Regionální organizace Brno-město

Aktuality z regionální organizace Brno-město

Brno stále bez hlavního architekta
12. 12. 2011

Brno stále bez hlavního architekta

Je tomu již 8 let, kdy ODS zrušila úřad hlavního architekta Brna. Stalo se tak sloučením magistrátního Odboru hospodářského rozvoje a Útvaru hlavního architekta a do čela nového Odboru územního plánování a rozvoje pak byla dosazena odbornice na dopravu. Smyslem akce bylo posílení politického vlivu na územní plánování.

Celý článek
12. 12. 2011

Příklady, jak raději neřešit parkování v Brně

Město Brno má málo parkovacích míst, o tom není třeba diskutovat. Ovšem některé nápady, jak počet míst rozšířit, jsou poněkud na hlavu postavené, např. v podzemí pod Zelným trhem nebo na Římském náměstí. Doufejme, že nepřibudou další extrémní nápady.

Celý článek
Poznámky ke koncepci města Brna
6. 12. 2011

Poznámky ke koncepci města Brna

Co si rada města Brna představuje pod slovem koncepce?

Dal jsem si dnes tu práci a sledoval při práci přenos ze zasedání zastupitelstva města Brna. Kromě mnoha vtipných poznámek pana primátora a jednání o rozpočtu, které bylo hlavním bodem programu, projednávalo zastupitelstvo i materiál nazvaný jako Koncepce města Brna v oblasti tělovýchovy a sportu na léta 2011-2016. K materiálu se vyjádřili zastupitelé za Stranu zelených, kteří kritizovali bod ohledně Grand Prix, a zastupitel Jaroslav Kacer, který v souladu s jednáním regionálního výboru TOP 09 kritizoval předloženou koncepci. Během odpoledne se také na webu objevila tisková zpráva primátora, která zdůrazňuje důležitost koncepce pro rozvoj brněnského sportu. Je tedy vidět, že jde o důležitou záležitost a je škoda, že se nevedla širší diskuze.

Celý článek
TOP 09 přináší mikulášský změněný rozpočet
6. 12. 2011

TOP 09 přináší mikulášský změněný rozpočet

Vedení města již téměř rok nemluví o ničem jiném, než o probíhající a prohlubující se krizi, poklesu příjmů města a nutnosti šetřit a zase šetřit. „Návrh rozpočtu na rok 2012, předložený Radou města Brna, však jasně svědčí o tom, že radní sice káží vodu, ale sami pijí víno,“ uvedl Jaroslav Kacer, zastupitel ZMB za TOP 09. „TOP 09 na zítřejším zasedání Zastupitelstva města Brna předloží návrhy úprav rozpočtu Statutárního města Brna na rok 2012,“ dodal Kacer.

Celý článek
Magistrátní koaliční dvojčata potápí brněnskou kulturu
5. 12. 2011

Magistrátní koaliční dvojčata potápí brněnskou kulturu

Na listopadovém jednání Zastupitelstva města Brna ujišťovali hlavní činitelé vládnoucí koalice ČSSD a ODS, že škrty v kultuře ve výši 20% jsou nesmysl a že tato myšlenka už dávno neplatí. Stačilo jen několik dní, abychom se přesvědčili, že nemluvili pravdu.

Celý článek
V Černovicích mají nový web
22. 11. 2011

V Černovicích mají nový web

22.11.2011 Brněnský deník Strana 4 Městské části - seriály (kom) Černovice – V novém webu mohou od začátku listopadu surfovat návštěvníci černovických internetových stránek. Hlavními důvody, proč se pro ně brněnská městská část rozhodla, je lepší přehlednost a kvalitnější grafické zpracování. „Staré webovky nevyhovovaly z grafického hlediska a byly hodně nepřehledné. Informace se na nich špatně hledaly,“ konstatoval místostarosta Černovic Ladislav Kotík.

Celý článek
Brno má přijít o miliony z hazardu
16. 11. 2011

Brno má přijít o miliony z hazardu

16.11.2011 Brněnský deník Strana 1 Titulní strana PETR JEŘÁBEK Nový zákon o loteriích podle ministerstva financí ruší povinnost platit dvacetitisícový poplatek obcím za každý výherní automat. Brno – Paskvil. Vítězství lobbistů, kvůli kterému přijde Brno ročně o sto milionů korun. Kritici takto titulují nový zákon o loteriích, který minulý týden schválili poslanci. Má začít platit příští rok. Kvůli pozměňovacímu návrhu mají obce přijít o dvacetitisícový poplatek, který ročně dostávaly za každý výherní automat umístěný na jejich území. V Brně putují tyto poplatky do rozpočtů městských částí. „Počítali jsme se šestnácti miliony korun. Pokud o ně přijdeme, znamená to razantní škrty. Je to částka, za kterou opravíme tři školky,“ zlobil se například statutární místostarosta Králova Pole Daniel Valenta. Upozornil, že poplatky za automaty tvoří čtrnáctinu v královopolském rozpočtu o výši 239 milionů.

Celý článek
Poslanci schválili nový zákon o zdanění hazardu. Třetinu peněz dostanou i obce. Ty ovšem protestují. Chtěly jednou tolik.
16. 11. 2011

Poslanci schválili nový zákon o zdanění hazardu. Třetinu peněz dostanou i obce. Ty ovšem protestují. Chtěly jednou tolik.

Vzali jste nám polovinu slibovaných peněz z výtěžku z hazardu. Nejen že o ni přichází obce, ale navíc ji dostanou loterijní společnosti k volnému využití. Pravděpodobně si za to koupí reklamu prostřednictvím nějakého sportovního klubu. Takový vzkaz posílají starostové z Brněnska poslancům, kteří odhlasovali nový zákon o loteriích. Rozhodnutí parlamentu se nelíbí místostarostovi brněnských Černovic Ladislavu Kotíkovi. „To, že peníze přerozdělují přímo loterijní společnosti, kritizují politické strany i neziskové organizace. Sice ještě nevíme, o kolik přesně kvůli tomu přijdeme, ale podle odhadů asi o půl milionu korun,“ upozornil Kotík. Pro ilustraci dodal, že jsou to dvě třetiny roční sumy na opravu chodníků v jeho městské části.

Celý článek
Velká koalice se vzdala peněz
14. 11. 2011

Velká koalice se vzdala peněz

Velká koalice ve městě Brně v důsledku ekonomické situace hodlala plošně snížit příspěvky na provoz zřizovaným příspěvkovým organizacím, a to bez provedení jakékoliv analýzy. „Proč však představitelé velké koalice ve městě nekomunikovali a neřešili případné výpadky v rozpočtu se svými zástupci v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR, kteří minulý týden rukou společnou a nerozdílnou schválili novelu zákona o loteriích?“ podivuje se Jaroslav Kacer, zastupitel ZMB za TOP 09. Tímto krokem brněnští poslanci Jeroným Tejc, Roman Sklenák za ČSSD a Dana Filipi za ODS rozhodli o snížení příjmů obcí o 3 miliardy korun, které budou i nadále rozdělovat samotné loterijní společnosti. „Je to vítězství herní a sázkové lobby, díky němuž může až třetina odvodů ze zisku z této činnosti zůstat přímo v kapsách samotných loterijních společností. Přitom místní samosprávy mohly se znalostí místního prostředí rozhodovat mnohem efektivněji o tom, kde a jak se výnosy z loterií použijí,“ uvedl Kacer. „Na jednu stranu bojuje velká koalice s hernami a na druhou stranu nebojuje o peníze z provozování hazardu do městského rozpočtu, které by bylo možné použít třeba na kulturu,“ dodal Kacer.

Celý článek
Brno má zastoupení ve vedení TOP 09

Brno má zastoupení ve vedení TOP 09

Bohumil Straka, zastupitel mětstské části Brno-střed byl na 2. celostátním sněmu zvolen do výkonného výboru TOP 09. Z Jižní Moravy byla do vedení dále zvolena poslankyně Jaroslava Schejbalová, která se stala členkou předsednitva. "Doufáme, že jejich účast ve vedení strany pomůže k lepšímu prosazování zájmů Brna a jižní Moravy," řekl předseda brněnského výboru TOP09 Jaroslav Kacer.  

Celý článek
1 2 ... 30 ... 38 39 40 41 42 ... 45 46
Články 391 - 400 z 453
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme