Horní pekelský rybník bude patřit českolipským rybářům
10. 12. 2012

Horní pekelský rybník bude patřit českolipským rybářům

Kaprovité ryby buou moci zanedlouho rybáři chovat v Horním Pekelském rybníce. Českolipští zastupitelé v listopadu odsouhlasili jeho prodej českolipské pobočce Českého rybářského svazu.

Celý článek
Jiří Kočandrle - lídr TOP 09 a Starostů
24. 9. 2012

Jiří Kočandrle - lídr TOP 09 a Starostů

Rozhovor pro Nezávislou občanskou iniciativu JE ČAS NEMLČET

Jiří Kočandrle - lídr kandidátky TOP09 a Starostové se narodil 3. 10. 1964 v Mostě. Absolvoval zemědělskou technickou školu a v současnosti se stále vzdělává na vysoké škole regionálního rozvoje.

Celý článek
Byl jsem na politiku naštvaný. A jsem čím dál tím víc
17. 9. 2012

Byl jsem na politiku naštvaný. A jsem čím dál tím víc

Rozhovor s kandidátem na hejtmana Jiřím Kočandrlem

„Peněz má Liberecký kraj dost, jen s nimi špatně hospodaří,“ říká kandidát na hejtmana Jiří Kočandrle. 

Celý článek
Volební maják pro Liberecký kraj – deset otázek
13. 9. 2012

Volební maják pro Liberecký kraj – deset otázek

Převzato ze stránek http://volebnimajak.cz

1. Jak bude vypadat Liberecký kraj za čtyři roky, v případě, že mu budete vládnout? Co se v něm změní? Chystáme se naprosto zprůhlednit hospodaření kraje tak, aby se každý občan mohl kdykoli přesvědčit o tom, jakým způsobem je nakládáno z každou korunou utracenou z veřejných rozpočtů. Zavedeme centrální nakupování a centrální zadávání zakázek nejen pro kraj, ale i pro všechny jeho příspěvkové organizace, čímž dále zprůhledníme a zjednodušíme celý systém.

Celý článek
Novinářská etika v praxi, i to jsou krajské volby v Libereckém kraji
5. 9. 2012

Novinářská etika v praxi, i to jsou krajské volby v Libereckém kraji

Po skončení přímého přenosu Otázek Václava Moravce z Libereckého kraje se novináři z jednotlivých regionálních redakcí vrhli na analýzu pořadu, aby ulehčili svým čtenářům výběr nejvhodnějších kandidátů na hejtmana v letošních volbách. Nejoriginálněji se snažil popis čtvrteční relace pojmout Tomáš Lánský z Deníku, který označil lídra koaliční kandidátky TOP 09 a Starostové za „rozšafného baviče, který často citoval z jakýchsi zákonů, které lidé těžko znají“. To, že Jiří Kočandrle v rámci tématu udělování odměn členům dozorčích rad libereckých krajských nemocnic konstatoval, že zákon zcela jasně hovoří o tom, že práce v dozorčích radách je neplacenou funkcí, redaktor již nepovažoval za adekvátní dodat. 

Celý článek
První předvolební diskuse v Libereckém kraji ukázala sílu TOP 09
2. 9. 2012

První předvolební diskuse v Libereckém kraji ukázala sílu TOP 09

Ve čtvrtek 30. 8. 2012 se uskutečnilo v libereckém kulturním domě Koloseum natáčení předvolební diskuse České televize Otázky Václava Moravce. Mezi šesticí lídrů nejsilnějších stran se objevil i Jiří Kočandrle za koalici TOP 09 a Starostové a nezávislí, které volební model přisoudil 12 % podporu voličské základny. Výsledek ukazuje silnou pozici TOP 09, která ztrácí na silnější trojici ČSSD, KSČM a ODS pouhá 3 %. Koalice za sebou nechává hnutí Starostové pro Liberecký kraj i Změnu pro Liberecký kraj, a to s náskokem několika procent. „Tento volební model je pro nás povzbuzením, musíme být však realisté a dál tvrdě pracovat na prezentaci volebních témat, se kterými jdeme do krajských voleb.

Celý článek
Jiří Kočandrle: Se sečením pomáhal, kdo mohl

Jiří Kočandrle: Se sečením pomáhal, kdo mohl

Česká Lípa, 16. srpna 2012

Představitelé radnice v České Lípě důrazně nesouhlasí s názorem opoziční zastupitelky Romany Žatecké, který se v pondělí objevil na serveru i-noviny.cz. V něm zastupitelka vedení města zejména vyčítá, že nedokázali včas zajistit posekání trávy a údržbu zeleně ke spokojenosti obyvatel. Navíc podle ní město nezvládlo výběrové řízení na firmu, která se o údržbu zeleně ve městě stará od pondělí.

Celý článek
Pozvěte si domů kandidáta na hejtmana
15. 8. 2012

Pozvěte si domů kandidáta na hejtmana

Velká náměstí, moderátorem vykřikovaná hesla kandidujícího subjektu a hlasitá hudba, to je typický příklad kampaně různých politických stran. Občan na těchto akcích získá drobné upomínkové předměty, nají se, napije se a častokrát si po návratu domů uvědomí, že ani neví s jakým programem ten či onen subjekt kandiduje. TOP 09 v Libereckém kraji se rozhodla jít jinou cestou, chce oslovit voliče, kteří mají aktivní zájem poznat její kandidáty blíže a diskutovat o problémech kraje a jejich možných řešeních. Nabízí tedy voličům, aby pozvali kandidáty této strany do krajských voleb k sobě domů a tam spolu strávili přibližně jednu hodinu času povídáním si o programu strany pro krajské volby a tématech které se kraje týkají.

Celý článek
Průhledné zakázky vedou k obrovským úsporám
10. 8. 2012

Průhledné zakázky vedou k obrovským úsporám

Přibližně 13 miliónů korun se podařilo ušetřit městu Česká Lípa na třech veřejných zakázkách, které byly na začátku srpna schváleny na mimořádné schůzi zastupitelstva. Prokazuje se tak správnost cesty otevření veřejných zakázek veřejnosti a je to jasné sdělení, že transparentnost není jen prázdné slovo. Velkým úspěchem skončily veřejné zakázky na dodavatele veřejné zeleně. Město záměrně rozdělilo původně jednu zakázku na její údržbu do dvou, aby byla soutěženy dvě části města rozdělené Ploučnicí. Tím vznikl prostor pro účast menších regionálních firem, které by nebyly schopny zvládnout údržbu celého města, a tak by se soutěže nezúčastnily. I přes odstoupení vítěze větší zakázky dosáhlo město úsporu více než deseti miliónů oproti současnému stavu.

Celý článek
Uvařte kafe. Kandidát na libereckého hejtmana přijede k vám do obýváku
9. 8. 2012

Uvařte kafe. Kandidát na libereckého hejtmana přijede k vám do obýváku

Česká Lípa – Bilboardy, mítinky na náměstích, letáky ve schránkách. Nic z toho vás ani letos před krajskými volbami nemine. Kampaň se ale rozroste o další rozměr – soukromý mítink v obýváku. Můžete si totiž domů pozvat kandidáta na libereckého hejtmana Jiřího Kočandrleho z TOP 09. Místostarosta České Lípy se zapojí do tzv. obývákové kampaně, kterou v premiéře strana pomalu rozjíždí po celé republice. „Politika vždy začínala doma a v  hospodách a taky tam končí,“ uvedl Jiří Kočandrle. Ten přijede na zhruba hodinovou návštěvu kamkoliv v Libereckém kraji. Prakticky jedinou podmínkou je, že se u hostitele sejde nejméně pět lidí. Termíny bude domlouvat a ladit volební tým.

Celý článek
1 2 ... 5 6 7 8 9 10
Články 61 - 70 z 91
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme