Jaroslav Lobkowicz - lídr v Plzeňském kraji

podnikatel

Životopis

Narodil se 16. 8.1942 v Plzni jako nejstarší z 5 dětí, maturoval v Plzni v roce 1959.

Z kádrových důvodů nemohl Jaroslav Lobkowicz studovat vysokou školu, vyučil se tedy televizním opravářem. Po dvou letech na vojně pracoval v Televizní službě v Plzni.

Od roku 1968 žil v Mnichově. Vystudoval elektrotechniku na Technische Universität v Mnichově, studium ukončil v roce 1972. Pracoval u firmy Siemens. 

V restituci mu byl vrácen částečně zdevastovaný rodinný majetek zejména v Plzni-Křimicích, na kterém hospodaří. Zpočátku do Čech dojížděl, v roce 1993 se přestěhoval i s rodinou do České republiky. Podniká v zemědělství a potravinářském průmyslu.

Po úspěšných volbách do Sněmovny vedení firmy částečně převzal jeho nejstarší syn Vladimír. Druhý syn Jaroslav vstoupil do řádu a v  současné době studuje v Římě. Nejmladší Filip odmaturoval v Praze, ve studiích pokračuje v Paříži.

V komunálních volbách v roce 1994 byl zvolen do Zastupitelstva města Plzně, byl členem Rady města Plzně a předsedou Komise pro partnerské vztahy Rady. Členem zastupitelstva města Plzně je i po komunálních volbách roku 1998. Je prezidentem Francouzské aliance v ČR.  

Ve volbách 1998 byl Jaroslav Lobkowicz zvolen poslancem Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Pracoval ve dvou výborech: zemědělském a pro evropskou integraci. Svůj mandát obhájil v roce 2002. 

Hovoří německy, francouzsky a anglicky.

Jaroslav Lobkowicz je ženatý a má 3 syny.

Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme