Obvod č. 46 - Ústí nad Orlicí: Ing. Ludmila Müllerová

Narodila se 27. září 1954 v Lanškrouně (okres Ústí nad Orlicí). Po maturitě na gymnáziu v Lanškrouně absolvovala nástavbové studium na SEŠ Tišnov. Posléze vystudovala v Brně provozně ekonomickou fakultu Vysoké školy zemědělské, kde získala titul inženýr.

V letech 1976 - 1991 pracovala Ludmila Müllerová v administrativních a ekonomických profesích u několika státních podniků a družstev (JZD Horní Čermná, Východočeské papírny Lanškroun, Státní statky Bruntál). Od roku 1991 podnikala v oblasti ekonomiky a účetnictví a odtud v roce 1994 odešla do nemocnice Bruntál, kde až do roku 1998 pracovala v ekonomických funkcích.

V roce 1998 byla Ludmila Müllerová zvolena poslankyní Poslanecké sněmovny PČR, kde se zabývala především oblastí sociální politiky. V letech 2002 - 2004 působila na Ministerstvu práce a sociálních věcí jako náměstkyně ministra odpovědná za oblast sociální politiky, sociálních služeb a rodinné politiky. Od roku 2004 do roku 2010 pracovala  jako senátorka Senátu PČR, za obvod č. 46 Ústí nad Orlicí.
Její činnost v Senátu: předsedkyně Stálé komise Senátu pro rozvoj venkova, místopředsedkyně Výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí a členka Mandátového a imunitního výboru.

Činnost v institucích: členka rady Státního fondu životního prostředí ČR a členka Řídícího výboru Operačního programu Životní prostředí.

Činnost v samosprávě: místostarostka a členka Rady městyse Dolní Čermná.

Členství v KDU-ČSL Ludmila Müllerová ukončila ke dni 10. června 2009. Od vzniku Přípravného výboru TOP 09 v červnu 2009 byla jeho členkou. Do roku 2011 byla místopředsedkyní TOP 09.

Je vdaná, má dvě dcery, Kateřinu a Martinu.

Články a komentáře


Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme