JUDr. Jiří Pospíšil

předseda TOP 09, poslanec Evropského parlamentu

Narodil se v Chomutově 24. listopadu 1975.

Vzdělání

gymnázium na Mikulášském náměstí v Plzni

1999 magisterské studium na Právnické fakultě Západočeské univerzity v Plzni

„Chci dbát na to, aby EU při tvorbě norem a zákonů nezacházela příliš daleko a nesnažila se chránit občany i tam, kde o to nestojí. Podpořím také studentskou mobilitu formou výměnných programů jako je Erasmus."

Politická činnost

Od r. 1994 člen strany Občanské demokratické aliance.

Od r. 1998 - 30. leden 2014 - člen Občanské demokratické strany/místopředseda strany.

2000 – 2004 – zastupitel Plzeňského kraje, opětovně zvolen v roce 2012.

2002 - 2006 poslanec Parlamentu České republiky, jmenován místopředsedou Ústavně právního výboru.

2006 - 2010 poslanec Parlamentu ČR.

4. 9. 2006 – 9. 1. 2007 ministr spravedlnosti a předseda Legislativní rady vlády.

9. 1. 2007 - 8. 5. 2009 ministr spravedlnosti České republiky, odpovědný za přípravu agendy předsednictví ČR v Radě Evropské unie v oblasti justice.

Od 13. 7. 2010 – 27. 6. 2012 ministr spravedlnosti České republiky.

13. 7. 2010 – 13. 7. 2011 - předseda Legislativní rady vlády.

Od 19. 12. 2012 – 28. 8. 2013 místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

V květnu 2014 byl zvolen do Evropského parlamentu za TOP 09/STAN, kde je členem poslaneckého klubu Evropské lidové strany (EPP). V Evropské parlamentu také zasedá jako člen ve Výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů (IMCO) a Delegaci pro vztahy s Íránem (D-IR). Jako náhradník je pak ve Výboru pro ústavní záležitosti (AFCO) a Delegaci v Parlamentním výboru pro stabilizaci a přidružení EU-Srbsko (D-RS).

V říjnu 2017 vstoupil do TOP 09 a na 5. celostátním sněmu strany byl delegáty zvolen předsedou TOP 09.

Univerzitní aktivity

od r. 2000 odborný asistent katedry správního práva na Právnické fakultě v Plzni

od 29. září 2009 – 8. 8. 2010 děkan Právnické fakulty Západočeské univerzity v Plzni

Ostatní aktivity

člen správní rady Nadace Jana a Medy Mládkových – Musea Kampa, spolupracovník Dr. Medy Mládkové

Královéhradeckou TOP 09 dál povede Aleš Cabicar

24. 6. 2019
Krajská TOP 09 si zvolila nové vedení. Stranu i nadále povede její současný předseda a náměstek hejtmana pro zdravotnictví Aleš Cabicar. V pátek o tom rozhodli delegáti sněmu, který se konal v obci Podkost. Místopředsedy krajské organizace byli zvoleni starosta obce Hřibojedy Miloš Dohnálek, učitel základní školy v Hradci Králové Jakub Sofka a místostarosta městyse Častolovice Miloš Tichý.
Číst více

Pospíšil: Jsem rád, že občanům není jedno, kdo této zemi vládne

24. 6. 2019
Včerejší demonstrace jsou potvrzením toho, že jsou to reálné velké problémy, reálné kauzy Andreje Babiše a nikoliv politické hry na půdě Poslanecké sněmovny.
Číst více

Kontakt

Celostátní kancelář TOP 09

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

Jiri.Pospisil@top09.cz
facebook.com/judr.jiri.pospisil

Kde můžete potkat...

Videa

TOP 09 Facebook Twitter YouTube Instagram

KONTAKTUJTE NÁS

CELOSTÁTNÍ KANCELÁŘ TOP 09

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@top09.cz
ID datové schránky: 86ttzqc
telefon: 255 790 999

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Lenka Brandtová

tisková mluvčí

Lenka.Brandtova@top09.cz

tel.: 255 790 951

mob.: 606 709 954

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

TRANSPARENTNÍ
VOLEBNÍ ÚČET PRO EP

  

TRANSPARENTNÍ ÚČET
PRO KOMUNÁLNÍ VOLBY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme