Jiří Vávra

Kandidát do Senátu za obvod č. 24 - Praha 9

Mgr. Jiří Vávra se narodil 25. listopadu 1966 v Lanškrouně. Vystudoval Střední průmyslovou školu strojní v Ostravě. Jiří Vávra si postupně doplňoval odborné znalosti z ekonomie, strojních technologií, z oblasti inovací, vývoje a designu a vystudoval rovněž magisterský obor právo se zaměřením na EU.

V devadesátých letech se připojil k otci do rodinného podnikání v oblasti strojírenství a ekonomického poradenství (VAPI, s.r.o.) a s matkou pak navíc v oblasti potravinářství (Albi, s.r.o.). V současné době se pracovně specializuje zejména na vývoj, výzkum a inovace. Podílel se na vzniku několika produktů, které byly patentovány či obdržely ocenění za design.

V letech 1998 až 2006 byl členem Unie svobody, v níž se zaměřil na tvorbu programu pro drobné a střední podnikatele. Zhoršující se politická situace a výzva Karla Schwarzenberga přiměly na konci prvního desetiletí Jiřího Vávru k tomu, že se ve volném čase zapojil do komunální politiky a je tak již čtvrtým rokem členem Zastupitelstva MČ Praha 9 za TOP 09. Byl jedním z iniciátorů vzniku privatizační komise, která připravila a prosadila transparentní privatizaci obecních bytů v této městské části. Jiří Vávra je jejím předsedou. Je také členem finančního výboru a předsedá komisi pro rozvoj tzv. brownfieldů – ekologicky zatížených oblastí, které zůstaly po bývalých velkých továrních provozech ve Vysočanech. Je rovněž členem představenstva Polikliniky Prosek.

Jiří Vávra žije se svojí životní partnerkou a má desetiletého syna. Mezi záliby patří turistika a rodinné výlety na kole, návštěvy hradů, zámků a dalších pamětihodností a v neposlední řadě také volejbal.

Rozhovory a komentáře

Jiří Vávra: Musíme změnit územní plánování. Velkým problémem je nadměrný hluk
11. 10. 2014

Jiří Vávra: Musíme změnit územní plánování. Velkým problémem je nadměrný hluk

Po případném zvolení do horní parlamentní komory by se chtěl dosavadní člen zastupitelstva devátého pražského obvodu Jiří Vávra (TOP 09) zasadit o dodržování stanovených limitů pro hluk v Praze. 

Celý článek
V magické datum 9.9. v 9:09 jsme zahájili volební kampaň TOP 09
11. 9. 2014

V magické datum 9.9. v 9:09 jsme zahájili volební kampaň TOP 09

„Přiznejme si, že to nikdy nebude tak těžký, jako to budeme mít letos," prohlásil Schwarzenberg. „Samozřejmě, je-li vůdcem strany – a je to strana řekněme skromně vůdcovského typu – miliardář, tak je lehké dělat kampaň," poznamenal na adresu šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Naproti tomu TOP 09 musí podle Schwarzenberga počítat každý halíř a rozmyslet si každou korunu na kampaň.

Celý článek
Vávra: Potřebujeme bezpečnou ulici
4. 9. 2014

Vávra: Potřebujeme bezpečnou ulici

Bezpečná ulice znamená, že nebudeme muset mít strach z bezohledných řidičů ani ze zdrogovaných „závodníků“, že naše děti a naši senioři se nebudou muset bát vstoupit na přechod pro chodce.

Celý článek
Vávra: Potřebujeme méně hluku ve městě
4. 9. 2014

Vávra: Potřebujeme méně hluku ve městě

Lékařské studie i dlouhodobé statistiky jasně prokazují, že hluk má škodlivý vliv na lidské zdraví. Je prokázáno, že výskyt takových chorob, jako je vysoký tlak, poškození srdce nebo snížení imunity stoupá se stoupající hladinou hluku, které jsme vystaveni. 

Celý článek
Vávra: Potřebujeme jasná pravidla pro developery
4. 9. 2014

Vávra: Potřebujeme jasná pravidla pro developery

Chci budovat, nejen kritizovat. Praha se musí dál vyvíjet a nabízet svým občanům nové možnosti bydlení. Nicméně to neznamená, že se může rozvíjet nekontrolovaně a bez jasných pravidel.

Celý článek
Výkonný výbor schválil dalšího kandidáta do Senátu
25. 7. 2014

Výkonný výbor schválil dalšího kandidáta do Senátu

Výkonný výbor TOP 09 v pátek přijal usnesení, ve kterém schválil jako kandidáta pro senátní volby 2014 v obvodu 24 -  Praha 9 Jiřího Vávru. 

Celý článek

Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme