× Pojďte do toho s námi.

Mgr. Ondřej Počarovský

Místopředseda TOP 09 Praha 10, místopředseda klubu zastupitelů TOP 09 MČ Praha 10

Věk

47

Rodina

Ženatý, 3 děti

Vzdělání

Speciální pedagogika na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy,

V rámci dalšího vzdělávání absolvent psychoterapeutického výcviku SUR, výcviku v rodinné systemické terapii psychosomatických poruch a výcviku v intergrativní supervizi ČIS.

Praxe

Po ukončení studia na vysoké škole pracoval v nízkoprahovém zařízení pro uživatele drog. V další praxi pak pokračuje v pozici ředitele nestátní neziskové organizace zabývající se prevencí a léčbou dětí, mladistvých a rodin s problematikou závislosti, poruch chování etc. Klinicky pracuje jako certifikovaný terapeut a adiktolog.

Členství v odborných společnostech/redakčních radách: člen SOFT – Society of Family Therapy, ČAA, člen Českého institutu pro supervizi

Práce pro hl. město Praha a Městskou část Praha 10

  • člen zastupitelstva MČ Praha 10,
  • člen Výboru zdravotně sociálního,
  • člen Komise výchovně-vzdělávací,
  • člen Komise pro kulturu a přidělování čestného občanství,
  • člen DR Integračního centra Praha,
  • člen Protidrogové komise Rady hl. města Prahy,
  • člen expertní komise TOP 09 pro zdravotnictví a sociální politiku.

V roli zastupitele hl. města Prahy nebo zastupitele Městské části Praha 10 se podílel na přípravě a prosazení řady projektů a dokumentů, napříkad Koncepce a strategie protidrogové politiky hl. města Prahy pro rok 2014 - 2020 (ZHMP), příprava a realizace mezinárodní konference Nové horizonty protidrogové politiky ve středoevropských metropolích, člen programového výboru.

Dále se podílel na projektu Aktivní město Praha 10 - podpora čtenářské gramotnosti, projektu Cena bratří Čapků pro nejúspěšnějšího pedagoga Prahy 10, Projektu dotačního programu v rámci služeb paliativní péče.

Zavedl v Městské části Praha 10 Projekt zajištění komplexního programu všeobecné primární prevence rizikového chování dětí na prvním a druhém stupni ZŠ Prahy 10.

Stál u přípravy a realizace komplexu veřejných služeb Veřejná jídelna, Rodinné centrum, Městská knihovna - pobočka Malešice

Praha 10 je moje milé místo pro život. Tady vnímám své kořeny a zde prožila své životy část mé rodiny.

 

TOP 09 Praha 10: Koalice nepočítá s obnovou Staré školy ve Strašnicích. Rozpočet jsme nepodpořili

26. 3. 2019
Současná rada převzala vedení Prahy 10 s 1,3 miliardou na účtech, tedy ve stejném stavu, v jakém ji přebírali její předchůdci.  Přesto koalice ODS, Pirátů a Koalice VLASTA předkládá vykostěný rozpočet, který je jen seškrtanou variantou toho loňského. Počítá sice s dokončením rozjetých akcí, žádné další ale neplánuje.
Číst více

Koalice sousedských trafik bude stát Prahu 10 o dva miliony ročně více než ta minulá

21. 11. 2018
Koalice ODS, hnutí VLASTA a Pirátů si na dnešním zastupitelstvu rozdala posty. Jakkoli před volbami slibovala „odpovědnou radnici“, na provozu bude i kvůli rekordnímu počtu pěti místostarostů stát o dva miliony ročně více než jejich předchůdci.
Číst více

Praha 10 rozšiřuje projekt Aktivní město. Na nákup knih přispěje i prvňáčkům

5. 9. 2018
I v letošním školním roce se Praha 10 rozhodla pokračovat v úspěšném projektu na podporu čtenářské gramotnosti. Stejně jako loni přispěje každému dítěti s trvalým pobytem v městské části pěti sty korunami na nákup knih.
Číst více

TOP 09 a nezávislí: Spojené síly pro Prahu 10 povede Tomáš Pek

21. 6. 2018
TOP 09 Praha 10 ve čtvrtek představila jména těch, kteří se na její kandidátce budou v podzimních komunálních volbách ucházet o hlasy voličů „na desítce“. Kandidátku, kterou povede populární první místostarosta Prahy 10 Tomáš Pek, obsadí nejen stávající radní, ale i nezávislé osobnosti. 
Číst více

TOP 09 Praha 10: V Malešicích startuje provoz rodinného centra, nabízí kroužky pro děti i večerní program

6. 2. 2018
V pražských Malešicích v těchto dnech díky iniciativě desáté městské části startuje provoz velkého Rodinného a komunitního centra Jablíčkov. Zájemcům nabídne aktivity pro celou rodinu, kroužky pro děti, programy pro dospělé, poradnu i školičku pro děti do dvou let. Rodinné centrum sídlí v nově zrekonstruovaných prostorách Bytového domu Malešice, které pro tento účel nechala upravit radnice Prahy 10.
Číst více

TOP 09 v Praze 10 požaduje svolání zastupitelstva k rozpočtu

22. 1. 2018
Zastupitelé za TOP 09 požadují svolání jednání Zastupitelstva Městské části Praha 10. Důvodem je nečinnost starosty Vladimíra Nováka při sestavování rozpočtu na letošní rok.
Číst více

Počarovský: Lidé by neměli umírat osamělí v nemocnicích

26. 10. 2017
Praha 10 podporuje paliativní péči. Tedy péči o umírající nebo vážně nemocné pacienty, která zajišťuje co nejkvalitnější život nejen jim, ale i jejich rodinám. Uvolnila peníze nejen na specialistu ve Vinohradské nemocnici, ale zavádí také nový dotační program.
Číst více

Počarovský: Chceme, aby děti četly. Praha 10 přispívá na knihy

26. 9. 2017
Rada městské části Praha 10 přišla s programem na podporu čtenářské gramotnosti. Každému dítěti, které má trvalé bydliště v Praze 10 a které se narodilo mezi 1.1.2002 a 30.9.2009, na začátku nového školního roku přispěje v rámci aplikace Aktivní město na nákup knih částkou 500 Kč.
Číst více

Počarovský: Chceme si být jistí stavem Horského hotelu

31. 8. 2017
Městská část Praha 10 prověřuje, jestli je Horský hotel v Jánských lázních připravený na výjezdy dětí ze základních škol zřizovaných městskou částí. Dokud nebudou ukončeny  veškeré kontroly, které si Rada vyžádala, děti do hotelu jezdit nebudou.
Číst více

Počarovský: ZŠ Logopedická zůstane v Praze 10

15. 5. 2017
Praha 10 nabídla základní škole logopedické nové prostory. Škola, která je určená pro děti s vadami řeči, tak bude dál působit na desítce.
Číst více
1 2   > Články 1 - 10 z 15

Copyright © 2009-2021  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme