Kalousek: Nezodpovědná vláda nezodpovědného prezidenta

25. 6. 2013

Vláda Jiřího Rusnoka nemá šanci dostat od Poslanecké sněmovny důvěru. Jediná vláda, která může získat důvěru, je vláda Miroslavy Němcové, prohlásil v reakci na jmenování Jiřího Rusnoka premiérem místopředseda TOP 09 a bývalý ministr financí Miroslav Kalousek.

"Odborníkem není člověk, který se tak nazývá, ale který se tak chová," řekl Kalousek. "Jiří Rusnok se nechová jako odborník, ale chová se jako nezodpovědný kamarád Miloše Zemana," dodal.

Zeman i Rusnok se podle Kalouska chovají nezodpovědně, protože nemají šanci ve sněmovně prosadit rozpočet na příští rok. Tu podle něj má naopak Němcová. "Bude-li se (prezident Miloš Zeman) chovat při druhém pokusu (o jmenování dalšího premiéra - pozn. red.) stejně nezodpovědně, jako se choval v tomto případě, uvrhne zemi do rozpočtového provizoria," řekl Kalousek. A to podle něj znamená, že ministerstvo financí bude moci uvolňovat peníze pouze na běžný provoz státu, nikoliv například na investice. Peníze prý Česká republika nedostane ani z evropských fondů, protože ty se uvolňují na základě schváleného rozpočtu.

"Máme mandát od voličů z voleb do Poslanecké sněmovny a máme povinnost ho naplňovat," řekl Kalousek. Vyklidit ministerstvo financí mu však prý nedělá problém. "Během minuty, na to stačí několik krabic od banánů," připustil, že opustit své ministerstvo zvládne rychle.

Jiří Rusnok na pozici premiéra nahradí Petra Nečase (ODS), který byl donucený odstoupit kvůli aféře ředitelky svého sekretariátu Jany Nagyové, která podle policie zneužila vojenské zpravodajství, když ze soukromých důvodů nechala sledovat Nečasovu manželku Radku a další dva lidi. Dalším důvodem Nečasova odstoupení bylo prošetřování "trafik" udělených třem poslancům ODS výměnou za jejich odstoupení z funkce.

Koalice se pokoušela prosadit na křeslo premiérky předsedkyni Poslanecké sněmovny Miroslavu Němcovou (ODS). Té se však podařilo získat potřebný počet poslaneckých hlasů k tomu, aby získala od sněmovny důvaru, až dnes.

Martin Valeš, Pavel Cechl

tyden.cz, 25. 6. 2013, rubrika: Domácí

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Miroslav Kalousek
TOP 09 Facebook Twitter YouTube Instagram

KONTAKTUJTE NÁS

CELOSTÁTNÍ KANCELÁŘ TOP 09

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@top09.cz
ID datové schránky: 86ttzqc
telefon: 255 790 999

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Lenka Brandtová

tisková mluvčí

Lenka.Brandtova@top09.cz

tel.: 255 790 951

mob.: 606 709 954

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

TRANSPARENTNÍ
VOLEBNÍ ÚČET PRO EP

  

TRANSPARENTNÍ ÚČET
PRO KOMUNÁLNÍ VOLBY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme