Zastupují nás

Kdyby byly pravdivé všechny „přehlídky úspěchů“ mých kolegů, byl by v republice ráj

22. 10. 2013
Byl jsi tři roky poslancem, více než rok místopředsedou Sněmovny, která předčasně ukončila svoji činnost. Proč kandiduješ znovu?Kdybych rezignoval na politiku, jako mnozí slušní lidé kolem mne, pouze bych tím posílil staré matadory.
Číst více

Nebýt samoplátců, tak můžeme lázně zavřít

22. 10. 2013
Lázeňství skomírá. Zařízení odmítají těžce nemocné pacienty. Je nějaké východisko?„Ve zdravotnictví pracuji 22 let ani kdyna tom nebylo hůře než v současné době. Musím říkat nemocným lidem, že je nemůžu vzít,“ řekl rozhořčeně ředitel Lázní Kundratice Otto Doležal. Podle něj situaci v lázeňství rapidně zhoršila úhradová vyhláška a také indikační seznam s názvy chorob.
Číst více

Zdravotnictví je na tom dobře, jen těsně za Německem

22. 10. 2013
Do libereckého hotelu Zlatý lev pozvali místní členové TOP 09 exministra zdravotnictví Leoše Hegera, který je lídrem jejich strany v Královéhradeckém kraji. Úlohu hostitele přijal primář cévní chirurgie liberecké nemocnice Jan Marušiak, který je trojkou topky v Libereckém kraji do parlamentních voleb.
Číst více

Náš program je dostatečně sociálně orientovaný

17. 10. 2013
Podpořit svého bývalého náměstka Marka Ženíška, který na Ministerstvu zdravotnictví pracoval dva roky, přijel do Plzně v pondělí exministr Leoš Heger. V komorním prostředí mezi několika desítkami především lékařů se rozhovořil Leoš Heger o zdravotnických reformách, o tom, co TOP 09 stihla ve vládě a na co již nezbyl čas. „S Markem Ženíškem, vaším lídrem, jsme měli velmi dobré vztahy,“ řekl na úvod Heger a vzpomněl na časy, kdy jeho bývalý náměstek přešel do resortu z Ministerstva spravedlnosti.  „Já vedu volby u nás v Hradci Králové, ale přijel jsem jej podpořit, protože si potřebujeme navzájem pomoci,“ dodal na začátku téměř hodinové veřejné debaty.
Číst více

Jedničku Leoše Hegera i další kandidáty podpořil osobně Karel Schwarzenberg

17. 10. 2013
Kandidáty TOP 09 v nadcházejících volbách do sněmovny přijeli svojí osobní návštěvou Hradce Králové v úterý 15. října podpořit předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg a 1. místopředseda strany Miroslav Kalousek. 
Číst více

Kalousek ukradl Schwarzenbergovi show

16. 10. 2013
Jak zastavit rostoucí moc prezidenta, jak podpořit zaměstnanost absolventů, ale i kdy přijmout euro. Takové otázky včera obyvatelé Hradce Králové pokládali šéfům TOP 09 Karlu Schwarzenbergovi a Miroslavu Kalouskovi. Rozhodnutí topky založit kampaň znovu na osobnosti svého předsedy Karla Schwarzenberga se v Hradci Králové ukázalo jako dobrá volba.
Číst více

Heger: Mějte své zdraví jako koníčka

10. 10. 2013
520 miliard korun. Tolik stojí ročně nezdravý životní styl Čechů, spočítal nově Státní zdravotní ústav. Není to jen nějaká imaginární suma. Jsou to peníze, které platíme všichni. Nejde jen o čísla a o úspory, jde především o naše zdraví. Svůj nezdravý životní styl přenášíme i na naše děti. 
Číst více

Projekty ROP rozhodují volby a také dělají dluhy

9. 10. 2013
V době, kdy celkový dluh veřejných rozpočtů dosahuje astronomické výše 1 835 mld. Kč a je větší než dluh státní, se mnohé magistráty a radnice upínají k možnosti financování projektů z regionálních operačních programů. Způsob, jakým vedení měst a obcí i kraje s tímto zdrojem nakládají, v mnoha případech vzbuzuje spíše obavy. 
Číst více

V politice může být slušnost dvousečná

9. 10. 2013
Rozhovor se točí převážně kolem zdravotnictví, což pro Leoše Hegera jako experta bylo velmi pohodlné. Jeho odpovědi jsou na politika věcné a mají šmrnc. Ale zdravotnictví vždy bylo, je a bude jedním z hlavních volebních témat, takže se jako námět předvolebního rozhovoru nabízí a pan Heger měl prostě oproti ostatním zpovídaným lídrům výhodu. Já expertem na lékařskou péči nejsem, takže namísto obsahové oponentury výroků nabízím několik postřehů získaných mezi řádky.
Číst více

Jsou Češi netolerantní ?

9. 10. 2013
Nepokoje v severních Čechách, Ostravsku a dalších místech, protiromské pochody a eskalace extremistických nálad a skupin vyvolává otázku, jak jsou Češi tolerantní ke skupinám spoluobčanů jiné barvy pleti, národnosti či kultury. Soudy pečlivě zkoumají, zda ten, či onen incident měl rasový podtext a slyšel jsem dokonce názor, že Češi mají k rasizmu sklon.
Číst více
 <  1 2 ... 20 ... 23 24 25 26 27 ... 30 ... 32 33   > Články 241 - 250 z 323

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme