Regionální organizace Brno-město

Aktuality z regionální organizace Brno-město

Poslanci schválili nový zákon o zdanění hazardu. Třetinu peněz dostanou i obce. Ty ovšem protestují. Chtěly jednou tolik.
16. 11. 2011

Poslanci schválili nový zákon o zdanění hazardu. Třetinu peněz dostanou i obce. Ty ovšem protestují. Chtěly jednou tolik.

Vzali jste nám polovinu slibovaných peněz z výtěžku z hazardu. Nejen že o ni přichází obce, ale navíc ji dostanou loterijní společnosti k volnému využití. Pravděpodobně si za to koupí reklamu prostřednictvím nějakého sportovního klubu. Takový vzkaz posílají starostové z Brněnska poslancům, kteří odhlasovali nový zákon o loteriích. Rozhodnutí parlamentu se nelíbí místostarostovi brněnských Černovic Ladislavu Kotíkovi. „To, že peníze přerozdělují přímo loterijní společnosti, kritizují politické strany i neziskové organizace. Sice ještě nevíme, o kolik přesně kvůli tomu přijdeme, ale podle odhadů asi o půl milionu korun,“ upozornil Kotík. Pro ilustraci dodal, že jsou to dvě třetiny roční sumy na opravu chodníků v jeho městské části.

Celý článek
Velká koalice se vzdala peněz
14. 11. 2011

Velká koalice se vzdala peněz

Velká koalice ve městě Brně v důsledku ekonomické situace hodlala plošně snížit příspěvky na provoz zřizovaným příspěvkovým organizacím, a to bez provedení jakékoliv analýzy. „Proč však představitelé velké koalice ve městě nekomunikovali a neřešili případné výpadky v rozpočtu se svými zástupci v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR, kteří minulý týden rukou společnou a nerozdílnou schválili novelu zákona o loteriích?“ podivuje se Jaroslav Kacer, zastupitel ZMB za TOP 09. Tímto krokem brněnští poslanci Jeroným Tejc, Roman Sklenák za ČSSD a Dana Filipi za ODS rozhodli o snížení příjmů obcí o 3 miliardy korun, které budou i nadále rozdělovat samotné loterijní společnosti. „Je to vítězství herní a sázkové lobby, díky němuž může až třetina odvodů ze zisku z této činnosti zůstat přímo v kapsách samotných loterijních společností. Přitom místní samosprávy mohly se znalostí místního prostředí rozhodovat mnohem efektivněji o tom, kde a jak se výnosy z loterií použijí,“ uvedl Kacer. „Na jednu stranu bojuje velká koalice s hernami a na druhou stranu nebojuje o peníze z provozování hazardu do městského rozpočtu, které by bylo možné použít třeba na kulturu,“ dodal Kacer.

Celý článek
Brno má zastoupení ve vedení TOP 09

Brno má zastoupení ve vedení TOP 09

Bohumil Straka, zastupitel mětstské části Brno-střed byl na 2. celostátním sněmu zvolen do výkonného výboru TOP 09. Z Jižní Moravy byla do vedení dále zvolena poslankyně Jaroslava Schejbalová, která se stala členkou předsednitva. "Doufáme, že jejich účast ve vedení strany pomůže k lepšímu prosazování zájmů Brna a jižní Moravy," řekl předseda brněnského výboru TOP09 Jaroslav Kacer.  

Celý článek
Černovice jsou vstřícné k občanům
7. 11. 2011

Černovice jsou vstřícné k občanům

Zkvalitnění podávání informací občanům bylo jedním ze základních cílů TOP 09 v Brně-Černovicích. Po téměř roce fungování pravicové koalice se podařilo některé z úkolů nyní realizovat. „Zaměřili jsme se především na webové stránky a náš zpravodaj,“ říká místostarosta Brna-Černovic Ladislav Kotík. Zpravodaj Černoviny vyšel na začátku listopadu poprvé barevně a to díky výběrovému řízení za stejnou cenu, kterou stál dřívější černobílý tisk.

Celý článek
Kmotrovská koalice ustupuje tlaku koalice
7. 11. 2011

Kmotrovská koalice ustupuje tlaku koalice

Před 2 týdny jsme společně za kluby TOP 09, KDU-ČSL a SZ vystoupili proti chystaným nekoncepčním a neuváženým krokům v oblasti kultury v Brně. „Nyní mohu s radostí konstatovat, že naše společné vystoupení mělo úspěch. Radní za ODS a ČSSD nakonec pod tlakem opozičních zastupitelů i význačných osobností kulturního života rozhodli, že operní soubor Janáčkova divadla má i v případě divadelní uzávěrky fungovat dál,“ uvedla Irena Matonohová, zastupitelka ZMB za TOP 09.

Celý článek
Koalice na Severu prý padla kvůli nekomunikaci
31. 10. 2011

Koalice na Severu prý padla kvůli nekomunikaci

Uváděný důvod rozpadu koalice na Brně-severu z úst ODS je „nekomunikativnost“. Je s podivem, že tohle říkají představitelé strany, která měla svého zástupce na radnici – stejně jako TOP 09 nebo hnutí Společně pro Brno-sever. Pokud tak trpěli nedostatkem informací, stačilo jen udělat 5 kroků a zeptat se. To vše s vědomím toho, že ani na koaličních jednáních, ani na několika posledních Radách MČ nepadlo jediné slovo o problému neinformování. Ostatně všechny informace, minimálně ohledně TOP 09 dostával předseda místního sdružení ODS a zároveň i předseda klubu zastupitelů za ODS Jiří Hos.

Celý článek
Další hřebíček do rakve brněnské kultuře
24. 10. 2011

Další hřebíček do rakve brněnské kultuře

Současná brněnská kmotrovská koalice občanům připravila další nepříjemné překvapení. Nedávno zveřejněné programové prohlášení má brněnská koalice opravdu za cár papíru. „Přestože v něm proklamuje „udržení širokého rozsahu nabídky kulturních institucí v Brně a lepší komunikaci mezi městem a představiteli kulturní scény“, chová se zcela opačně,“ řekla Irena Matonohová, zastupitelka města Brna. „Jak jinak lze hodnotit záměr snížit plošně u všech příspěvkových organizací příspěvky o 20% a také čerstvé zrušení poradních sborů,“ podivuje se Matonohová.

Celý článek
Wisman (TOP 09): Na radnici makáme
24. 10. 2011

Wisman (TOP 09): Na radnici makáme

Vlajkovou lodí volebního programu TOP 09 v městské části Brno-sever byla privatizace bytového fondu. Ta se „zasekla“ za dob bývalého vedení, kdy docházelo pouze ke sporadickému odprodeji několika bytových domů či spíše nájemních vilek. „Snaha vyjít vstříc tisícům zájemců byla i důvodem pro vstup do pravostředové koalice, kde byla možnost prosadit privatizaci bytového fondu největší,“ sdělil Pavel Wisman, místostarosta MČ Brno-sever, který má resort bytový v gesci.

Celý článek
Vlk se nažral a koza zůstala celá
10. 10. 2011

Vlk se nažral a koza zůstala celá

Brněnská TOP 09 již 5. srpna 2011 vyzvala Radu města Brna ke zpoplatnění tzv. VIP vstupenek. „Jsme potěšeni, že se tím vedení města zabývalo a po dvou měsících schválilo vlastní návrh,“ uvedl Jaroslav Kacer, zastupitel ZMB za TOP 09. Toto opatření nabývá platnosti 1. prosince 2011 a rozděluje VIP hosty do tří kategorií. První bude mít i nadále vstupenky zdarma, druhá uhradí sníženou cenu 100 korun za jednu vstupenku a třetí bude mít možnost získat vstupenky již za plnou cenu s tím, že si je bude moci v dostatečném časovém předstihu přednostně rezervovat a zaplatit. „Se systémem třetí kategorie souhlasíme, neboť to bylo i předmětem našeho návrhu. Avšak celé schválené řešení nelze než parafrázovat lidovým rčením Vlk se nažral, koza zůstala celá,“ dodal Kacer.

Celý článek
3. 10. 2011

Na krajském úřadu neví levá ruka, co dělá pravá

Odbor dopravy Krajského úřadu Jihomoravského kraje povolil uzavírku dvou dopravních tepen v Brně. „Krajský úřad Jihomoravského kraje zkouší trpělivost obyvatel městských částí Brno-Líšeň a Vinohrady. Povolením uzavírky silnic ulic Ostravská a Svatoplukova v téměř identickém termínu velmi ztížil dopravní dostupnost do centra města 44 tisícům obyvatel těchto dvou městských částí,“ prohlásil Petr Štědronský, zastupitel MČ Brno-Líšeň za TOP 09. „Pominu-li ulici Líšeňskou směrem na ulici Táborskou, jsou úplně nebo částečně uzavřené ulice jedinou možností, jak se dostat do centra Brna,“ dodal Štědronský. Další možností příjezdu do města je po značené objízdné trase ulicí Olomouckou, ale ta je také u ulice Cornova kvůli rekonstrukci inženýrských sítí zúžena. Zvýšenou dopravou a zúžením na křižovatce Olomoucká-Cornovova se tvoří také dlouhé kolony.

Celý článek
1 2 ... 39 40 41 42 43 ... 45 46
Články 401 - 410 z 456
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme