Zastupují nás

Labutí píseň regulačních poplatků

18. 7. 2014
Evergreen regulační poplatky pronásleduje tuto Sněmovnu asi osm let. Myslím si, že dnes před sebou máme jakousi labutí píseň regulačních poplatků. Možná bude stát za to přece jenom uzavřít celou tu osmiletou periodu určitým rozborem a pohledem na to, jak to s těmi poplatky doopravdy bylo. Než tedy ten mečbol tady pan ministr odehraje definitivně, dovolte mi, abych byl trošku obšírnější než běžně, ale budu se snažit to zase v této době nepřehánět. 
Číst více

Není třeba stále naříkat

16. 7. 2014
Dne 30.6. 2014 vyšel v Rychnovském deníku rozhovor s odvolaným ředitelem náchodské nemocnice Miroslavem Vávrou, kde si již dříve vystřídaný bývalý šéf krajského královéhradeckého holdingu stěžuje na kde co, zejména na nedostatečné financování nemocniční péče, které údajně způsobilo, že se mu nepodařilo nepříznivé hospodaření nemocnice Náchod napravit. 
Číst více

Heger: Úplně zrušit elektronické recepty je v téhle fázi škoda

27. 6. 2014
"Elektronické projekty nejsou v téhle zemi šťastně administrované. Takže je potřeba postupovat opatrně. Ale zrušit elektronické recepty úplně je v téhle fázi škoda," říká místopředseda TOP 09 Leoš Heger.
Číst více

Heger: Nemocniční lůžka se stala znovu výbušným tématem

28. 5. 2014
"V ČR máme výrazný nadbytek poskytovatelů akutní zdravotní péče s výraznou regionální disproporcí. Je poskytována nadbytečná péče. Situace znemožňuje potřebnou koncentraci lidských i přístrojových kapacit a vede ke snižování kvality poskytované péče," vysvětluje místopředseda TOP 09 Leoš Heger.
Číst více

Poslanci schválili peníze na kompenzaci poplatku za hospitalizaci

20. 5. 2014
Poslanecká sněmovna schválila vládní návrh novely zákona o zdravotním pojištění, která navyšuje platby státu za státní pojištěnce. Opatření přinese ještě letos do zdravotnictví cca 2,1 miliardy, jež mají být určeny ke kompenzaci zrušených poplatků za hospitalizaci.
Číst více

Financování zdravotnictví

11. 4. 2014
České zdravotnictví jako černá díra na peníze. České zdravotnictví jako netransparentní systém s neprůhlednými toky peněz. Vidí ho tak ministr financí Andrej Babiš i prezident republiky Miloš Zeman. Do jaké míry je to pravda a jak vážná situace je? 
Číst více

Navýšení plateb za státní pojištěnce

11. 4. 2014
Ministři se dnes dohodli, že navýší platby za státní pojištěnce a vykompenzují tak nemocnicím výpadek způsobený zrušením stokorunového poplatku. Kývnul tedy nakonec i šéf resortu financí Andrej Babiš, který žádal prověření finančních toků uvnitř zdravotnického systému především samotné VZP.
Číst více

Omezení lázeňské péče

8. 4. 2014
Omezení lázeňské péče hrazené zdravotní pojišťovnami bude platit jen do konce roku. Rozhodl tak Ústavní soud, který vyhověl návrhu skupiny senátorů na zrušení příslušné vyhlášky.
Číst více

Vládní koalice nemá jasno

8. 4. 2014
Ohledně rušení poplatků ve zdravotnictví nemá vládní koalice tč. zcela  jasno. ČSSD úplné zrušení prosazuje, ale Hnutí ANO a KDÚ-ČSL se nyní otevřeně  vyjadřují proti.
Číst více

FÓRUM: Co by přineslo zveřejnění smluv ZP?

8. 4. 2014
Zveřejňování smluv plánovala již Nečasova vláda a cílem nebylo v tomto případě šetřit, ale zlepšit kontrolu. Rozdělování veřejných finančních zdrojů je technicky složité a má v sobě korupční rizika. 
Číst více
 <  1 2 ... 10 ... 18 19 20 21 22 ... 29 30   > Články 191 - 200 z 292

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Jiří Pospíšil:Jsme jediná pravicová proevropská strana.
Děkujeme