praha Libuš bojuje s pravděpodobným kandidátem ANO na primátora

Bytový dům Novodvorská budí emoce. Na jedné straně stojí občané, samospráva i úředníci, na druhé španělský investor Hercesa a bývalý primátor Jan Kasl. S pomocí Jana Kasla se projektu, který v průběhu let u úřadů několikrát ztroskotal, začalo dařit o poznání lépe."Od okamžiku, kdy se tím začal zabývat pan Kasl, se významným způsobem změnil přístup magistrátu, je k developerovi vstřícnější,“ tvrdí místní zastupitel Radek Řezanka. "Pan Kasl nepatří k těm, kdo ustupuje či přistoupí na kompromis. Pokud nepořídí s námi, vydá se jinou cestou,“ myslí si zastupitelka za ČSSD Adámková. Starosta městské části Jiří Koubek (TOP 09) komentuje situaci slovy: "Nezná pražské stavební předpisy, nebo spoléhá na to, že magistrátní úředníci jsou ohební a zaleknou se jeho kandidatury?“. Jan Kasl odmítá žádost o stanovisko a o rozhovor.

Celý článek
Běžecký tým TOP 09 na pražském maratonu
12. 5. 2014

Běžecký tým TOP 09 na pražském maratonu

Nejen politika je během na dlouhou trať!

Tým běžců z TOP 09 se zúčastnil po Hervis půlmaratonu i celého maratonu, jubilejního 20. Pražského mezinárodního maratonu. Přestože nebyly podmínky na trati snadné panuje nad výsledkem - doběhnutím do cíle a celkovým 25. místem spokojenost.  Závodu se zúčastnili radní MHMP, zastupitel z MČ Praha 12 a další dva členové a příznivci TOP 09. 

Celý článek
Kam kráčí Praha 12?
8. 5. 2014

Kam kráčí Praha 12?

Územní plánování aktuálně a další rozvoj Prahy 12

Praha sice patří statisticky k  nejbohatším regionům EU, v  dopravní infrastruktuře to ale není zcela patrné. TOP 09 podporuje obchvat Komořan, ačkoliv nebude snadné zajistit v dohledné době cca 2,5 miliardy korun na jeho realizaci. Pozitivně vnímáme návrat dopravních expertů a urbanistů do rozhodování o projektech za desítky miliard. Po možná ne tak potřebných prodlouženích metra A  a  C nabírá reálnější obrysy projekt metra D, které výrazně zlepší dopravní dostupnost více než 100 tisíc obyvatel na jihu Prahy. Zahájení výstavby metra D se nicméně předpokládá nejdříve v roce 2017. TOP 09 je pro další přiměřenou zástavbu zejm. v tzv. brownfileds poté, co bude vyřešena dopravní dostupnost MČ. Jasná pravidla pro budoucí výstavbu by měl přinést připravovaný Metropolitní plán.

Celý článek
Zakázky transparentně a otevřeně
29. 4. 2014

Zakázky transparentně a otevřeně

Veřejné zakázky v Praze 12 mezi roky 2012 a 2013

Do března 2012, kdy vládla Praze 12 koalice ČSSD, Změny pro Prahu 12 a VV s podporou KSČM, byly desítky veřejných zakázek zadány neprůhledně nebo v rozporu se zákonem. Díky iniciativě TOP 09 byly tyto kontroverzní zakázky zrušeny a nyní jsou všechny pod kontrolu veřejnosti (malé zakázky nad 50.000,- vyvěšovány na webu). Radnice tak uspořila milióny korun.

Celý článek
Výstavba kanalizace se opět rozjela
20. 4. 2014

Výstavba kanalizace se opět rozjela

Absence kanalizace na mnoha místech Prahy 2 je palčivým problémem. TOP 09 se zasadila o to, aby se výstavba opět rozjela. Výsledkem je, že v prosinci 2013 byla zkolaudována kanalizační síť v Cholupicích. V Komořanech bude s výjimkou dvou ulic výstavba dokončena koncem roku 2014...

Celý článek
O víkendu se v Lahovicích otevře zavěšená cyklostezka
9. 4. 2014

O víkendu se v Lahovicích otevře zavěšená cyklostezka

Lávka propojuje velmi frekventované cyklostezky na obou stranách Vltavy. Vznikla při výstavbě jižní části vnějšího okruhu, který byl otevřen v roce 2010. Stavbu připojovacích ramp ale oddálily spory při výkupu potřebných pozemků v Komořanech a další procesní průtahy, uvedl primátor Tomáš Hudeček.

Celý článek
1 2 ... 4 5 6 7 8 ... 10 ... 25 26
Články 51 - 60 z 257
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme