Zastupují nás

Silový muži zdravotnictví neprospívají

11. 2. 2014
Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček odvolal ředitele Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Pavla Březovského.  Přitom právě jeho apolitické působení znamenalo pozitivní obrat v této oblasti. 
Číst více

Zdravotnické prostředky v nemocnicích nebyly řádně evidovány a neměly doklady

6. 2. 2014
Vážené paní ministryně, vážení páni ministři, vážené poslankyně a poslanci, dobré dopoledne. Dovolte mi říci několik poznámek k předkládané materii, která zde byla velmi zevrubně a kvalifikovaně předložena panem ministrem Němečkem a panem zpravodajem.
Číst více

Zhorší se péče o pacienty, když se přestanou vybírat regulační poplatky?

6. 2. 2014
Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu byl bývalý ministr zdravotnictví, současný poslanec a místopředseda TOP 09 Leoš Heger. Zdravím vás do Poslanecké sněmovny.
Číst více

Podle názoru ústavních právníků prezident smí porušovat či měnit ústavní zvyklosti

13. 1. 2014
Mé stanovisko k vystoupení prezidenta republiky Miloše Zemana ke jmenování vlády. Ústavní postavení prezidentaPrezident ČR je suverénem, který nese odpovědnost jen za to, že se chová v souladu s Ústavou. Podle většinového názoru ústavních právníků navíc nenese odpovědnost ani za to, zda dodržuje ústavní zvyklosti. Ty může dle svého uvážení porušovat či měnit a pouze vliv, síla nebo konformita  politických stran ho v tom může ovlivňovat.
Číst více

Spor o nemocniční poplatky

30. 12. 2013
Koaliční smlouva je tedy hotová, čeká se na jmenování předsedy vlády. Na co ale čekat nelze, je situace v českém zdravotnictví. Od 1. ledna přestanou lidé platit poplatky v nemocnicích, za rok pak i v ordinacích. Kde vzít peníze, které tak vypadnou? Na to se teď budu ptát svých hostů, a tím je exministr zdravotnictví Leoš Heger z TOP 09, dobrý večer.
Číst více

Řídit nemocnici je těžší než si stěžovat na druhé, říká exministr

27. 12. 2013
Na personální vyhlášce, kterou loni vydal, by exministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) nic neměnil.
Číst více

Heger: Věrný odkazu svého učitele

19. 11. 2013
Návrhy prezidenta České lékařské komory Kubka na úplné zrušení regulací a ponechání kontroly pouze na revizních lékařích jsou zcela proti zásadám řízení v systémech zdravotního pojištění.
Číst více

Kdyby byly pravdivé všechny „přehlídky úspěchů“ mých kolegů, byl by v republice ráj

22. 10. 2013
Byl jsi tři roky poslancem, více než rok místopředsedou Sněmovny, která předčasně ukončila svoji činnost. Proč kandiduješ znovu?Kdybych rezignoval na politiku, jako mnozí slušní lidé kolem mne, pouze bych tím posílil staré matadory.
Číst více

Nebýt samoplátců, tak můžeme lázně zavřít

22. 10. 2013
Lázeňství skomírá. Zařízení odmítají těžce nemocné pacienty. Je nějaké východisko?„Ve zdravotnictví pracuji 22 let ani kdyna tom nebylo hůře než v současné době. Musím říkat nemocným lidem, že je nemůžu vzít,“ řekl rozhořčeně ředitel Lázní Kundratice Otto Doležal. Podle něj situaci v lázeňství rapidně zhoršila úhradová vyhláška a také indikační seznam s názvy chorob.
Číst více

Zdravotnictví je na tom dobře, jen těsně za Německem

22. 10. 2013
Do libereckého hotelu Zlatý lev pozvali místní členové TOP 09 exministra zdravotnictví Leoše Hegera, který je lídrem jejich strany v Královéhradeckém kraji. Úlohu hostitele přijal primář cévní chirurgie liberecké nemocnice Jan Marušiak, který je trojkou topky v Libereckém kraji do parlamentních voleb.
Číst více
 <  1 2 ... 20 ... 22 23 24 25 26 ... 30 31 32   > Články 231 - 240 z 320

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme