Regionální organizace Brno-město

Aktuality z regionální organizace Brno-město

TOP 09 nesouhlasila s dotacemi Starezu
1. 2. 2012

TOP 09 nesouhlasila s dotacemi Starezu

Až do včerejší reportáže o skryté podpoře Komety Group ze strany vedení města Brno v pořadu České televize Události v regionech byli zastupitelé za TOP 09 jediní, kteří jak na komisích rady, tak i na jednáních zastupitelstva zpochybňovali nejasnou koncepci sportu a nadstandardní přísun finančních prostředků ve prospěch městské společnosti STAREZ-SPORT a potažmo vzato i hokejové Komety. Zastupitelé za TOP 09 v Zastupitelstvu města Brna nesouhlasili s dotacemi společnosti STAREZ-SPORT a.s.

Celý článek
Což takhle dát si studii…?
30. 1. 2012

Což takhle dát si studii…?

Aneb na co v Brně peníze jsou a na co ne

V poslední době se v Brně roztrhl pytel se všemožnými studiemi. Člověk se bojí otevřít noviny, aby na něho nějaká nevyskočila. „Ukazuje se, že čím větší je bezradnost a absence nápadů představitelů brněnské koalice, tím více studií zadává. Zdroje na ně zřejmě jsou… Přitom jejich přínos a efektivita jsou velmi sporné, leckdy nulové,“ řekla Irena Matonohová, zastupitelka města Brna za TOP 09. Stále přitom z úst zástupců koalice slýcháme o tom, že se musí šetřit. Bohužel, jak lze pozorovat delší dobu, to platí jen pro něco a pro některé.

Celý článek
Ekonomicky nejasné investice do parkovacích domů
24. 1. 2012

Ekonomicky nejasné investice do parkovacích domů

„Na dnešním zastupitelstvu města Brna jsme se snažili stáhnout materiál, kterým se opět navyšuje základní kapitál Brněnských komunikací o 67 miliónů korun. Tyto prostředky mají být určeny k zajištění výstavby dvou parkovacích domů na ulici Kopečná a Panenská. Požádali jsme o doplnění informací v podobě business plánu, aby byla zřejmá efektivita a ekonomická výhodnost této investice včetně její reálné návratnosti. Nebyla předložena ani ekonomická rozvaha, jak bude financován provoz těchto parkovacích domů. Zastupitelé velké koalice bez ohledu na naše připomínky schválili neúplný materiál jako, kdyby se jednalo o pár drobných,“ postěžoval si Jaroslav Kacer, zastupitel ZMB za TOP 09.

Celý článek
Architektonická soutěž v koši
16. 1. 2012

Architektonická soutěž v koši

aneb dostanou přednost na Římském náměstí ordinace s.r.o před veřejnou zelení?

Koaliční zastupitelé ODS a ČSSD s podporou KSČM v majetkové komisi Rady městské části Brno-střed na svém zasedání dne 9.1.2012 doporučili RMČ Brno-střed souhlasit s odprodejem obecního pozemku na Římském náměstí p.č. 207/2, k.ú. Město Brno, společnosti  Realmediom, s.r.o.  „Proti odprodeji pozemku v majetkové komisi hlasovali pouze zastupitelé TOP 09. Jsme totiž přesvědčeni, že to není ve veřejném zájmu občanů města Brna,“ sdělil zastupitel za TOP 09 Bohumil Straka. Zápis následné RMČ Brno-střed konané dne 11.1.2012 ještě není k dispozici, ale je více než pravděpodobné, že Rada hlasovala v souladu s názorem svých zastupitelů - členů majetkové komise.

Celý článek
Královo Pole opět v zajetých kolejích
16. 1. 2012

Královo Pole opět v zajetých kolejích

Vrátila se doba temna

„TOP09 byla během ročního působení ve vedení Radnice hlavním nositelem zvyšování transparentnosti, asi proto se stala v očích ODS ze spojence přes noc největším nepřítelem,“ hodnotí situaci v Králově Poli zastupitel za TOP 09 Daniel Valenta. Jak si jinak vysvětlit to, že strana, která získala ve volbách třetí nejvyšší počet hlasů, je rázem odříznuta od téměř všech komisí, Výjimkou je naše účast pouze v redakční radě a kulturní komisi,“ vyjmenoval Valenta.

Celý článek
2. 1. 2012

Jak na Nový rok, tak po celý rok

Včera se měl uskutečnit velkolepý novoroční ohňostroj na hradě Špilberk, který však díky počasí proběhl jaksi za oponou, tedy skryt zrakům občanů. Bylo to jak jít do kina na novinku - 3D film - a slyšet pouze zvuk. Ohňostroj měl být zrušen či přesunut na jiný významný den. „Celou akci považuji za nepochopitelné mrhání finančními prostředky, kterým nám RMB předvedla, jak hodlá tento rok postupovat při řízení města, neboť jak říká staré rčení: Jak na nový rok, tak po celý rok,“ poznamenal Jaroslav Kacer, předseda RV TOP 09 Brno-město.

Celý článek
Pár novoročních vět
1. 1. 2012

Pár novoročních vět

Vážené kolegyně, vážení kolegové, dnešek je prvním dnem v novém roce 2012, kdy většina z nás se ohlíží za minulým rokem a v mysli doufá v lepší vyhlídky v nadcházejícím roce. Pro některé začíná těžké období, ve kterém se pokoušejí naplnit svá předsevzetí. V tento den si dovolím i já poslat několik novoročních vět s vizí naší organizace. Jsme mladou stranou, která již snad má za sebou porodní bolesti a komplikace, řev kvůli růstu zoubků i trhání prvních zkažených mléčných zubů. Puberta nás zřejmě také nemine, ale snad k nám bude shovívavější. Vším tím jsme si museli a musíme projít, stejně jako všechny ostatní strany v minulosti. Jedině čas totiž ukáže, jak to někteří z nás skutečně myslí.  

Celý článek

Vánoční večírek regionální organizace TOP 09 Brno-město

V úterý 20. prosince 2011 proběhl od 18 hodin první vánoční večírek regionální organizace TOP 09 Brno-město. Účast byla velká jak z členské základny, tak i hostů. Doufáme, že zavedeme tuto tradici tak, abychom se mohli všichni společně potkat, lépe se poznat a prodiskutovat nejrůznější věci. Prostě se společně bavit, protože nejen politikou živ je člověk.  

Celý článek
Brno stále bez hlavního architekta
12. 12. 2011

Brno stále bez hlavního architekta

Je tomu již 8 let, kdy ODS zrušila úřad hlavního architekta Brna. Stalo se tak sloučením magistrátního Odboru hospodářského rozvoje a Útvaru hlavního architekta a do čela nového Odboru územního plánování a rozvoje pak byla dosazena odbornice na dopravu. Smyslem akce bylo posílení politického vlivu na územní plánování.

Celý článek
12. 12. 2011

Příklady, jak raději neřešit parkování v Brně

Město Brno má málo parkovacích míst, o tom není třeba diskutovat. Ovšem některé nápady, jak počet míst rozšířit, jsou poněkud na hlavu postavené, např. v podzemí pod Zelným trhem nebo na Římském náměstí. Doufejme, že nepřibudou další extrémní nápady.

Celý článek
1 2 ... 20 ... 28 29 30 31 32 ... 36 37
Články 291 - 300 z 361