David Slavíček

29 let, IT process manager, Brno, TOP 09

V současnosti je místopředsedou brněnské TOP 09. Mimo jiné působí také jako místopředseda Komise pro Informační technologie Rady města Brna. Kromě toho pracuje v IT firmě v oblasti Service Managementu a ITILového řízení procesů. V TOP 09 je od roku 2014 a zároveň je členem mládežnické organizace TOPtým již od samého začátku tohoto uskupení.

Oblast digitálních technologií a obecně moderní výzvy - to je něco, čemu by se rád věnoval i při své službě jako europoslanec. Je přesvědčený, že velkou spoustu výzev moderní doby, jako je přechod na zelenou ekonomiku, dekarbonizace, digitalizace, ale také například boj s desinformacemi, lze vyřešit pomocí vědy a techniky, pokud bude fungovat spolupráce na evropské úrovni.

„Evropská Unie nám má mnoho co nabídnout – sám po ní rád cestuji a tyto věci objevuji. Jeden z mých osobních cílů je například procestovat celou Unii a ochutnat co největší množství jídel z lokální kuchyně. Jsem bytostně přesvědčen, že byť máme své problémy a není jich málo, žijeme v nejlepší části světa. Svojí prací bych rád pomáhal řešit tyto problémy a pomáhal tvořit ještě lepší Unii připravenou na budoucnost. K tomuto mám energii a elán, který jsem připraven využít,“ říká.

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme