Ing. Tomáš Pek, S.E.

Místopředseda RO TOP 09 Praha 10, 1. zástupce starosty MČ Praha 10

54 let, ženatý, 2 děti

MČ Praha 10

1. místostarosta Rady MČ Praha 10 (od VI/2016) (svěřené kompetence: Obecní majetek, obchodní společnosti, kultura s památky)

  • Člen výboru životního prostředí (od X/2014)
  • Člen komise územního rozvoje (od X/2014)
  • Člen informační komise (od VI/2016)
  • Člen bezpečnostní rady (od VI/2016)

Vzdělání a profese

V roce 1988 jsem dostudoval Stavební fakultu ČVUT.

V letech 1990-1991 jsem absolvoval roční postgraduál ní studium v Holandsku (UNESCO-IHE, Delft).

Několik let jsem pracoval v projekční kanceláři. Od roku 1994 samostatně podnikám. Stavební profese a láska k architektuře mne dovedla k památkové péči. O obnově památek jsem přednášel na VŠE FPH v Praze, byl jsem u vzniku oboru Arts Management. Nyní přednáším na fakultě restaurování UPCE v Litomyšli. Nejsem jen památkovým teoretikem, sám vlastním a obnovuji větší než malou kulturní památku z 15. století. Ostatním vlastníkům památek poskytuji odborný servis. Zde je mi koníček i profesí.

Vedle přednášení publikuji a jsem autorem vysokoškolských skript a odborné knihy o památkové péči.

Jsem členem ICOMOS.

Od práce si nejlépe odpočinu sportováním, četbou, cestováním a fotografováním, zejména architektury. 

Politika

Se vstupem do politiky jsem dlouho čekal, až do roku 2014. Liberální a otevřená TOP 09 byla jedinou volbou. 

Z cest po světě jsem si přinesl poznatek, že v Čechách se dobře žije, každý má zajištěny značné sociální jistoty, nicméně téměř každý si pořád stěžuje. Pravicová politika, která umožňuje individuální rozvoj a zároveň vytváří polštář pro ty opravdu potřebné je jediná správná. Česká Republika patří na Západ, do Evropy, do transatlantických obranných struktur. Nesnažme se šidit naše partnery, za členství v elitním klubu Evropa je správné platit “členský poplatek”, tedy nejen brát, ale i dávat.

Chci, aby i nadále mělo význam vyžadovat negativní lustrační pro zákonem dané funkce. Nechci, aby náš stát sklouzl zpět do systému sociálního inženýrství, totality, nátlaku úzkých aktivizovaných skupin, oblbování a vulgarity.

Ve své činnosti 1. místostarosty se snažím řešit věci v mé kompetenci bez senzací, bez populismu, racionálně. Nepotřebuji potlesk ani plácání po zádech. Chci, aby byla vidět odvedená práce. Takovým způsobem, aby to prospělo celku, nikoliv těm nejvíce křičícím. Rád započaté věci dovádím do konce. Chci se i nadále věnovat politice jen a pouze na úrovni městské části, jinak to ani nelze dělat pořádně.

Praha 10 se vrátila ke komunistické tradici – zavádí pořadníky na obecní byty

30. 4. 2019
Vedení městské části v pondělí prosadilo změny v pronajímání obecních bytů. Od letošního roku znovu začnou fungovat pořadníky, které se sice tváří transparentně ale ve skutečnosti představují extrémní korupční potenciál, varuje Tomáš Pek.
Číst více

TOP 09 Praha 10: Koalice nepočítá s obnovou Staré školy ve Strašnicích. Rozpočet jsme nepodpořili

26. 3. 2019
Současná rada převzala vedení Prahy 10 s 1,3 miliardou na účtech, tedy ve stejném stavu, v jakém ji přebírali její předchůdci.  Přesto koalice ODS, Pirátů a Koalice VLASTA předkládá vykostěný rozpočet, který je jen seškrtanou variantou toho loňského. Počítá sice s dokončením rozjetých akcí, žádné další ale neplánuje.
Číst více

Koalice sousedských trafik bude stát Prahu 10 o dva miliony ročně více než ta minulá

21. 11. 2018
Koalice ODS, hnutí VLASTA a Pirátů si na dnešním zastupitelstvu rozdala posty. Jakkoli před volbami slibovala „odpovědnou radnici“, na provozu bude i kvůli rekordnímu počtu pěti místostarostů stát o dva miliony ročně více než jejich předchůdci.
Číst více

Zbourat nebo nechat chátrat? Rekonstrukce malešické polikliniky je nejlepší řešení, říká místostarosta Pek

7. 9. 2018
Jak se staví ke kritice údajné nečinnosti vedení Prahy 10 kolem horského hotelu, který městská část vlastní? Co dělá radnice pro zlepšení situace? Jak hodnotí projekt rekonstrukce malešické polikliniky? Na tyto a další otázky serveru Pražský patriot odpovídal místostarosta Prahy 10 Tomáš Pek (TOP 09).
Číst více

Lidé nabízí dobové zařizovací a instalační předměty do vily Karla Čapka

7. 8. 2018
Nejen obyvatelé Prahy 10 nabízí dobové předměty, které Praha 10 může využít při obnově vily Karla Čapka. Praha 10 chce zachovat autenticitu doby a žádá proto o předměty či stavební materiály používané ve 20. a 30. letech 20. století.
Číst více

Praha 10 postaví novou školku. V ulici Nad Vodovodem bude sloužit více než stovce dětí

2. 8. 2018
TOP 09 se zasadila o výstavbu zcela nové mateřské školy pro více než sto dětí. Stavba již byla zahájena a vyroste v ulici nad vodovodem ve Strašnicích v areálu ZŠ.
Číst více

Oprava polikliniky v Malešicích začne ještě letos

1. 8. 2018
Poliklinika v Malešicích se dočká kvalitní rekonstrukce. Představitelům TOP 09 na Praze 10 se podařilo vyřešit složité smluvní vztahy s provozovatelem, takže už nic nestojí v cestě vypsání výběrového řízení na dodavatele stavebních prací.
Číst více

Pek: Praha 10 si připomíná sté výročí založení republiky, zpřístupní Čapkovu vilu

16. 7. 2018
Vila Karla Čapka se na krátko otevře veřejnosti. U příležitosti stého výročí založení Československa Praha 10 připraví několik komentovaných prohlídek ve vile, kterou vlastní a kde se scházely mimořádné osobnosti české historie.
Číst více

TOP 09 a nezávislí: Spojené síly pro Prahu 10 povede Tomáš Pek

21. 6. 2018
TOP 09 Praha 10 ve čtvrtek představila jména těch, kteří se na její kandidátce budou v podzimních komunálních volbách ucházet o hlasy voličů „na desítce“. Kandidátku, kterou povede populární první místostarosta Prahy 10 Tomáš Pek, obsadí nejen stávající radní, ale i nezávislé osobnosti. 
Číst více

Pek: Praha 10 Bio Vzlet opraví. Ale tím to nekončí

15. 6. 2018
Bio Vzlet ve Vršovicích se po letech dočká kvalitní rekonstrukce. V budově bývalého kina tak vznikne nový multifunkční kulturní prostor. Téma se zastupitelům ale na jednání určitě vrátí. Chtějí totiž znát výsledky auditu, který zkoumal mimo jiné i původní rekonstrukci.
Číst více
1 2   > Články 1 - 10 z 19

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Jiří Pospíšil:Stát nelze řídit jako firmu, protože občané nejsou zaměstnanci.
Děkujeme