× Pohněme s tím. Společně!

Válek: Zdravotnickému personálu patří obrovské poděkování

23. 4. 2020

V této nelehké době bych rád za TOP 09 velmi poděkoval veškerému zdravotnickému personálu, který už řadu týdnů čelí velkému tlaku. Vím, že se zdravotníci museli poprat se zoufalým nedostatkem ochranných a dezinfekčních prostředků, testovacích sad a s chaosem v distribuci. Že odmítají plánované výkony a dávají pacientům nové termíny „na neurčito“. Zajišťují v nemocnicích nepřetržitý provoz a zároveň se starají o děti, které jim zůstaly ze škol doma. To musely zajistit především ženy, kterých ve zdravotnictví pracuje většina a zaslouží si tak speciální poděkování.

Velký dík patří také studentům lékařských a zdravotnických fakult a škol. Ti místo toho, aby se doma učili, nastoupili ihned do první linie a pomáhají zajistit chod zdravotnických zařízení.

Situace trvá už dlouho a budoucnost je nejistá. Zdravotníci dobře ví, že na běžnou péči budou chybět peníze. Ví, co znamená, že se zastavily screeningové programy a elektivní výkony a dovedou si přesně představit, co je čeká v dalších měsících.

My se budeme zdravotníkům snažit pomoci ze všech sil. Nepřipustíme, aby byl nedostatek peněz v systému zdravotního pojištění řešen snižováním platů zdravotníků či omezováním kvality zdravotní péče. Rozhodně nedovolíme, aby zdravotníci museli tak jako za komunistů kvůli nedostatku financí volit, komu léčbu dají a komu ne. Všichni studenti musí mít možnost nastoupit do akreditovaného zdravotnického zařízení, které si zvolí a vybrat si obor, kterému se chtějí věnovat. Budeme důsledně proti neokomunistickým umístěnkám. Naopak budeme prosazovat, aby plat školenců a školitelů byl hrazen ze státního rozpočtu.

Naše zdravotnictví a zdravotníci ukázali svoji vysokou kvalitu a je především jejich zásluha, že je naše republika v boji s touto pandemií tak úspěšná. Děkujeme všem, kteří se v těchto časech o nás starají, i díky nim stále věříme, že společně to zvládneme.

Prof. MUDr. Vlastimil Válek, místopředseda strany, poslanec, lékař

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Vlastimil Válek
Témata:
Zdravotnictví
TOP 09 Facebook Twitter YouTube Instagram

KONTAKTUJTE NÁS

CELOSTÁTNÍ KANCELÁŘ TOP 09

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@top09.cz
ID datové schránky: 86ttzqc
telefon: 255 790 999

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Vladan Vaněk

tiskový mluvčí

Vladan.Vanek@top09.cz

tel.: 255 790 951

mob.: 608 165 679

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme