23. 5. 2023

Je to již měsíc, kdy jsem opustil pozici místostarosty a radního Prahy 4. Stalo se tak v souvislosti s mojí aktuální rolí na magistrátu, kde zastávám pozici radního pro infrastrukturu. Před volbami jsme slíbili voličům, že kumulace funkcí není pro nás správnou cestou. Sliby se plnit mají, a jsem rád, že v tomto ohledu jdeme příkladem. Pevně věřím, že Filip Vácha jako nový místostarosta Prahy 4 plně obstojí a podobně tak i nový radní Petr Tomáš Opletal. Oběma kolegům přeji hodně sil. Čtyřka si to rozhodně zaslouží.

Na magistrátu po dlouhém vyjednávání máme funkční radu a na následujících řádcích bych vám rád představil mé témata. V souvislosti s naší městskou částí bych určitě upozornil, že se nám podařilo dotáhnout směnu pozemků se státem. V rámci balíku šlo právě i o pozemky u TJ ABC Braník, jejichž hodnota činí 14 421 940 Kč. Tyto pozemky budou moci nyní lépe sloužit občanům. A to za účelem rozšíření veřejné zeleně, revitalizace břehů Kunratického potoka a vzniku různých volnočasových aktivit.

Mé priority v nové roli

Jako radní hlavního města mám nyní v gesci infrastrukturu. Tedy nezbytné „vnitřnosti“ Prahy, bez kterých městský organismus nemůže přežít. Jedná se například o vodovodní řady pitné vody, odpadní vody, podzemní kolektory nebo technologické systémy. Úkolem je, aby infrastruktura města byla moderní, funkční, robustní, odolná a také, aby byla šetrná k životnímu prostředí.

Prioritou je energetická bezpečnost. Musíme zrychlit zavádění solárních elektráren, chceme výrazně zrychlit výměnu osvětlení v Praze tak, abychom byli schopni vyměnit až cca 12 000 svítidel ročně, protože víme, že bychom tím mohli jako Praha ušetřit až 30 % energie. Další prioritou je kvalita vodovodní sítě. Čeká nás určitě rekonstrukce stávající vodní linky v Ústřední čističce odpadních vod. Pokud chceme ten, jak já říkám vodní blahobyt, ve kterém v Praze naštěstí žijeme udržet, tak je proto potřeba mnohé udělat. Také si umím představit, že bychom pokračovali rozvoji sítě kolektorů v hlubinách pod Prahou.

Také bychom rádi dokončili výměnu městského mobiliáře. Rychle a efektivně. Do konce roku chceme zvládnout všechny zastávky MHD v centru a začít s digitalizací těch nejvytíženějších. Co se technického vybavení týče, tak budeme pokračovat s PRE v navyšovaní kapacit nabíječek pro elektromobily, protože v tomto ohledu je trend mezi Pražany naprosto zřejmý.

petr kučera, správce webu

Štítky
Osobnosti: Michal Hroza
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme