× Pojďte do toho s námi.

Rozpočet je mimo ekonomickou realitu. TOP 09 navrhne jeho přepracování

10. 11. 2020
  • Rozpočet je soubor nepravdivých čísel postavených na nereálných scénářích. Musí se přepracovat
  • Budeme vyžadovat vyšetření kauzy Bečva a projednání bodu na plénu Sněmovny
  • Budeme prosazovat férovější rozdělení výnosů v krajích zasažených těžbou.

„Rozpočet, který předkládá Vláda ČR, je ve svých příjmech zcela mimo ekonomickou realitu a je v rozporu s politickými prioritami, které prosazuje jak předseda vlády, tak první místopředseda vlády. Ve svých výdajích pak absolutně neodpovídá aktuálním prioritám souvisejících s epidemiologickou krizí. Stručně shrnuto je to soubor nepravdivých čísel postavených na nereálných scénářích. Není to seriózní návrh zákona o státním rozpočtu,“ vysvětluje předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. TOP 09 navrhne vrátit rozpočet k přepracování s doporučením, aby byl sestaven pro aktuální ekonomickou realitu.

TOP 09 bude na aktuální schůzi prosazovat předřazení bodu, který se týká ekologické katastrofy na řece Bečvě. Nedovolíme, aby epidemie koronaviru zastínila vyšetřování této katastrofy, která nemá v moderní historii České republiky obdoby. Zároveň budeme trvat na tom, aby událost nejen vyšetřily orgány činné v trestním řízení, ale především na tom, aby vláda připravila takovou legislativu, která obdobným katastrofám v budoucnosti zabrání. „Ministr životního prostředí Brabec na výboru pro životní prostředí alibisticky tvrdil, že neovlivní, zda Sněmovna událost na plénu projedná, byť o to prý sám stojí. O důležitosti zařazení události na plénum Sněmovny jsem přesvědčena. Současně budu požadovat, aby se důkladně prošetřil i areál a odpadní soustava chemičky DEZA z koncernu Agrofert. Není možné, aby orgány činné v trestním řízení neměly dostatek informací potřebných k vyšetřování,“ říká Markéta Pekarová Adamová, předsedkyně TOP 09.

Sněmovna také na aktuální schůzi projedná horní zákon. Poslankyně Helena Langšádlová k němu předkládá pozměňovací návrh. „Domnívám se, že současné znění horního zákona může v dlouhodobém horizontu zhoršit kvalitu života v regionech zasažených těžbou. Pozměňovací návrh si klade za cíl rozdělit úhrady z vydobytých nerostů mezi obce, kraje a státní rozpočet férovějším poměrem. Většina poplatků za těžbu musí zůstat v regionech, které jsou těžbou zasaženy,“ vysvětluje Helena Langšádlová.

Vladan Vaněk, tiskový mluvčí TOP 09

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Miroslav Kalousek, Helena Langšádlová, Markéta Pekarová Adamová
Témata:
Rozpočtové určení daní, Životní prostředí
TOP 09 Facebook Twitter YouTube Instagram EPP

KONTAKTUJTE NÁS

CELOSTÁTNÍ KANCELÁŘ TOP 09

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@top09.cz
ID datové schránky: 86ttzqc
telefon: 255 790 999

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Vladan Vaněk

tiskový mluvčí

Vladan.Vanek@top09.cz

tel.: 255 790 951

mob.: 608 165 679

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2021  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme