Volby budou na podzim. (Ale v Německu.)

4. 5. 2013

Německá CDU (Křesťanskodemokratická unie Německa) byla hned po rakouské ÖVP jednou z první stran, se kterou TOP 09 začala spolupracovat. Proto každá pracovní cesta do Německa je velmi příjemným zážitkem. Nejiná byla i letošní cesta do Drážďan a Berlína, kterou zajistila Nadace Konráda Adenauera.

V Německu za necelého půl roku proběhnou parlamentní volby a za rok se všichni zúčastníme evropské kampaně, ve které si jsou TOP 09 a CDU partnery – obě strany totiž jsou členy Evropské lidové strany. Příprava na volby tedy byla primární motivací třídenního pobytu, v jehož rámci jsme měli možnost navštívit i německý parlament a seznámit se podrobně s výrazně odlišnými principy fungování dolní komory, která však je ve srovnání s tou naší více než trojnásobná. Tajemník našeho poslaneckého klubu TOPSTAR Radek Lojda vypadal, že má inspiraci nejenom do dalšího volebního období.

Dobrým zvykem bývá cestou přes Sasko navštívit i partnerskou zemskou organizaci CDU v Drážďanech. Přeshraniční kontakty letos navazoval nejen krajský manažer Rosťa Kadlec, ale i člen ústeckého krajského výboru Pavel Janda. V dotazech na komunální kampaň (mimochodem CDU se snaží o sjednocení tiskové produkce na komunální volby) jim zdatně pomáhali krajští manažeři Michal Kubík, Marcela Masná a Eva Marečková (obdivuhodně rychle identifikovatelná manažerka naší pražské organizace).

Berlínské schůzky pak již byli v gesci jednotlivých odpovědností – za komunikaci Alžběta Plívová a Jirka Vaněk, vzdělávání Terezie Radoměřská, databáze Petr Lang a o zahraniční vztahy jako obvykle pečovala Lenka Koudelková.

Je velmi příjemné vidět, že na poli politického marketingu vůbec nehrajeme druhé housle. CDU je svou strukturou členů a voličů odlišná od TOP 09, přesto mění například svůj přístup k novým médiím. V oblasti kampaní, zejména těch evropských, přemýšlíme také o podobných problémech. Proevropsky totiž neznamená nekriticky.

Výsledek naší cesty? V tašce popsaných osm listů a sepsaná necelá desítka úkolů. Věřím, že podobně na tom jsou i ostatní. Přivezli jsme si inspiraci, kterou, věřím, ve volbách oceníme. Zůstáváme vděčni, že máme možnost takových setkání. Závěrečné díky tedy míří nejen mým kolegům za jejich přístup a profesionalitu, ale i Nadaci Konráda Adenauera, která nám setkání umožnila.

Jaroslav Poláček
zástupce generálního sekretáře a volební manažer

4. 5. 2013

TOP 09 Facebook Twitter YouTube Instagram

KONTAKTUJTE NÁS

CELOSTÁTNÍ KANCELÁŘ TOP 09

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@top09.cz
ID datové schránky: 86ttzqc
telefon: 255 790 999

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Lenka Brandtová

tisková mluvčí

Lenka.Brandtova@top09.cz

tel.: 255 790 951

mob.: 606 709 954

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

TRANSPARENTNÍ
VOLEBNÍ ÚČET PRO EP

  

TRANSPARENTNÍ ÚČET
PRO KOMUNÁLNÍ VOLBY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Jiří Pospíšil:Spolupráce středopravicových stran musí začít hned.
Děkujeme