Spojenci pro Středočeský kraj - TOP 09, Hlas, Zelení

jediná koalice ve Středočeském kraji

Kandidátka pro volby: 2020 zastupitelstva krajů

Kraj: Středočeský
Volební strana: Spojenci pro Středočeský kraj - TOP 09, Hlas, Zelení (koalice TOP 09, Zelení a Hlas)

Poř. Jméno Věk Povolání Bydliště Polit. přísl. Navrhovatel
1. Jan Jakob

Jan Jakob

37 let

starosta Roztok, místopředseda TOP 09

Roztoky, TOP 09

Místopředseda TOP 09 Jan Jakob se dříve věnoval problematice médií a působil jako tiskový mluvčí. Od roku 2010 se stal starostou a řízení města se plně věnuje doposud. V pozici starosty zaznamenal řadu úspěchů - v rozpočtu města dokázal najít desítky milionů korun na potřebné investice. Za jeho starostování byla postavena nová budova základní školy s tělocvičnou, několik tříd mateřských škol, opraveny kilometry silnic a chodníků, posílena veřejná doprava či rozšířena podpora kulturních a sportovních spolků. I jako opoziční zastupitel Středočeského kraje upozorňuje na problémy v nejrůznějších koutech kraje a mnohé z nich se i díky jeho přispění podařilo vyřešit. Je předsedou expertní komise TOP 09 pro samosprávu, místopředsedou Klubu starostů a předsedou středočeské krajské organizace TOP 09.

„Vidím, že kraj oklopující hlavní město republiky v mnoha ohledech nenaplňuje svůj potenciál. A na to se zaměřím. Konkurenceschopný, samostatný a rozvíjející se kraj je dosažitelným cílem. Ale jen se zdravým vedením.“

37 starosta Roztok, místopředseda TOP 09 Roztoky TOP 09 TOP 09
2. JUDr. Pavel Telička 55 předseda hnutí HLAS, podnikatel Jevany Hlas Hlas
3. Ing. Jana Krumpholcová, MSc.

Ing. Jana Krumpholcová, MSc.

40 let

krajinná inženýrka, pedagožka, místopředsedkyně středočeských Zelených, zastupitelka Mladé Boleslavi

Mladá Boleslav, Zelení

Mysli globálně, jednej lokálně - heslo, kterým se řídím, neboť vše se vším souvisí a každé rozhodnutí vždy na někoho konkrétního dopadá. Svým dětem nechci zanechat zničenou krajinu plnou jedů a mrtvých lesů s uhelnými elektrárnami, když prioritou všech je dobré zdraví! Přeji si žít ve společnosti, kde se každý z nás cítí dobře a může se spolehnout na stát, že mu v případě vážných problémů pomůže. Kandiduji, aby mi děti jednou nevyčetly, že jako rodiče jsme žili bez ohledu na to, co po nás zůstane. Politika se totiž týká každého z nás - kam dohlédneme, to dokážeme změnit. Mám za to, že potřebujeme zvýšit kvalitu vzdělávání a lépe připravit naše děti na budoucnost. Měli bychom usilovat o laskavé zdravotnictví i sociální služby, nápomocné úřady a méně byrokracie. Budu ráda, když do toho půjdete s námi!  

40 krajinná inženýrka, pedagožka, místopředsedkyně středočeských Zelených, zastupitelka Mladé Boleslavi Mladá Boleslav Zelení Zelení
4. Mgr. Václav Švenda

Mgr. Václav Švenda

46 let

zástupce ředitele střední školy, podnikatel, zastupitel Příbrami

Příbram, TOP 09

Je absolventem Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy, oboru učitelství odborných předmětů. V roce 2010 byl za stranu TOP 09 zvolen členem zastupitelstva města Příbrami. V roce 2014 TOP 09 na místní úrovni posílila a Václav Švenda byl zvolen místostarostou. V jeho gesci bylo například školství, sport, kultura nebo parkování. Za jeho působení na radnici město zahájilo projekt Zelené páteře, opravilo řadu škol, hospodařilo se ziskem a zbavilo se pověsti středočeského Palerma. V roce 2020 se Václav Švenda vrátil do školství jako zástupce ředitele Integrované střední školy hotelového provozu, obchodu a služeb Příbram. Nadále také zůstává zastupitelem města a místním podnikatelem.

46 zástupce ředitele střední školy, podnikatel, zastupitel Příbrami Příbram TOP 09 TOP 09
5. Ing. Jan Švácha 54 místostarosta Rakovníka Rakovník TOP 09 TOP 09
6. Ing. Iveta Koulová

Ing. Iveta Koulová

53 let

starostka Unhoště, stavební inženýrka

Unhošť, TOP 09

Svou více než 20tiletou praxi projektanta dnes uplatňuje i jako starostka Unhoště. Říká, že kvalitní projekty vzniknou jen díky široké diskuzi všech zúčastněných, kdy je hledáno optimální řešení z hlediska budoucího užívání, financování, vlivu na okolní prostředí i na život lidí v okolí. Obdobný princip by měl být standardním postupem i v regionální politice. Když nebyla spokojená s fungováním Unhoště, vstoupila do veřejného života a v roce 2014 byla zvolena starostkou města - tak mohla jsem svoji kritiku přetavit v konstruktivní řešení. Nechce kritizovat, chce aktivně jednat. I ve fungování kraje vidí konkrétní nedostatky, proto chce například prosadit větší autonomii v oblasti přerozdělování financí. Kraj má sloužit pouze jako koordinátor a pomocník, jednotlivé obce a města zpravidla nejlépe vědí, co je u nich potřeba opravit nebo postavit. Lepší rozumné investice samotných obcí, než nedomyšlená rozhodnutí často vedoucí k plýtvání.

Občané musí vidět, že je zastupitelé skutečně zastupují a na jejich názoru jim opravdu záleží. Každá investice pro město má být přínosem.

53 starostka Unhoště, stavební inženýrka Unhošť TOP 09 TOP 09
7. Jakub Červenka 26 ekonom Středokluky Hlas Hlas
8. Mgr. Vojtěch Vais

Mgr. Vojtěch Vais

27 let

právník, zastupitel Kosmonos

Kosmonosy, TOP 09

Od roku 2018 je členem zastupitelstva v Kosmonosech, kde vykonává funkci předsedy kontrolního výboru. Je zakladatelem středočeské mládežnické organizace TOP tým a předsedou místní organizace TOP 09 Kosmonosy. Pracuje jako právník.

27 právník, zastupitel Kosmonos Kosmonosy TOP 09 TOP 09
9. Mgr. Tomáš Klinecký

Mgr. Tomáš Klinecký

40 let

místostarosta Českého Brodu, advokát

Český Brod, TOP 09

Jako advokát se specializuje na obchodní právo a jak říká, zdravý kraj potřebuje nejen otevřenost vůči veřejnosti a neziskovému sektoru, ale také zdravé legislativní prostředí. Svou praxi využívá již druhé volební období jako místostarosta Českého Brodu. Společně se svou rodinou zrekonstruoval areál Českobrodského pivovaru, kde se po 50 letech začalo zase vařit pivo. Je rovněž krajským místopředsedou a krajským garantem tematického okruhu doprava.

40 místostarosta Českého Brodu, advokát Český Brod TOP 09 TOP 09
10. Ing. Jana Havelková

Ing. Jana Havelková

61 let

starostka Kostelce nad Černými lesy

Kostelec nad Černými lesy, TOP 09

Jako starostka má zkušenosti s komunální politikou. Váží si hodnot jako slušnost, ohleduplnost, mravnost, morálku a svobodu. A tyto hodnoty hodlá prosazovat i v krajském zastupitelstvu.

„Každý si neseme svou individuální zodpovědnost a já nebudu čekat, až pro mě důležité body na kraji prosadí někdo za mě. To bych se taky nemusela dočkat.“

61 starostka Kostelce nad Černými lesy Kostelec nad Černými lesy TOP 09 TOP 09
11. Ing. Jana Vidímová

Ing. Jana Vidímová

56 let

podnikatelka v hotelnictví, radní Jesenice

Jesenice, Zelení

Jesenice se stala mým domovem před 17 lety. Nikdy jsem ji nepovažovala jen za noclehárnu, nýbrž vždy za pevný přístav pro svou rodinu i početnou zvířenu. Nebyl to ale můj první kontakt se Středočeským krajem, ba naopak spíše návrat, protože jsem odmala trávila víkendy a prázdniny na Sedlčansku. Doteď znám podrobně všechny okolní obce i jejich specifika a problémy. V Jesenici jsem se brzy zapojila do života místní komunity jako předsedkyně školské rady, později kronikářka a poslední 2 roky působím jako radní pro sociální oblast a spolkovou a kulturní činnost. Byla jsem u založení občanského a spolkového centra, která propojují řadu tvůrčích aktivit jak rodičů na mateřské, tak seniorů a místní omladiny. Na krajském kolbišti bych ráda ze Středočechů a Pražanů měla spojence, nikoliv rivaly. A chtěla bych se zasadit o životaschopný a všem dostupný Středočeský kraj.

56 podnikatelka v hotelnictví, radní Jesenice Jesenice Zelení Zelení
12. PharmDr. Oto Drobík 35 farmaceut Vestec Hlas Hlas
13. Lenka Kotková, DiS.

Lenka Kotková, DiS.

39 let

spoluzakladatelka ZŠ, správa nemovitostí

Králův Dvůr, TOP 09

Pracuje jako manažerka správy nemovitostí. Ráda se aktivně zapojuje do společenského dění a nebojí se věci měnit. I proto stála u vzniku Základní školy Radostná v Litni u Berouna, kde dnes figuruje nejen jako spoluzakladatelka, ale i jako její jednatelka. K tomuto projektu ji a ostatní aktivní rodiče přivedla touha najít pro své děti školu, která by k výuce přistupovala moderně a s ohledem na měnící se společnost. Nyní ví, jaký je to pocit stát u zrodu slibného projektu a dotáhnout jej do konce. Teď chce být u toho, jak dotáhneme do konce uzdravování srdce Čech.

39 spoluzakladatelka ZŠ, správa nemovitostí Králův Dvůr TOP 09 TOP 09
14. Mgr. Oskar Blažek 26 student Právnické fakulty UK, asistent v advokátní kanceláři, organizátor Olympiády lidských práv Mělník TOP 09 TOP 09
15. Tomáš Cáp 31 vývojář webových aplikací Buštěhrad Hlas Hlas
16. Jiří Slavík

Jiří Slavík

52 let

starosta Votic

Votice, TOP 09

Dlouhodobě se zabývá veřejnými záležitostmi a není mu lhostejné, jak je obec, kraj nebo stát spravován.Je starostou města Votice. Ví, co jeho město trápí, které neduhy mohu vyléčit na komunální úrovni, a pro které je naopak třeba jít výš, protože se jedná o potíže systémové. Kolegy z komunální úrovně by rád viděl v hojném počtu v zastupitelstvu zastoupené, společně pak můžeme pracovat na zlepšení krajského systému natolik, aby pro obce byl kraj dobrým společníkem a rádcem a ne přítěží plnou nesmyslných nařízení a podivných investic.

52 starosta Votic Votice TOP 09 TOP 09
17. Ing. Martin Mach

Ing. Martin Mach

52 let

starosta Mšena, ekonom

Mšeno, Zelení

Jsem vzděláním ekonom, s praxí v IT sektoru, ale již 14. rokem ve funkci starosty v městečku Mšeno na Kokořínsku. Působím také jako jednatel ve dvou komunálních regionálních firmách, autobusové a odpadové. Jsem aktivní i ve spolkovém životě, jako hospodář a cvičitel v místním Sokole, či místopředseda Lezeckého klubu Mšeno, se zaměřením na mládež. Kromě své rodiny mám rád zejména pohyb v přírodě v libovolné formě, obzvláště na horách.

52 starosta Mšena, ekonom Mšeno Zelení Zelení
18. Mgr. Jiří Lazar 54 místostarosta Dymokur, manažer obchodu a přepravy Dymokury bezpp TOP 09
19. Mgr. Emilie Kalová

Mgr. Emilie Kalová

43 let

ředitelka pečovatelské služby, zastupitelka Benátek nad Jizerou

Benátky nad Jizerou, TOP 09

Jmenuji se Emilie Kalová a narodila jsem se v roce 1977. Celý svůj dosavadní profesní život se pohybuji v pomáhajících profesích. Postupně jsem v sobě objevila jakýsi „advokátní prvek“, schopnost úspěšně obhájit a prosadit práva a oprávněné zájmy těch, kteří se za ně sami neumí, či nemohou vzít. Proto se v posledních 11 letech pohybuji na manažerských pozicích v sociálně-zdravotní oblasti. Od roku 2018 jsem zastupitelkou města Benátky nad Jizerou. Má motivace kandidatury do krajského zastupitelstva je jasná – chci pokračovat v obhajobě práv těch nejslabších, zejména seniorů a zdravotně postižených a podílet se na nastavení funkčního, moderního a efektivního systému sociálních služeb ve Středočeském kraji. Důraz kladu na férové a slušné jednání ve všech oblastech a na všech rovinách komunikace. Věřím, že mám našemu kraji co nabídnout a ráda se budu spolupodílet na smysluplném rozvoji služeb pro nás - jeho obyvatele.

43 ředitelka pečovatelské služby, zastupitelka Benátek nad Jizerou Benátky nad Jizerou TOP 09 TOP 09
20. Mgr. Marek Školoud

Mgr. Marek Školoud

32 let

jednatel textilní společnosti, předseda spolku Pražské ulice, zastupitel Příbrami

Příbram, TOP 09

Od mládí se zasazuje o oživení městského prostředí. O rozvoj kulturního a společenského života města se zasazuje i ve vedení spolku Pražské ulice, který sdružuje podnikatele v Příbrami a usiluje o celkový rozvoj města skrze podporu lokální ekonomiky. Stejnou vizi promítá i do nakládání s veřejnými pozemky v rámci své funkce v zastupitelstvu Příbrami. Protože chce zdravý kraj, kde města nejsou jen noclehárnami bez služeb a kultury.

32 jednatel textilní společnosti, předseda spolku Pražské ulice, zastupitel Příbrami Příbram TOP 09 TOP 09
21. Mgr. Filip Vaněk 39 advokát Brandýs nad Labem-Stará Boleslav TOP 09 TOP 09
22. Radim Šimáně

Radim Šimáně

48 let

starosta Bakova nad Jizerou

Bakov nad Jizerou, bezpp

Již druhé volební období je starostou Bakova nad Jizerou, kde aktivně usiluje o vytvoření kvalitního života v moderním městě, na jehož životu se budou chtít místní občané podílet a sami se zasazovat o pořádání kulturních, společenských nebo sportovních akcí. Stejný cíl má i pro své působení na krajské úrovni. 

Proč kandiduji ? – chci uplatnit svoje zkušenosti a znalosti na krajské úrovni – podpora sportu, cyklostezek a zlepšení kvality silnic.

48 starosta Bakova nad Jizerou Bakov nad Jizerou bezpp TOP 09
23. Eva Češpivová

Eva Češpivová

48 let

tlumočnice a lektorka cizích jazyků

Kladno, Zelení

O politiku jsem se začala aktivně zajímat v souvislosti s narozením mých děti a starostí o jejich budoucnost. Je pro mne prioritou vytvořit kvalitní prostředí pro fyzický, duševní i duchovní život každého z nás, možnost volby v oblasti seberealizace v životě (vzdělávací, pracovní a zájmové) a vytvořit zdravé životní prostředí (zachovat a poskytnout dostatek zeleně a vody, omezit faktory snižující kvalitu života, kterými jsou např. prach a hluk, zajistit co nejnižší objem odpadů díky efektivní recyklaci, zavést povinnou rekultivaci znečištěné krajiny za zábor nových ploch...). Za nezbytné považuji nabídnout v kraji dostatečný výběr škol s různým zaměřením a s tím související i rozvoj odborného středního školství podporou spolupráce odborných škol a učilišť s firmami. V oblasti životního prostředí podpořím projekty vedoucí k co nejefektivnějšímu třídění a recyklaci odpadu a v ostatních oblastech bych se chtěla zaměřit na práva a potřeby občanů. Budu podporovat prosazení dotační politiky zaměřené na skutečné potřeby lidí.

48 tlumočnice a lektorka cizích jazyků Kladno Zelení Zelení
24. Ing. Petr Wolf 42 místostarosta Černošic, projektový manažer Černošice bezpp TOP 09
25. Tomáš Podhola 60 fotograf Benešov TOP 09 TOP 09
26. RNDr. ThMgr. Petr Soudek, Ph.D.

RNDr. ThMgr. Petr Soudek, Ph.D.

49 let

radní Kladna pro oblast sociální politiky, vědecký pracovník

Kladno, bezpp

Narodil se v roce 1971 ve Vsetíně, absolvoval magisterské studium na Přírodovědecké fakultě a Katolické teologické fakultě, obé na Univerzitě Karlově v Praze. V roce 2004 obdržel doktorský titul a v současnosti působí jako zástupce vedoucího Laboratoře rostlinných biotechnologií Akademie věd ČR, a jako externí vyučující na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy. Je autorem více než 60 odborných publikací a také tří patentů. 

V současnosti je zastupitelem a neuvolněným radním města Kladna pro oblast sociální politiky a předsedou komise pro životní prostředí. V tomto funkčním období se mu jako podařilo prosadit vyhlášku o úplném zákazu hazardu na území města Kladna, intenzivně se zasazuje o výstavbu nového hospice. „Rád bych se zaměřil na zlepšení životního prostředí a na sociální problematiku,“ říká o své kandidatuře do krajského zastupitelstva.

Žije v registrovaném partnerství.  Ve volném čase se věnuje četbě, cestování, fotografování a genealogii.

49 radní Kladna pro oblast sociální politiky, vědecký pracovník Kladno bezpp TOP 09
27. Kamil Machart

Kamil Machart

47 let

nakladatel, grafik, zastupitel Berouna

Beroun, bezpp

Po absolvování berounského gymnázia studoval na Vysoké škole umělecko-průmyslové v Praze. Nyní provozuje grafické studio a nakladatelství. Specializuje se také na regionálně zaměřenou literaturu, věnuje se také knižní ilustraci. Angažuje se v komunální politice, organizuje kulturní a společenské akce, příležitostně publikuje. Byl vydavatelem regionálních novin. S manželkou Andreou vychovávají tři děti, které již pomalu opouštějí rodinné hnízdo...

„Z vlastní zkušenosti vím, že kultura se nedá příliš účinně „řídit z centra“ - kulturu a společenský život tvoří svobodní a tvůrčí lidé s nápady a velkou osobní energií. Když jim stát či samospráva nedokážou podat pomocnou ruku, měly by je alespoň nechat volně dýchat...“

Maximum autonomie a důvěry namísto direktivního a byrokratického řízení – to je můj recept na dobré fungování kulturních, školských a společenských organizací zřizovaných krajem. Kraj by měl institucím, které zřizuje, poskytovat pružný servis, nikoli naopak. Ředitelé škol, muzeí a galerií tu nejsou od toho, aby krajské věrchušce organizovali PR při stříhání pásek a poklepávání kamenů.

47 nakladatel, grafik, zastupitel Berouna Beroun bezpp TOP 09
28. Mgr. Petr Šulc

Mgr. Petr Šulc

52 let

vysokoškolský pedagog, prorektor vysoké školy, radní Bakova nad Jizerou

Bakov nad Jizerou, bezpp

"Již více než 20 let se pohybuji v komunální politice, jako člen rady nebo zastupitelstva města Bakova nad Jizerou. Kandiduji především proto, že jsem velmi znepokojen aktuálním politický a společenským vývojem v naší zemi. 

V krajské politice bych se chtěl zasadit o kvalitní střední školství na území celého kraje, zlepšení komunikace mezi vedením kraje a samosprávami a transpartentní hodspodaření. Odborně mohu nabídnout dlouholeté zkušenosti z oblasti školství, ve kterém profesně působím po celý život, blízká mi jsou i ekologická témata."

52 vysokoškolský pedagog, prorektor vysoké školy, radní Bakova nad Jizerou Bakov nad Jizerou bezpp TOP 09
29. Mgr. Jakub Líčka 33 generální sekretář ve společnosti Charita Česká republika Dvory TOP 09 TOP 09
30. Mgr. Luboš Kožíšek

Mgr. Luboš Kožíšek

34 let

vedoucí pracovník v sociálních službách, zastupitel Mníšku pod Brdy

Mníšek pod Brdy, Zelení

Je nezbytné začít měnit Středočeský kraj k lepšímu a plně si uvědomuji, že je to běh na velmi dlouhou trať. Na vlastní kůži jsem si zkusil, jak je někdy těžké změnu prosadit. Náš kraj by se v prvé řadě měl naučit lépe komunikovat s veřejností, být doopravdy nápomocen starostům a starostkám i z těch nejvzdálenějších obcí. V neposlední řadě by se měl pokusit hledat nová a skutečně chytrá řešení, která se promítnou do všech oblastí jeho působení. Na 100% by jeho činnost měla být transparentnější, přál bych si také, aby bylo na úřadě méně kontroverzních kauz, které v současné době silně poškozují pověst kraje. Středočeši potřebují především zdokonalení dopravní obslužnosti svých obcí a dobré napojení na hlavní město Prahu či spádové obce. Odpovídající veřejné služby včetně těch sociálních musí být dostupné v celém kraji, potřebujeme investice do vzdělání, vstřícný přístup k místním podnikatelům, zdravou krajinu, ale zároveň stále se zlepšující infrastrukturu. Je toho ale mnohem víc, spojme síly a zkusme to! Jsem optimistou z přesvědčení, tentokrát to vyjde! 

34 vedoucí pracovník v sociálních službách, zastupitel Mníšku pod Brdy Mníšek pod Brdy Zelení Zelení
31. Mgr. Pavel Arazim, Ph.D.

Mgr. Pavel Arazim, Ph.D.

33 let

vysokoškolský pedagog, filosof

Úvaly, TOP 09

Středočeský kraj má naší zemi ukazovat cestu na západ, nikoli úpadek v podání ostudné hejtmanky Jermanové. Pracuji v akademické sféře a mám za to, že akademik by neměl pouze  bádat pro sebe a své kolegy, ale měl by se také zapojovat do politického dění a upozorňovat na to, co ve společnosti nefunguje. Jsem hrdý na naši kandidátku, kterou vede úspěšný starosta Roztok Jan Jakob. Každý z nás se může podílet na tom, abychom na náš kraj mohli být hrdí.

33 vysokoškolský pedagog, filosof Úvaly TOP 09 TOP 09
32. Ing. Zdeněk Bařinka, Ph.D.

Ing. Zdeněk Bařinka, Ph.D.

44 let

ekonom, manažer

Mladá Boleslav, TOP 09

Po ukončení studia svou profesní kariéru zasvětil veřejné správě. V předchozích letech byl vedoucím ekonomického odboru mladoboleslavského magistrátu, v současné době se věnuje poradenství v ekonomice veřejné správy. Věnuje se rozvoji města, a rád by se věnoval i rozvoji celého kraje. Aby se nám všem zde lépe žilo, bychom se tu cítili bezpečně a rádi zde trávili náš volný čas. Potřebuje mít ve vedení kraje lidi, kteří budou dobrými hospodáři. Budou odpovědně a průhledně hospodařit se svěřeným majetkem včetně transparentního zadávání veřejných zakázek.

44 ekonom, manažer Mladá Boleslav TOP 09 TOP 09
33. Mgr. Jana Mužíková

Mgr. Jana Mužíková

46 let

vysokoškolský pedagog, místostarostka Neveklova

Neveklov, bezpp

Dívám se do budoucna a chci pomoct dnešním dětem a mladým lidem prožít kvalitní život - ať už jde o vzdělávání podporující zájem, kreativitu a uplatnění na trhu práce, dobrou jazykovou vybavenost, nebo spokojenost s místem svého bydliště. Z ospalé střediskové obce, kterou jsem kdysi nazvala "tvrdě spící Šípkovou Růženkou", se stalo malé prosperující městečko, které spojuje výhody bydlení v přírodě a blízkosti metropole. Naše občany však nejvíce trápí žalostný stav krajských silnic - když si projedete Evropu, zjistíte, že ty naše už jsou horší, než na Balkáně. To se musí radikálně změnit.

46 vysokoškolský pedagog, místostarostka Neveklova Neveklov bezpp TOP 09
34. Pavel Schmidt

Pavel Schmidt

58 let

starosta Černolic

Černolice, TOP 09

Po absolvování strojní průmyslovky  dále studoval na ČVUT a absolvoval řadu manažerských vzdělávacích programů, mimo jiné na CMC Graduate school of Business.

Aktivně mluví anglicky, dále ovládá němčinu a ruštinu.

Má více než 20ti letou zkušenost v oblasti IT a telekomunikací i znalosti z dlouholetého působení v komunální politice, ať už jako zastupitel, nebo nyní, jako starosta malé obce. V okolí nejen své obce ale i celého kraje chce věci měnit k lepšímu. A nejlepší možnost jak změnu provést, je v systému demokracie stát se krajským zastupitelem. V kraji se chce věnovat zejména oblasti dopravy.

58 starosta Černolic Černolice TOP 09 TOP 09
35. Filip Kaštánek 50 starosta Litně Liteň bezpp TOP 09
36. Ing. Daricha Moravčíková

Ing. Daricha Moravčíková

57 let

manažerka ve strojírenství

Lešany, Zelení

Zelená politika dnes není alternativou, ale nutností. Uvědomíte si to v momentě, kdy Vám dojde voda ve studni, otevřou za domem další kamenolom, postaví dálnici či montovnu, čekáte hodiny v zácpách, lesy ničí kůrovec, úrodu hraboši. Divíte se, co se to děje s počasím, dýcháte otrávený vzduch, pijete pesticidy zředěné studniční vodou. Je čas to napravit! Nedovolme, aby životy našich blízkých i ten Váš byl obětován mamonu cizího zisku. V Lešanech se nám povedlo spojit se proti dalšímu kamenolomu. Pokud dáte svůj hlas Spojencům, povede se nám společně udělat náš život v kraji zdravým a zachovat jedinečnou krajinu i pro naše děti.

57 manažerka ve strojírenství Lešany Zelení Zelení
37. Mgr. Petra Neubergerová 53 advokát, zastupitelka Dobříše Dobříš TOP 09 TOP 09
38. Ing. Přemysl Zeman 40 zástupce vedoucího ŠKODA muzeum, výkonný ředitel Demokratického institutu z.s. Mladá Boleslav TOP 09 TOP 09
39. Bc. Petr Kučera 54 PR manager Nymburk TOP 09 TOP 09
40. Mgr. Jakub Zika

Mgr. Jakub Zika

36 let

korporátní právník

Neratovice, TOP 09

Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci a pracuje jako právník v pojišťovně. Od roku 2016 je členem Finančního výboru zastupitelstva města. V krajském zastupitelstvu by rád uplatňoval své profesní znalosti a hájil zájmy obyvatel kraje. V neposlední řadě je pro něj důležité zlepšit současný stav kraje ve vztahu k životnímu prostředí (příprava na další „suché“ roky apod.)

36 korporátní právník Neratovice TOP 09 TOP 09
41. Mgr. Kateřina Kotková

Mgr. Kateřina Kotková

29 let

OSVČ, lektorka češtiny

Zavidov, bezpp

Střední Čechy jsou odmala mým domovem. Přála bych si, aby kraj rozumně, spravedlivě a transparentně rozděloval prostředky, které má, a jeho vedení ho dobře reprezentovalo. Jako mnoho jiných lidí kvůli práci často cestuji do Prahy, proto je pro mě prioritou, aby výborně fungovala hromadná doprava v rámci kraje i do Prahy, protože i jejím používáním můžeme přispět k zachování nádhery místní přírody, do níž řada z nás tak ráda utíká relaxovat.

29 OSVČ, lektorka češtiny Zavidov bezpp TOP 09
42. Mgr. Petr Brož, Ph.D.

Mgr. Petr Brož, Ph.D.

36 let

vědec, mimozemský vulkanolog

Jesenice, Zelení

Do středočeské Jesenice jsem se přestěhoval s rodinou sice teprve před 5 lety, ale od té doby jsem tu stihl zakořenit. Podobně jako desetitisíce dalších i mne do Středních Čech přivedla práce, výzkum sopečné činnosti napříč Sluneční soustavou. Záhy po přestěhování jsem si začal všímat neduhů mého nového domova; nedostatku míst ve školkách, školách, potíže s dopravou, absence dalších služeb i úbytek zemědělské krajiny. Mix problémů, které trápí rozsáhlý prstenec obcí v bezprostředním okolí Prahy vzniklých překotným růstem počtu obyvatel. Stačí ale popojet třičtvrtě hodiny a náš kraj čelí naprosto jiné realitě; vylidňování, poklesu dostupnosti zdravotní péče, úbytku žáků ve školách a suchu. V jednom kraji se tak potkávají dvě skupiny problému dnešní doby, které jsou vzájemně propojené, a které je potřeba řešit. Chtěl bych se proto v krajském zastupitelstvu zaměřit na lepší podporu vzdělávání napříč krajem i adaptaci krajiny na hrozbu 21. století.

36 vědec, mimozemský vulkanolog Jesenice Zelení Zelení
43. Ing. Martin Růžek 49 bankovní manažer Kolín TOP 09 TOP 09
44. Ing. Adam Slabecký

Ing. Adam Slabecký

40 let

ředitel stavební firmy, předseda larpového spolku

Slaný, TOP 09

„Věří, že pokud člověk chce, aby byl okolní svět lepším místem, je třeba něco dělat osobně. Proto také vstoupil do TOP09. Jako ředitel stavební firmy jedná s lidmi ze všech sociálních vrstev a i když je spíše pravicového zamření, tak chápe, že musí existovat i dobrý sociální program pro lidi s nižšími příjmy. Ve volném čase píše larpy (dramatické hry bez diváků), ve kterých často řeší dystopické vize a politicky založené příběhy.“

40 ředitel stavební firmy, předseda larpového spolku Slaný TOP 09 TOP 09
45. Ing. Bc. Václav Fejtek

Ing. Bc. Václav Fejtek

41 let

starosta Louňovic pod Blaníkem

Louňovice pod Blaníkem, TOP 09

Než se stal starostou Louňovic pod Blaníkem, věnoval se ochraně zájmů občanů jako příslušník Policie ČR a vrchní komisař v hodnosti kapitána. Pomáhat a chránit je jeho cílem i v krajském zastupitelstvu. Chc e pomáhat při změně zkostnatělého kraje, podpořit rozvoj menších obcí a měst a změnit žalostný stav komunikací a cest ve Středočeském kraji.

41 starosta Louňovic pod Blaníkem Louňovice pod Blaníkem TOP 09 TOP 09
46. Ing. Tomáš Černohorský 33 majitel realitní kanceláře Příbram TOP 09 TOP 09
47. Mgr. Jan Gillern 30 projektový specialista Říčany TOP 09 TOP 09
48. Ing. Alena Šálová 61 majitelka cestovní kanceláře Příbram Zelení Zelení
49. Ing. Marian Klásek 46 krizový manažer Pyšely TOP 09 TOP 09
50. Jan Sýkora

Jan Sýkora

32 let

místostarosta Bělé pod Bezdězem

Bělá pod Bezdězem, TOP 09

"Jsem zastupitelem v Bělé pod Bezdězem od roku 2010 a tuto desetiletou zkušenost se samosprávou bych rád zúročil i v zastupitelstvu středočeského kraje. Za důležitá lokální témata považuji modernizaci školství, zlepšení dopravní infrastruktury a lepší provázanost spolupráce s městy v našem kraji. Rozhodně bych se nebál grantové podpory pro rozvoj i nekrajských zdravotnických zařízení ze strany zastupitelstva kraje, neboť dříve či později budou nuceny toto v jakémsi zrychleném režimu subvencovat na svém území místní samosprávy."

32 místostarosta Bělé pod Bezdězem Bělá pod Bezdězem TOP 09 TOP 09
51. Ing. Radek Lanč 54 OSVČ, vodárenský expert Zeleneč TOP 09 TOP 09
52. Mgr. Renáta Matoušková

Mgr. Renáta Matoušková

23 let

studentka Politologie

Městec Králové, TOP 09

Rozlohou i demografickou různorodostí je Středočeský kraj velmi specifický. I proto potřebuje schopné vedení, které ví, co dělá. Dosavadní hejtmanství bohužel zásadně selhalo v přístupu ke zlepšení kvality života v našem kraji. Středočeši si zaslouží nové, perspektivní a schopné lidi.

23 studentka Politologie Městec Králové TOP 09 TOP 09
53. Ing. Jan Lehečka

Ing. Jan Lehečka

48 let

podnikatel, předseda včelařů, zastupitel Jirn

Jirny, TOP 09

Podniká ve stavebnictví a je předsedou úvalské organizace Českého svazu včelařů. Jako zastupitel Jirn a komunální politik neustále naráží na limity kraje. Chce svým přičiněním přispět k lepšímu životu v obci a regionu.

48 podnikatel, předseda včelařů, zastupitel Jirn Jirny TOP 09 TOP 09
54. Ing. Petr Lukavec 42 geodet, reprezentační šéftrenér juniorské reprezentace v orientačních závodech horských kol Zlosyň TOP 09 TOP 09
55. Mgr. Jan Stachura

Mgr. Jan Stachura

32 let

grantový manažer, zastupitel v Jílovém u Prahy, předseda místní ZO

Jílové u Prahy, Zelení

Uznávám motto, že pokud člověk není s něčím spokojený, měl by to podle svých možností změnit. Tímto se řídím jako zastupitel města Jílové u Prahy i jako člen místních spolků v ochraně přírody. Budu rád podobný přístup zastávat při správě kraje, pokud mi dáte svůj hlas!

32 grantový manažer, zastupitel v Jílovém u Prahy, předseda místní ZO Jílové u Prahy Zelení Zelení
56. Ing. Petr Březina 57 obchodní manažer Kolín TOP 09 TOP 09
57. Alojz Šula 58 obchodní manažer, zastupitel Úholiček Úholičky TOP 09 TOP 09
58. Stanislav Kalaš 43 referent pro investice a majetek na MÚ Kostelec nad Černými lesy, zastupitel Kamenice Kamenice TOP 09 TOP 09
59. Ing. Václav Vobora, MBA 49 ředitel výrobní společnosti Radovesnice I TOP 09 TOP 09
60. Tomáš Adamec 36 OSVČ, podnikatel, zastupitel Nehvizd Nehvizdy TOP 09 TOP 09
61. David Hynek

David Hynek

45 let

výrobce ocelových konstrukcí

Žehušice, Zelení

Žijeme v době, kdy my lidé zvládneme vyrobit nebo postavit vše, co si jen zamaneme. Říkáme tomu pokrok. Myslím si, že je na čase přidat slovu pokrok širší význam. Jeho součástí by měla být i naše schopnost rozhodnout, co z toho co dokážeme vyrobit nebo postavit, v zájmu našeho prospěchu neuděláme. Místo hal a logistických parků zachovejme pestrou krajinu, kvalitní půda s dobrým hospodařením místo jedů a nekonečných lánů, budujme nové silniční spoje s ohledem na cenné přírodní krásy! 

45 výrobce ocelových konstrukcí Žehušice Zelení Zelení
62. Roman Havelka

Roman Havelka

53 let

odborný ref.odboru kultury a památkové péče KÚSK

Lány, TOP 09

Na komunální úrovni si troufám říct, že se mi podařilo cosi změnit. V Lánech coby předseda kulturní komise pozvedal společensko-kulturní život a tím i vytvářel místa setkání pro občany a podporoval jejich pospolitost. Na krajské úrovni je mým cílem dokončit užší provázání dopravního systému Středočeského kraje s Prahou a prosadit efektivnější přerozdělování rozpočtu tak, aby šlo více peněz do kvalitního krajského školství, které považuji za silně podfinancované. „Pokud člověku záleží na místě, kde žije, a chce něco změnit, nestačí pouze řečnit v pohodlí domova nebo hospodě.“  Je také zakladatelem a duchovním otcem lánského ochotnického spolku.

53 odborný ref.odboru kultury a památkové péče KÚSK Lány TOP 09 TOP 09
63. Mgr. Václav Hraba 50 výtvarník, akademický malíř, grafik Černošice TOP 09 TOP 09
64. Bc. Miloš Ulrich 21 student Univerzity Karlovy, on-line specialista Úvaly TOP 09 TOP 09
65. Bc. Jitka Jonsztová 55 starostka Jankova, ekonomka Jankov TOP 09 TOP 09
66. Tabea Eicher 23 studentka informatiky, produktová manažerka ImmoScout24, zastupitelka Bratčic Bratčice TOP 09 TOP 09
67. Ing. Bc. Marek Velechovský

Ing. Bc. Marek Velechovský

43 let

pedagog

Nymburk, TOP 09

1, věk: 33 let, bezdětný
2, povolání: pedagog, fotograf, lektor volnočasových aktivit, předseda občanského sdružení TARTARUGA o.s. (pořádání táborů pro děti).
3, výčet aktivit v Nymburce: člen řídící skupiny a pracovní skupiny pro komunitní plánování města Nymburk, člen komise pro školství sport a kulturu, hlavní pořadatel fotografické soutěže pro děti a mládež – EKO-foto, propagátor ochrany přírody nejen na Nymbursku, navrhovatel naučné stezky pro park Ostrov, spoluautor naučné stezky Green Way Labe v Nymburce, spolupořadatel několika ročníků Bambiriády v Nymburce a Poděbradech, lektor volnočasových aktivit pro děti a mládež (i pro handicapované děti)
4, hobby a zájmy: práce s dětmi (profesně i volnočasově), fotografování, příroda, turistiky, sport
5. osobní motto: Úspěch i neúspěch jsou jen dvě různé formy zkušenosti. Nymburský cíl: Zlepšit prostředí pro život běžných občanů města.

43 pedagog Nymburk TOP 09 TOP 09
68. Jana Valentová 38 vědecký a výzkumný pracovník ve Vojenském technickém ústavu letectva a protivzdušné obrany Bradlec TOP 09 TOP 09
69. Tomáš Janák 46 manažer v lesnické správě Čelákovice TOP 09 TOP 09
70. Mgr. Magdaléna Davis, Ph.D.

Mgr. Magdaléna Davis, Ph.D.

44 let

bioložka, starostka Mníšku pod Brdy, spolupředsedkyně Zelených

Mníšek pod Brdy, Zelení

Pocházím z Mníšku pod Brdy, kde jsem od roku 2016 zastupitelkou a od roku 2018 starostkou. Členkou Zelených jsem od roku 2015 a letos v lednu jsem byla zvolena spolupředsedkyní. Vystudoval jsem přírodovědu na Univerzitě Karlově a na univerzitě v australském Perthu. Po té jsem působila jako bioložka a následně manažerka v soukromé konzultační firmě specializující se na životní prostředí.

44 bioložka, starostka Mníšku pod Brdy, spolupředsedkyně Zelených Mníšek pod Brdy Zelení Zelení

Kotková: Pracovat pro kraj? Proboha proč?
1. 10. 2020

Kotková: Pracovat pro kraj? Proboha proč?

Čekají nás volby a nás politiky čeká bilancování a zjišťování toho, co by pomohlo získat politické body. 

Celý článek
Slavík: Jankovským koním jsme dali šťastnou budoucnost
1. 10. 2020

Slavík: Jankovským koním jsme dali šťastnou budoucnost

"Kauza jankovských koní" - jak probíhala a co je s koňmi dnes

Celý článek
Pavel Telička: Kraj musí žít
19. 9. 2020

Pavel Telička: Kraj musí žít

My, Spojenci pro Středočeský kraj, uděláme z obcí a měst místa s bohatým mezigeneračním společenským, kulturním a sportovním životem namísto pouhých nocleháren.

Celý článek
Jakob: Po volbách ihned zveřejníme utajované smlouvy
10. 9. 2020

Jakob: Po volbách ihned zveřejníme utajované smlouvy

Na 10. září bylo svolané mimořádné zasedání zastupitelstva Středočeského kraje. Důvodem jsou astronomické odměny, které obdrželi vybraní krajští úředníci.

Celý článek
Spojenci představují program. Chtějí krajem pohnout do 21. století
9. 9. 2020

Spojenci představují program. Chtějí krajem pohnout do 21. století

Hlavním mottem je pohnout Středočeským krajem. Program se opírá o tři stěžejní oblasti - chování ke krajině, průjezd krajem a život v kraji. Hlavním důrazem kampaně je pak pozitivní změna.

Celý článek
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme