× Staňte se našimi členy!

Úvod

Od neohroženého vystoupení studentů v listopadu 1989 uběhlo 24 let. Těm, kdo tehdy začali chodit do školy, je třicet. Porovnáme-li životní možnosti této nové generace s možnostmi generací žijících v reálném socialismu nebo ve stalinských padesátých letech, poznáváme snadno a jasně, o co je demokracie lepší než totalita. Přesto jde naše společnost k předčasným volbám ostře názorově rozdělena a budeme rozhodovat o celkovém směřování našeho státu. V těchto volbách nejde o dílčí body programů, ale o způsob vlády: snadno zpět k socialismu, anebo pracně demokraticky dál? Jednotlivé konkrétní body programů, zvláště ty líbivé, by neměly odvést pozornost od pravých a hlavně dlouhodobých cílů. Proto dříve než představíme náš program na nejbližší čtyři roky, chceme ukázat principy, jimiž budeme ovlivňovat politický život teď i v budoucnosti. Vycházíme přitom z poznání, že jakási všeobecná únava či nespokojenost je způsobena tím, že jsme se nenaučili žít v demokraticky zarámované svobodě. Principy, jimiž se chceme řídit, jsou tři.

  1. Budeme usilovat o obnovení politiky, která se zabývá zájmy celku, nikoli výhradně zájmy některé části společnosti. Budeme proto hledat řešení věcná a odborná, ne taková, aby nám krátkodobě přinesla hlasy pro příští volby. Víme, že taková řešení nikdy nepřinesou každému úplnou spokojenost, ale prospějí všem a ve výsledku pomohou každému. Tohoto principu se budeme držet, ať volby dopadnou jakkoli. Nebudeme na všechno říkat ne, ale bez ztráty vlastního pohledu na věc budeme usilovat o dopracování takových zákonů navržených politickými protivníky, které budou pro život společnosti potřebné a přínosné.
  2. Budeme usilovat o vytvoření všeobecného zájmu o kultivaci života v celé společnosti, protože příčinu všech našich problémů vidíme ve svévolném zneužívání svobody. Týká se to nejen politické sféry, ale společnosti vůbec. Většina věcí, na které si lidé dnes a denně stěžují, není způsobena jedním člověkem ve funkci premiéra, ale přístupem kteréhokoli z občanů k práci a k druhým lidem. Obnova lidské cti, která stojí a padá s osobní odpovědností a rozhodne také o naší budoucnosti, je podle našeho názoru jedinou cestou ze současné krize.
  3. Budeme důsledně hájit demokratický rámec našeho státu, který nemůže být ohrožován ani populistickými a mocichtivými „spasiteli“, ani mistry právních kliček a jejich hříčkami se slovy zákona. Tím totiž může být ohrožena, a dokonce ztracena naše svoboda i samostatnost, jejichž cena se nepočítá v penězích, ale v lidském utrpení.
TOP 09 Facebook Twitter YouTube Instagram

KONTAKTUJTE NÁS

CELOSTÁTNÍ KANCELÁŘ TOP 09

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@top09.cz
ID datové schránky: 86ttzqc
telefon: 255 790 999

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Lenka Brandtová

tisková mluvčí

Lenka.Brandtova@top09.cz

tel.: 255 790 951

mob.: 606 709 954

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

TRANSPARENTNÍ
VOLEBNÍ ÚČET PRO EP

  

TRANSPARENTNÍ ÚČET
PRO KOMUNÁLNÍ VOLBY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme