Praha 9 pro své občany připravuje 287 nových míst v mateřinkách už od nového školního roku

19. 3. 2013

Městská část Praha 9 pro své občany v současné době buduje jedenáct nových tříd v mateřských školách. Tři nové třídy v MŠ U Nové školy, čtyři třídy v  nové MŠ Kytlická a čtyři třídy v MŠ U Vysočanského pivovaru. Dále se připravuje projekt nové mateřské školy pro 84 dětí  na Proseku v lokalitě vymezené ulicemi Litvínovská a Veltruská.  

Na nová místa se rodiče mohou těšit ve třech lokalitách. Navrhovaný objekt v areálu MŠ U Nové školy rozšiřuje stávající kapacitu na 125 míst ze současných 50. „V současné době je  nový pavilon  ve stádiu hrubé stavby, a to i přes nepříznivé klimatické podmínky dlouhotrvající zimy.  Se stavbou se začalo v listopadu 2012. A nejde jen o nárůst počtu míst. Součástí areálu školky bude rozšířený prostor pro venkovní hry dětí, vybavený bezpečnými hracími prvky a příslušným zázemím. Dokončení stavby předpokládáme v průběhu letních prázdnin letošního roku, v této době se také uskuteční zápis na 75 nových míst,“ uvedla radní pro školství Zuzana Kučerová..

V ulici Kytlická na Proseku se rodí zcela nová mateřská škola dokonce pro 100 dětí. Děje se tak v prostorách,  využívaných zatím jenom soukromou Základní školou Spektrum s.r.o.  Školka vzniká kompletní rekonstrukcí nevyužívaných částí budovy.  Na děti čeká pěkné prostředí uprostřed zeleně v klidové části Proseka. Nově budované předškolní zařízení navazuje na nedávno dokončenou bytovou výstavbu v této lokalitě. 

Ještě více míst přibude v Mateřské škole U Vysočanského pivovaru.Výstavbou dvou pavilonů se rozšíří stávající kapacita o 112 míst. Výstavba je v současné době ve fázi dokončení zděné stavby dvou pavilonů.  Stavební práce pokračují dle harmonogramu. 

Záměrem městské části je otevřít všechny tři budované školky se začátkem nového školního roku. Zápis na 287 nových míst proběhne letos v prázdninových měsících. Zápis lze uskutečnit až po nezbytných právních krocích, kterými jsou kolaudace, kladné stanovisko Hygienické stanice hl.m.Prahy a zápisu do Rejstříku škol a školských zařízení.

Přesný termín zápisu bude včas zveřejněn na webových stránkách www.praha9.cz. „Věřím, že téměř 300 nových míst pomůže řadě rodin  vyřešit jejich mnohdy složitou životní situaci,“ uvedla Kučerová.

K tomu Praha 9 otevřela v tomto školním roce rekordních sedm přípravných tříd základních škol, určených nejen pro děti s odkladem povinné školní docházky, ale i pro  pětileté předškoláky. Tím se celková kapacita míst pro předškoláky dále navyšuje.  

Jedná se o významný posun ve srovnání se stavem před pouhými dvěma lety, kdy míst ve školkách v Praze 9 bylo o 339 méně.  Navýšení představuje nárůst  zhruba o jednu třetinu všech míst ve školkách na „devítce“.

Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme