Mediální výstupy

Velká rizika i naděje
12. 4. 2010

Velká rizika i naděje

Rozhovor s garantem TOP 09 pro vzdělávání, vědu a výzkum Janem Vitulou

Ještě nikdy česká věda neměla šanci na tak skokovou změnu jako nyní. Otázkou je, zda ji správně využijeme, nebo to bude jen hromada nepotřebných investic.

Celý článek
11. 4. 2010

Kalousek: O porodném rozhodnou obce. Mají-li dost peněz

Návrh, aby o porodném rozhodovala města a obce, je součástí plánu TOP 09 a hnutí Starostové a nezávislí ohledně posílení rozhodovacích pravomocí obecních zastupitelstev. Ta mimo jiné získají silnější práva také při regulaci hazardu či odvolání ředitelů základních škol.

Celý článek
11. 4. 2010

Na důchody pro dnešní třicátníky nebude, varuje Kalousek

Místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek tvrdí, že dnešní mladí lidé si musí na svůj důchod spořit. Jinak se ho nedočkají vůbec, nebo jen ve velmi malé výši.

Celý článek
11. 4. 2010

Schwarzenberg při debatě spí, ale vnímá, říká Moravec

"Položím mu otázku, on nebude vědět, na co se ho ptám a provalí se, že tu spal." Položil jsem otázku, Karel Schwarzenberg otevřel oči a odpověděl. Druhý týden přišel do studia Mirek Topolánek a říkal: "Schwarzenberga, toho mám rád. On mi na vládě spí, a přitom poslouchá."

Celý článek
10. 4. 2010

Kalousek: S veřejným dluhem je to jako s bolavým zubem

Problém se zadlužením státu lze přirovnat k bolavému zubu, není otázka, zda musíte k zubaři, ale kdy tam půjdete, řekl exministr financí a místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Čím později se k zubaři půjde, tím více to bude bolet.

Celý článek
10. 4. 2010

Šel jsem do politiky, protože jsem naštvaný

Schwarzenberg debatoval ve čtvrtek večer s lidmi na dvou místech Libereckého kraje - v hospodě a v knihkupectví. Kupodivu nedostával příliš rozdílné otázky. Jen v restauraci Plzeňka v Liberci měl víc práce. Málem při rozdávání autogramů užhavil hrot pera.

Celý článek
10. 4. 2010

TOP 09 chce učit řidiče první pomoc, předělat modré zóny, mýtné i bodový systém

Konzervativci mají v oblasti dopravy velké plány. Rozčiluje je chování řidičů, kteří navíc většinou neumí poskytnout první pomoc. Nelíbí se jim modré parkovací zóny, bodový systém a skutečnost, že si autodopravci dělají z České republiky levný tranzit. To všechno chtějí po volbách změnit.

Celý článek
9. 4. 2010

Kalousek: korupci lze odstranit rozbitím bratrstev

Následně se pak musí posílit veřejná kontrola nad státními zakázkami. "Vy mluvíte o množství peněz, které někde zmizí, ale kdyby zmizelo, bylo by to ještě dobré. Jenže ty peníze nemizí, naopak bývají často využívány k  další korupci," popsal Kalousek.

Celý článek
9. 4. 2010

Schwarzenberg: Nebyl to úplatek, ale protislužba

"Nebyla to žádná suma. Nebyly to peníze. Byla to něco jiného, jakási protislužba, kterou po mně ten úředník tehdy chtěl a kterou jsem pro něj měl udělat. Byla to výjimečná situace," přiznal Schwarzenberg.

Celý článek
9. 4. 2010

TOP 09 chce, aby o porodném rozhodovaly přímo obce

„Pravomoc rozhodnout o jednorázové pomoci při narození dítěte bude mít rada obce či města, která rozhodne dle individuální sociální potřebnosti. Do částky 20 tisíc přispěje státní rozpočet na takto poskytnutou pomoc 50 procenty,“ řekl Kalousek.

Celý článek
1 2 ... 710 711 712 713 714 ... 720 ... 752 753
Články 7111 - 7120 z 7521
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme