× Pojďte do toho s námi.

Plnění volebního programu TOP 09 Praha 3

Novoroční slovo starostky

31. 12. 2011
Vážení a milí spoluobčané, ráda bych Vám popřála mnoho krásného do nového roku. Jsem si jistá, že rok 2012 nám přinese mnoho pozitivního, ale jak bude vypadat, záleží jen na nás.
Číst více

Kamerový systém v Praze 3

19. 12. 2011
Počet míst monitorovaných městským kamerovým systémem se na území městské části Praha 3 zvýšil na dvacet pět
Číst více

Vánočnímu koncertu aplaudoval zaplněný kostel

15. 12. 2011
Na šest set občanů třetí městské části si nenechalo ujít ve středu 14. prosince slavnostní vánoční koncert, který pro ně připravila ve spolupráci se Sukovým komorním orchestrem žižkovská radnice. V nádherných kulisách kostela Nejsvětějšího Srdce Páně na náměstí Jiřího z Poděbrad slavný orchestr spolu s Pražským katedrálním sborem přednesl skladby A. Correlliho, W. A. Mozarta a J. S. Bacha.
Číst více

Aktuální stanovisko Generálního ředitelství Úřadu práce ČR k organizaci veřejné služby

11. 12. 2011
Veřejná služba pokračuje od roku 2012 z hlediska organizačního tak, že úřad práce  bude spravovat informační systém, který bude základní komunikační platformou pro samotnou realizaci VS. V první fázi bude veškeré úsilí směřováno k zachování výkonu VS v těch městech a obcích, kde je realizována doposud. K tomuto účelu ÚP připravil základní návrhy metodiky pokračování veřejné služby a vzory smluv mezi úřady práce a realizátory VS.
Číst více

Rozhovor s náměstkem Mgr. Martinem Žárským z Úřadu práce ČR na téma Veřejná služba

11. 12. 2011
Proč bude veřejnou službu od roku 2012 organizovat úřad práce, když měly dosud tuto možnost obce? Veřejná služba bude jedním z nástrojů aktivní politiky zaměstnanosti, z toho vyplývá její navázání na zákon o zaměstnanosti a tudíž přechod kompetencí ohledně veřejné služby na úřady práce. Od roku 2012 bude veřejná služba součástí komplexní práce s uchazeči o zaměstnání v evidenci úřadu práce, vedle toho budou veřejnou službu vykonávat i osoby v hmotné nouzi. Veřejná služba má napomoci klientům zachovat nebo rozvíjet pracovní schopnosti a návyky tak, aby se zvýšily jejich možnosti nalezení zaměstnání. Činnost ve veřejné službě má i sociální rozměr, podporuje sociální začlenění dlouhodobě nezaměstnaných a umožní jim aktivně se podílet na fungování obce.
Číst více

Praha 3 chce zrušit hazard do konce roku 2014

23. 11. 2011
Do konce roku 2014 by měly podle plánu žižkovské radnice zmizet z ulic Prahy 3 všechny hazardní herny. Vyplývá to ze stanoviska k novele vyhlášky hlavního města, kterou na návrh starostky Vladislavy Hujové, přijala v listopadu rada městské části.
Číst více

V Jagellonské ulici proběhla výsadba stromů

23. 11. 2011
Do této doby se podařilo ve stromořadí v  Praze  3 vysadit přes 600 stromů.
Číst více

Jihoitalský region chce spolupracovat s Prahou 3

22. 11. 2011
Podpisem protokolu o spolupráci mezi třetí městskou částí a jihoitalskou oblastí Cilento vyvrcholila čtyřdenní návštěva reprezentantů této hornaté části italské Kampánie v Praze 3. Vzájemná spolupráce městské části s tímto italským regionem by měla mířit do oblasti cestovního ruchu, oboustranné kulturní výměny a prezentace regionálních zemědělských výrobků v rámci farmářských trhů. Rýsuje se také spolupráce na akademické půdě, jejíž součástí by měla být žižkovská Univerzita Jana Amose Komenského.
Číst více

Žižkovská radnice obdržela Národní cenu kvality

11. 11. 2011
Úřad městské části zvítězil v letošním ročníku programu Národní ceny kvality České republiky. Právo užívat ocenění Společensky zodpovědná organizace, které je ve více než 80 zemích světa považována za nejprestižnější, jaké může firma či organizace v soutěži vůbec vyhrát, získala třetí městská část společně s vládní agenturou CzechInvest. V sekci určené soukromým firmám pak toto ocenění získali Ahold Czech Republic, Aramark a Třinecké železárny.
Číst více

Ministr Dobeš převzal zodpovědnost za řešení Nákladového nádraží Žižkov

2. 11. 2011
Návštěva ministra dopravy Pavla Dobeše na konci září sice nepřinesla rozuzlení v dění okolo Nákladového nádraží Žižkov, přesto nastal v této otázce jistý posun. Ministr přenesl  odpovědnost za řešení problematiky spojené s tímto územím i dopravou v jeho okolí, na vládní úroveň.
Číst více
 <  1 2 ... 5 6 7 8   > Články 61 - 70 z 78

Copyright © 2009-2021  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme