Pohněme s tím, společně! TOP 09 odstartovala kampaň pro krajské a senátní volby

11. 6. 2020

TOP 09 představila všechny lídry, konkrétní podobu koalic pro krajské volby i některé kandidáty do Senátu. Kampaň bude doprovázet heslo „Pohněme s tím, společně!“, které vystihuje problémy, se kterými se potýká celé Česko. „Doznívá krize kovidová, stojíme na počátku krize ekonomické. Jsme svědky toho, že stát zaspal dobu a nestíhá reagovat včas. V dnešní situaci představují právě krajské samosprávy záchranný kruh pro ty nejpostiženější,“ říká předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. TOP 09 na kandidátních listinách proto zastupují zkušení lidé, kteří problémy svých krajů nejen dokonale znají, ale především jsou schopni s nimi pohnout.

Chceme kompetenci místo papalášství

„Někteří současní hejtmani patrně zapomněli na to, že nepracují pro dobro vlastní peněženky a budování papalášských manýrů, ale pro budoucnost kraje a jeho občany. Ve Středočeském kraji by o tom mohli vyprávět. Cílem Jana Jakoba, lídra kandidátky v tomto kraji a starosty Roztok, je vrátit středním Čechám perspektivu i důstojnost,“ upřesňuje Markéta Pekarová Adamová.

Neschopní hejtmani nejsou zdaleka to jediné, co kraje trápí. Společný program TOP 09 pro krajské volby počítá s tím, že si v následujících letech musíme umět připustit, že nedostatek vody v zemi představuje celostátní problém. „Chceme také podporovat podnikatele a zasadit se o to, aby český vzdělávací systém nevypadal jak z dob Marie Terezie,“ dodává předsedkyně TOP 09.

Spojujeme demokratické partnery

Na prosazení změn nebude TOP 09 osamocena. V naprosté většině krajů i senátních obvodů se zástupci TOP 09 dohodli s koaličními partnery, často jsou to ODS, KDU-ČSL, STAN, Zelení či regionální hnutí. „I díky tomu máme větší šanci prosazovat náš program. Věřím, že budeme mít zastupitele ve všech krajích.  Zároveň doufám, že je naše spolupráce předzvěstí toho, že dokážeme najít programové průsečíky a společnou řeč také na celostátní úrovni,“ říká Pekarová Adamová.

Senát je brzdou Zemana i Babiše

TOP 09 také představila první trojici kandidátů do Senátu. V obvodu č. 54 - Znojmo se bude o přízeň voličů ucházet starosta Moravského Krumlova Tomáš Třetina, ve volebním obvodu č. 42 - Kolín místostarosta Českého Brodu Tomáš Klinecký a obvodu č. 48 - Rychnov nad Kněžnou oblíbený ředitel školy Jan Grulich. „TOP 09 pro senátní volby zvolila skutečné osobnosti místo politických figurek. Žijeme v době, kdy Senát představuje hráz pro smělé plány Andreje Babiše a Miloše Zemana. Je tedy nezbytné, aby senátoři jednali svobodně a v zájmu zachování ústavnosti i českých občanů,“ říká senátor a 1. místopředseda TOP 09 Tomáš Czernin.

Kampaň zahájila TOP 09 živým přenosem na sociálních sítích strany. Ústředním mottem se stalo heslo: Pohněme s tím, společně!  Vizuály kampaně vycházejí z programových priorit TOP 09.  Zaměřují se na vzdělávání, boj se suchem, podporu podnikání i krajská témata.

Medailonky všech lídrů TOP 09 a program do krajských voleb i přehled složení koalic v jednotlivých krajích si můžete stáhnout v příloze.

Video představení našich lídrů do krajských voleb.

Přílohy
PDF Program TOP 09 a lídři do krajských voleb.pdf (2 MB)
Galerie
Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme