Regionální organizace Brno-město

Aktuality z regionální organizace Brno-město

Královo Pole opět v zajetých kolejích
16. 1. 2012

Královo Pole opět v zajetých kolejích

Vrátila se doba temna

„TOP09 byla během ročního působení ve vedení Radnice hlavním nositelem zvyšování transparentnosti, asi proto se stala v očích ODS ze spojence přes noc největším nepřítelem,“ hodnotí situaci v Králově Poli zastupitel za TOP 09 Daniel Valenta. Jak si jinak vysvětlit to, že strana, která získala ve volbách třetí nejvyšší počet hlasů, je rázem odříznuta od téměř všech komisí, Výjimkou je naše účast pouze v redakční radě a kulturní komisi,“ vyjmenoval Valenta.

Celý článek
2. 1. 2012

Jak na Nový rok, tak po celý rok

Včera se měl uskutečnit velkolepý novoroční ohňostroj na hradě Špilberk, který však díky počasí proběhl jaksi za oponou, tedy skryt zrakům občanů. Bylo to jak jít do kina na novinku - 3D film - a slyšet pouze zvuk. Ohňostroj měl být zrušen či přesunut na jiný významný den. „Celou akci považuji za nepochopitelné mrhání finančními prostředky, kterým nám RMB předvedla, jak hodlá tento rok postupovat při řízení města, neboť jak říká staré rčení: Jak na nový rok, tak po celý rok,“ poznamenal Jaroslav Kacer, předseda RV TOP 09 Brno-město.

Celý článek
Pár novoročních vět
1. 1. 2012

Pár novoročních vět

Vážené kolegyně, vážení kolegové, dnešek je prvním dnem v novém roce 2012, kdy většina z nás se ohlíží za minulým rokem a v mysli doufá v lepší vyhlídky v nadcházejícím roce. Pro některé začíná těžké období, ve kterém se pokoušejí naplnit svá předsevzetí. V tento den si dovolím i já poslat několik novoročních vět s vizí naší organizace. Jsme mladou stranou, která již snad má za sebou porodní bolesti a komplikace, řev kvůli růstu zoubků i trhání prvních zkažených mléčných zubů. Puberta nás zřejmě také nemine, ale snad k nám bude shovívavější. Vším tím jsme si museli a musíme projít, stejně jako všechny ostatní strany v minulosti. Jedině čas totiž ukáže, jak to někteří z nás skutečně myslí.  

Celý článek

Vánoční večírek regionální organizace TOP 09 Brno-město

V úterý 20. prosince 2011 proběhl od 18 hodin první vánoční večírek regionální organizace TOP 09 Brno-město. Účast byla velká jak z členské základny, tak i hostů. Doufáme, že zavedeme tuto tradici tak, abychom se mohli všichni společně potkat, lépe se poznat a prodiskutovat nejrůznější věci. Prostě se společně bavit, protože nejen politikou živ je člověk.  

Celý článek
Brno stále bez hlavního architekta
12. 12. 2011

Brno stále bez hlavního architekta

Je tomu již 8 let, kdy ODS zrušila úřad hlavního architekta Brna. Stalo se tak sloučením magistrátního Odboru hospodářského rozvoje a Útvaru hlavního architekta a do čela nového Odboru územního plánování a rozvoje pak byla dosazena odbornice na dopravu. Smyslem akce bylo posílení politického vlivu na územní plánování.

Celý článek
12. 12. 2011

Příklady, jak raději neřešit parkování v Brně

Město Brno má málo parkovacích míst, o tom není třeba diskutovat. Ovšem některé nápady, jak počet míst rozšířit, jsou poněkud na hlavu postavené, např. v podzemí pod Zelným trhem nebo na Římském náměstí. Doufejme, že nepřibudou další extrémní nápady.

Celý článek
Poznámky ke koncepci města Brna
6. 12. 2011

Poznámky ke koncepci města Brna

Co si rada města Brna představuje pod slovem koncepce?

Dal jsem si dnes tu práci a sledoval při práci přenos ze zasedání zastupitelstva města Brna. Kromě mnoha vtipných poznámek pana primátora a jednání o rozpočtu, které bylo hlavním bodem programu, projednávalo zastupitelstvo i materiál nazvaný jako Koncepce města Brna v oblasti tělovýchovy a sportu na léta 2011-2016. K materiálu se vyjádřili zastupitelé za Stranu zelených, kteří kritizovali bod ohledně Grand Prix, a zastupitel Jaroslav Kacer, který v souladu s jednáním regionálního výboru TOP 09 kritizoval předloženou koncepci. Během odpoledne se také na webu objevila tisková zpráva primátora, která zdůrazňuje důležitost koncepce pro rozvoj brněnského sportu. Je tedy vidět, že jde o důležitou záležitost a je škoda, že se nevedla širší diskuze.

Celý článek
TOP 09 přináší mikulášský změněný rozpočet
6. 12. 2011

TOP 09 přináší mikulášský změněný rozpočet

Vedení města již téměř rok nemluví o ničem jiném, než o probíhající a prohlubující se krizi, poklesu příjmů města a nutnosti šetřit a zase šetřit. „Návrh rozpočtu na rok 2012, předložený Radou města Brna, však jasně svědčí o tom, že radní sice káží vodu, ale sami pijí víno,“ uvedl Jaroslav Kacer, zastupitel ZMB za TOP 09. „TOP 09 na zítřejším zasedání Zastupitelstva města Brna předloží návrhy úprav rozpočtu Statutárního města Brna na rok 2012,“ dodal Kacer.

Celý článek
Magistrátní koaliční dvojčata potápí brněnskou kulturu
5. 12. 2011

Magistrátní koaliční dvojčata potápí brněnskou kulturu

Na listopadovém jednání Zastupitelstva města Brna ujišťovali hlavní činitelé vládnoucí koalice ČSSD a ODS, že škrty v kultuře ve výši 20% jsou nesmysl a že tato myšlenka už dávno neplatí. Stačilo jen několik dní, abychom se přesvědčili, že nemluvili pravdu.

Celý článek
V Černovicích mají nový web
22. 11. 2011

V Černovicích mají nový web

22.11.2011 Brněnský deník Strana 4 Městské části - seriály (kom) Černovice – V novém webu mohou od začátku listopadu surfovat návštěvníci černovických internetových stránek. Hlavními důvody, proč se pro ně brněnská městská část rozhodla, je lepší přehlednost a kvalitnější grafické zpracování. „Staré webovky nevyhovovaly z grafického hlediska a byly hodně nepřehledné. Informace se na nich špatně hledaly,“ konstatoval místostarosta Černovic Ladislav Kotík.

Celý článek
1 2 ... 30 ... 36 37 38 39 40 ... 43 44
Články 371 - 380 z 437
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme