× Pohněme s tím. Společně!

O ředitelích nemocnic má rozhodovat jejich odbornost

12. 3. 2018

Ministr vlády v demisi začal bez důvěry Poslanecké sněmovny odvolávat ředitele nemocnic (zatím dva) a „čistit“ ministerstvo. Důvodem je prý snaha, aby nemocnice i ministerstvo vedli odborníci. Bývalí ředitelé mají jiný názor, zaměstnanci posílají poslancům petice, a to i zaměstnanci ministerstva. Upozorňují na nekompetentnost nových ředitelů a varují před lobbisty – poradci na ministerstvu.

To ale není všechno. Aktuálně na jižní Moravě, probíhá konkurz na ředitele kyjovské nemocnice. Jako občan bych chtěl věřit tomu, že strana, která chce především makat, nebude brát ohledy na stranickou příslušnost a přidělovat trafiky a že bude skutečně hledat odborníky. Je jedno, zda jako nové ředitele Fakultních nemocnic v Ostravě či v Praze, jako poradce či náměstky ministra či jako ředitele kyjovské nemocnice. Jako lékař a náměstek ředitele Fakultní nemocnice v Brně znám kandidáty, kteří se přihlásili do výběrového řízení na ředitele nemocnice v Kyjově – jsou mezi nimi členové různých stran, ale i nestraníci, mají různé zkušenosti s řízením zdravotnických organizací a dva, možná tři z nich si dovedu představit jako schopné ředitele takové nemocnice. Jeden z nich ale stojí za zamyšlení. Finančně totiž přispíval hnutí ANO (za ANO i opakovaně neúspěšně kandidoval ve volbách) a jediná jeho kvalifikace je to, že je voják z povolání. Se zdravotnictvím má zkušenost pouze jako jednatel firmy své manželky. A jediný tým, který vedl je 20 vojáků ve výcvikovém táboře.

Tak uvidíme, jak konkurz dopadne. Kyjovská nemocnice je vybavena drahou technologií (například magnetickou rezonancí), která není ani zdaleka plně využita. Navrhoval jsem, aby se tato nemocnice spojila při využití takto drahé techniky s nemocnicí v Hodoníně, aby hospitalizovaní pacienti v hodonínské nemocnici nemuseli na vyšetření čekat několik týdnů. Můj návrh nebyl vyslyšen. Navrhoval jsem toho podstatně více. Marně. Tak v zájmu pacientů doufám, že při volbě ředitele nemocnice v Kyjově vyhraje odborník, nikoli stranická příslušnost ztělesněná v osobě laika, který má s fungováním zdravotnictví nulové zkušenosti. Tento člověk se totiž bude muset vypořádat s řadou úkolů, které si žádají zkušenost, odbornost a manažerské schopnosti. Nechme se tedy překvapit.

Vlastimil Válek, poslanec TOP 09

Zdroj: Echo24.cz, 12. 3. 2018

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Vlastimil Válek
Témata:
Zdravotnictví
TOP 09 Facebook Twitter YouTube Instagram

KONTAKTUJTE NÁS

CELOSTÁTNÍ KANCELÁŘ TOP 09

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@top09.cz
ID datové schránky: 86ttzqc
telefon: 255 790 999

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Vladan Vaněk

tiskový mluvčí

Vladan.Vanek@top09.cz

tel.: 255 790 951

mob.: 608 165 679

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme