Zastupují nás

Heger: Bodat oštěpem do draka je někdy potřeba

12. 7. 2013
Rodilý Hradečák, oblíbený lékař a dlouhodobý ředitel hradecké fakultní nemocnice Leoš Heger byl nejdéle sloužícím ministrem zdravotnictví v polistopadové éře.
Číst více

Heger: V politice si lidi nevybíráte. Čelíte tlakům

10. 7. 2013
Být manažerem, byť státní firmy, a ministrem je nebetyčný rozdíl, říká ministr zdravotnictví v demisi Leoš Heger. „V politice je mnohem více tlaků z okolí. Nebyly vysloveně podpásové, ale o to větší,“ bilancuje Heger své působení v Praze.
Číst více

Heger: Zrušení nadstandardů je návrat k šedé ekonomice

2. 7. 2013
"Když se napíše novela zákona a dá se tam nějak definovaný sociální strop například podle míry chudoby příslušného pacienta, nebo se nějak omezí délka, za kterou se bude ten poplatek vybírat, tak to bude zase ústavně konformní," řekl Leoš Heger. 
Číst více

Hyde Park s Leošem Hegerem

2. 7. 2013
Ústavní soud zrušil dosavadní rozdělení zdravotní péče na standardní a nadstandardní, zrušil také zvýšení poplatků za denní pobyt v nemocnici. Je to definitivní krach vlajkové lodě končícího ministra zdravotnictví?
Číst více

Heger: Odchod do opozice TOP 09 prospěje

29. 6. 2013
Leoš Heger se bude příští rok opět ucházet o funkci poslance. V rozhovoru pro iDNES.cz řekl, že se stane lídrem kandidátky v Královéhradeckém kraji. Při bilancování připouští, že české zdravotnictví je podfinancované, zároveň tvrdí, že pokud do něj přijde ještě o deset procent méně peněz, pacienta to nepoškodí.
Číst více

Ministerstvo zdravotnictví chce pomoct lidem s čištěním studní

26. 6. 2013
Povodně ještě nedozněly, odhady škod se ale už teď šplhají na desítky miliard korun. Například na vodohospodářském majetku zanechala voda stopy za víc než 2 miliardy, jak předpokládá ministr zemědělství. Zasaženo je zhruba 80 veřejných vodovodů a na 9 stovek studní. A právě s jejich čištěním chce lidem v zatopených oblastech pomoci resort zdravotnictví.
Číst více

Nadváha u dětí

26. 6. 2013
Kila navíc mají hlavně děti v pubertě. Podle posledního výzkumu pediatrů má v 5 letech nadváhu 11 procent chlapců a 15 procent dívek. U 13-letých ta čísla výrazně rostou, tam už ji má každý 5. chlapec. Jak by měl obecně vypadat vhodný jídelníček, ukazuje tato potravinová pyramida. 
Číst více

Lesy ČR – kdysi vzor, dnes problém

24. 6. 2013
V lednu roku 1992 vedení města Hradce Králové i hradečtí občané kladně přijali zprávu o tom, že HK bude sídlem celostátního státního podniku Lesy ČR. Nikdo v té chvíli netušil, že po více než dvanácti letech bude tento podnik pro HK spíše ostudou. 
Číst více

Jiří Oliva se setkal s biskupem Janem Vokálem

18. 6. 2013
Místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jiří Oliva se sešel s biskupem Královéhradecké diecéze Janem Vokálem a hovořil s ním o tom, jakým způsobem se připravují restituce církevního majetku v diecézi. 
Číst více

Odpověď na dotaz na facebooku k rychle rostoucím dřevinám

13. 6. 2013
Na mém facebooku se objevila reakce pisatele, který reaguje na můj článek v JO Moje noviny, které vyšly 7. června. Kritizoval jsem zde výsadbu klonů japonských topolů, což pisatele, jak říká, pobavilo.
Číst více
 <  1 2 ... 20 ... 26 27 28 29 30 ... 32 33   > Články 271 - 280 z 323

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme