Fotbalem to nekončí: po otevření se fotbalový areál pod lízátky začne měnit ve víceúčelovou arénu

Zatímco se od letošního srpna začnou na novém fotbalovém stadionu v Hradci Králové psát nové dějiny místní kopané, stavební ruch se ani potom v areálu nezastaví. Po otevření fotbalové části se sportovní areál v hradeckých Malšovicích postupně začne měnit ve víceúčelovou arénu. Vznikne tam lezecká stěna, přibydou tělocvičny a posilovny, atletický tunel, venkovní amfiteátr i další vybavení umožňující pořádat v areálu velké kulturní akce. Pracovat se i po zprovoznění bude také na speciálním nasvětlení arény.

19. 6. 2023

„Projekt stadionu, který se nyní v Malšovicích dokončuje, počítal s vybudováním jeho čistě fotbalové části. Pořízení multifunkčních součástí stávající platná smlouva nezahrnovala. Vedení města jejich doplnění ale nyní připravilo a jsou v plánu. Ten nyní začneme realizovat. Počítá se zřízením dalších víceúčelových prvků, které mají rozšířit nabídku využití hradeckého stadionu i celého areálu pro širší, třeba i nefotbalovou veřejnost. Celkově vyjde proměna fotbalového stadionu v moderní multifunkční arénu zhruba na 120 milionů korun. 100 milionů korun, zásadní finanční podporou, přispěl na rozšíření nabídky malšovického areálu pro veřejnost Královéhradecký kraj, jehož zastupitelstvo uvolnění této dotace schválilo,uvedl Lukáš Řádek (TOP 09), náměstek hradecké primátorky zodpovědný mimo jiné za rozvoj a investice města.

Díky finančnímu přispění Královéhradeckého kraje se nyní podaří nabídku využití nové fotbalové arény pro veřejnost rozšířit. „Ta totiž bude sloužit nejen Hradečákům, ale i lidem z celého regionu, který hradecký prvoligový fotbal reprezentuje. Jde o zásadní finanční podporu a projev funkčního partnerství mezi Královéhradeckým krajem a městem Hradec Králové,shrnula hradecká primátorka Pavlína Springerová (HDK).

Další úpravy areálu stadionu konkrétně počítají například s vybudováním parkovacího domu pro kola, s opatřeními pro recyklaci odpadů, vznikne díky nim také venkovní amfiteátr umožňující pořádat kulturní akce. Velké koncerty budou pořádány přímo na hrací ploše díky speciálním deskám, které spolehlivě ochrání trávník. Aréna bude vybavena také obnovitelnými zdroji energie, které pomůžou generovat provozní úspory. V plánovaném rozpočtu je také vybudování podchodu, který má spojit prostranství u stadionu s parkovištěm u koupaliště Flošna.

„Většinu multifunkčních prvků dokončíme nejpozději do konce příštího roku. Některé komplikovanější části tohoto plánu však budeme budovat až do roku 2028,uvedl Lukáš Řádek (TOP 09), náměstek hradecké primátorky.

Zdroj: Magistrát města Hradec Králové

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme