× Pohněme s tím. Společně!

Zastupují nás

Kalousek ukradl Schwarzenbergovi show

16. 10. 2013
Jak zastavit rostoucí moc prezidenta, jak podpořit zaměstnanost absolventů, ale i kdy přijmout euro. Takové otázky včera obyvatelé Hradce Králové pokládali šéfům TOP 09 Karlu Schwarzenbergovi a Miroslavu Kalouskovi. Rozhodnutí topky založit kampaň znovu na osobnosti svého předsedy Karla Schwarzenberga se v Hradci Králové ukázalo jako dobrá volba.
Číst více

Heger: Mějte své zdraví jako koníčka

10. 10. 2013
520 miliard korun. Tolik stojí ročně nezdravý životní styl Čechů, spočítal nově Státní zdravotní ústav. Není to jen nějaká imaginární suma. Jsou to peníze, které platíme všichni. Nejde jen o čísla a o úspory, jde především o naše zdraví. Svůj nezdravý životní styl přenášíme i na naše děti. 
Číst více

Projekty ROP rozhodují volby a také dělají dluhy

9. 10. 2013
V době, kdy celkový dluh veřejných rozpočtů dosahuje astronomické výše 1 835 mld. Kč a je větší než dluh státní, se mnohé magistráty a radnice upínají k možnosti financování projektů z regionálních operačních programů. Způsob, jakým vedení měst a obcí i kraje s tímto zdrojem nakládají, v mnoha případech vzbuzuje spíše obavy. 
Číst více

V politice může být slušnost dvousečná

9. 10. 2013
Rozhovor se točí převážně kolem zdravotnictví, což pro Leoše Hegera jako experta bylo velmi pohodlné. Jeho odpovědi jsou na politika věcné a mají šmrnc. Ale zdravotnictví vždy bylo, je a bude jedním z hlavních volebních témat, takže se jako námět předvolebního rozhovoru nabízí a pan Heger měl prostě oproti ostatním zpovídaným lídrům výhodu. Já expertem na lékařskou péči nejsem, takže namísto obsahové oponentury výroků nabízím několik postřehů získaných mezi řádky.
Číst více

Jsou Češi netolerantní ?

9. 10. 2013
Nepokoje v severních Čechách, Ostravsku a dalších místech, protiromské pochody a eskalace extremistických nálad a skupin vyvolává otázku, jak jsou Češi tolerantní ke skupinám spoluobčanů jiné barvy pleti, národnosti či kultury. Soudy pečlivě zkoumají, zda ten, či onen incident měl rasový podtext a slyšel jsem dokonce názor, že Češi mají k rasizmu sklon.
Číst více

Léčebné účinky konopí se přeceňují, říká Heger

9. 10. 2013
Zatímco šéf TOP 09 Karel Schwarzenberg se proměnil v agenta 009, Leoš Heger k voličům hovoří od bazénku s Ferdou mravencem a říká, že je připraven na poslední politický risk. Kdyby bylo jen na levici, místo do Poslanecké sněmovny by kandidoval snad přímo na soud. Jeho TOP 09 ale může s úspěchem argumentovat, že jeho kvality prokazuje i to, že byl nejdéle sloužícím ministrem zdravotnictví v polistopadové éře.
Číst více

Kolik voleb se dá vyhrát strašením o krizi ve zdravotnictví?

7. 10. 2013
Již jsem byl skoro nesvůj. Jediná jistota, kterou člověk v předvolebním boji měl, nepřicházela. Žádné billboardy hlásající „stop privatizaci nemocnic“, konec „pokutám za nemoc!“, „zdraví není byznys.“ Jak je to jen možné? Zapomněly snad strany na to, že někteří z nás reagují na katastrofické scénáře o léčení křenovými plackami velmi dobře? Naštěstí se ukázalo, že přátelé ze sociální demokracie i od komunistů nezapomněli a strašák nakonec přišel.
Číst více

Odpolitizujme zdravotní pojišťovny

7. 10. 2013
Zdravotní pojišťovny hrají klíčovou úlohu v našem systému zdravotního pojištění. Jejich úkolem je nasmlouvat pro své pojištěnce – pacienty lékařskou péči, garantovat její dostupnost i kvalitu a zároveň dbát o to, aby se při poskytování péče neplýtvalo omezenými prostředky. Vzájemná konkurence zdravotních pojišťoven znamená tlak na zlepšování postavení pacientů. Aby pojišťovny plnily tuto úlohu dobře, je potřeba i nadále prosazovat jejich lepší ochranu vůči lobbyistickým vlivům.
Číst více

Tabáková lobby v Bruselu bylo silné kafe

5. 10. 2013
Leoš Heger zveřejnil další pokračování svých Hovorů od kanálu, které jsou volně inspirovány Hovory od bazénku. Tentokrát na téma kouření. „Pokračování hovorů je dnes trochu provokativnější, tabáková lobby, které jsme byli svědky při návštěvě prezidenta Zemana v Bruselu, bylo ale natolik silné kafe, že jsem neodolal,“ říká Leoš Heger.
Číst více

Už je to tady

5. 10. 2013
Mimořádné volby jsou přede dveřmi a vyretušované tváře, shlížející na občany z výšin billboardů slibují nesplnitelné. Jedni prosadí fungující stát, druzí dají stát do pořádku. Možná je na místě otázka, proč to již dávno neudělali, protože ti první byli od roku 1993 ve vládě čtyřikrát a ti druzí dokonce sedmkrát.
Číst více
 <  1 2 ... 20 ... 27 28 29 30 31 ... 35 36   > Články 281 - 290 z 358

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme