Setkání členů regionálního výboru
11. 3. 2013

Setkání členů regionálního výboru

V pondělí 18.2. se sešli členové regionálního výboru za účelem projednání politické situace a přípravy na jednotlivé sněmy.

Celý článek
Vlastníma rukama postavil hvězdárnu i vlakové nádraží
25. 4. 2012

Vlastníma rukama postavil hvězdárnu i vlakové nádraží

Ludvík Friedberger se o astronomii a dráhu zajímá už od dětství. Jeden čas jezdil dokonce na mašině jako strojvedoucí. Kromě toho se ve městě stará o zvony, hodiny a sleduje počasí pro Český hydrometeorologický ústav.

Celý článek
Zdeněk Bezecný přednášel na Akademii 3. věku v Prachaticích
13. 4. 2012

Zdeněk Bezecný přednášel na Akademii 3. věku v Prachaticích

Radní města Prachatice  za TOP 09 a ředitelka Městské knihovny Prachatice Mgr. Hana Mrázová pozvala poslance Zdeňka Bezecného, předsedu krajské organizace TOP 09 a lídra kandidátky TOP 09 a STAN v nadcházejících krajských volbách, aby ho prachatičtí občané poznali také jako odborného lektora. Tento vynikající český historik a  vysokoškolský učitel   přednášel 10. dubna v Radničním sále prachatické radnice v rámci Akademie 3. věku 2012, kterou pořádá Seniorská občanská společnost o.s.  pod patronací Města Prachatice. Pan Bezecný  si připravil přednášku „Život všední a sváteční v 19. století“. Skvělé přednášky se kromě 40 posluchačů zúčastnil i starosta města. Pan Bezecný sklidil po přednášce a nespočtu zodpovězených otázek velký potlesk a srdečné pozvání k další spolupráci.

Celý článek
28. 2. 2012

Jednání členů a příznivců TOP 09 v Prachaticích

Dne 26.2.2012 se uskutečnilo další pravidelné setkání členů a příznivců MO TOP 09 v Prachaticích. Nejdříve nás informovala   Mgr. Hana Mrázová o jednáních  Rady  města a zastupitelstva. Seznámila ostatní o průběhu výběrového řízení na post ředitele/ky KIS Prachatice, o systému a následném schvalování grantů města pro spolky, sportovní a zájmové organizace a o dalších rozhodnutích rady a zastupitelstva. Dále podrobně informovala o jejích aktivitách ke zlepšení provozních podmínek knihovny. Po schválení Radou města bude uvolněno 100 000 Kč na studii přestavby bývalé budovy hasičské zbrojnice na knihovnu. Je si vědoma, stejně jako naši členové a příznivci TOP 09, že knihovna má velkou návštěvnost a její služby jsou hojně požadovány. Mgr. Mrázová se také zúčastnila diskusního fóra s občany města v Národním domě.

Celý článek
Jednání o strategickém plánu RO TOP 09 Prachatice
10. 2. 2012

Jednání o strategickém plánu RO TOP 09 Prachatice

Členové RV a předsedové MO TOP 09 Prachatice se sešli ve středu 25.1.2012, aby projednali naplnění bodů "Strategického plánu RO TOP 09 Prachatice na období 2012".

Celý článek
Jednání o programovém prohlášení koalice
9. 1. 2012

Jednání o programovém prohlášení koalice

Dne 8.1.2012 se zástupci MO TOP 09 v Prachaticích zúčastnili schůzky o programovém prohlášení koalice. Jednání se zúčastnili zástupci všech stran zastoupených v koalici v Prachaticích. Vzhledem k tomu, že se jednalo již jen o drobných úpravách, zástupci stran v poměrně krátké době dospěli k dohodě a již je připravený text programového prohlášení.V následujícím týdnu proběhne závěrečná korektura textu a programové prohlášení by mělo být podepsáno zúčastněnými stranami.Představitelé všech stran deklarovali, že schválený text podepíší v co nejkratší době.

Celý článek
PF 2012
21. 12. 2011

PF 2012

Celý článek
21. 12. 2011

Předvánoční setkání členů a sympatizantů TOP 09 v Prachaticích

Dne 18.12.2011 proběhlo předvánoční  setkání členů  MO TOP 09 v Prachaticích v kavárně Bonfery.Předseda MO p. Jan Sláma seznámil členy s probíhajícím jednání o programovém prohlášení a podal zprávu o činnosti za uplynulý rok.Radní p.Mgr. Hana Mrázová hovořila o jednáních rady města a zastupitelstva a o přípravě a schvalování rozpočtu města Prachatice.Paní zastupitelka Mudr. Zdeňka Koptíková seznámila členy se stavem místní polikliniky a o své aktivitě , kterou se snaží získat podporu ostatních zastupitelů pro zajištění financí na zásadní rekonstrukci polikliniky z prostředků získaných z nájmů z nebytových prostor.Dále se členové a ostatní zúčastnění dohodli na tom , že odměnu za své působení v komisích města předají jako dar hospicu  v Prachaticích.

Celý článek
Stanovisko místní organizace TOP09 Prachatice
23. 9. 2011

Stanovisko místní organizace TOP09 Prachatice

ke zveřejněné analýze o politické situaci na místní radnici

Cítíme se poškozeni tím, že jsme v analýze označeni jen za ty, kteří se dostali do pozice, kdy  naše dvě zastupitelky nemohou nic ovlivnit a v některých zmíněných hlasováních se držely stranou. S tímto ale nemůžeme souhlasit, protože interpretace uvedená v analýze nekoresponduje se skutečným průběhem jednání zastupitelstva a rady města. Jednání rady města jsou neveřejná a tak jejich průběh lze jen těžko s jednáním zastupitelstva porovnávat. Pokud to někdo porovnává lze se domnívat, že dostává informace, které jsou ze zákona neveřejné.

Celý článek
Návštěva předsedy TOP 09 v Prachaticích
23. 6. 2011

Návštěva předsedy TOP 09 v Prachaticích

V sobotu 18.6.2011 navštívil Prachatice předseda TOP 09 pan Karel Schwarzenberg. Zúčastnil  se národní pouti při příležitosti oslav 200 letého výročí narození sv. Jana Nepomuka Neumanna . Součástí oslav byla slavnostní bohoslužba u příležitosti svatořečení Jana Nepomuka Neumanna, které proběhlo 19.6.1977 v Římě papežem Pavlem VI. V Prachaticích předsedu přivítali předseda MO p. Jan Sláma a radní města p. Mgr. Hana Mrázová .Po skončení slavnostní bohoslužby zbyla chvíle i na krátkou prohlídku Prachatic a místního kostela sv. Jakuba Většího.

Celý článek
1 2 3 4 5
Články 21 - 30 z 50