2. 12. 2009

TOP 09 a kouzlo reálpolitiky

Komentář

Stále více voličů tváří v tvář ekonomickým výhledům domácností, země i Evropy, ale i při pohledu na prázdnou a často útočnou hantýrku předáků dvou největších stran tento střídmý slovník vítá. Nemalá část veřejnosti oceňuje i dosavadní umírněný styl projevu, i to, že duo v  partajním vedení neslibuje vzdušné zámky.

Celý článek
30. 11. 2009

Jsem fanda socialistického zdravotnictví, ale spoluúčast je nutná

Rozhovor s Romanem Šmuclerem, lídrem kandidátky v Karlovarském kraji

Projev Karla Schwarzenberga na sněmu mi připomínal projev v Americe a myslím si, že by některé jeho části měly učit děti ve škole. Já mu chci pomoci.

Celý článek
30. 11. 2009

Na jaře chtějí porazit komunisty

Špičky TOP 09 věří, že pokud se strana nerozhádá, vypiluje program a nezapojí se na jaře do útočné kampaně, má dobrou šanci získat ve volbách více hlasů než komunisté. Odborníci, které oslovila MF DNES, se domnívají, že tento cíl může být reálný.

Celý článek
30. 11. 2009

Sněm TOP 09

Kandidát TOP 09 na Mostecku Václav Kounovský

Důležité a odvážné zároveň bylo i jedno z posledních usnesení sněmu: "Sněm zavazuje výkonný výbor TOP 09: Podílet se koaliční dohodou pouze na takové vládě, která se v programovém prohlášení zaváže k razantnímu a věrohodnému snižování deficitu veřejných rozpočtů.".

Celý článek
30. 11. 2009

TOP 09 do vlády jen se snižováním schodku

První místopředseda v závěru sněmu prosadil usnesení, které zavazuje výkonný výbor „podílet se koaliční dohodou pouze na takové vládě, která se v programovém prohlášení zaváže k razantnímu a věrohodnému snižování deficitu veřejných rozpočtů".

Celý článek
30. 11. 2009

TOP 09 slibuje snižování schodku rozpočtu

TOP 09 tak bude stranou, která se pokusí změnit pravidla pro tok peněz ze státního rozpočtu do pokladen měst a obcí. Podstatu připravované změny popisuje Kalousek jako systém, při němž by čtyři velká města, tedy například Praha, „o žádné příjmy nepřicházela, pouze by se přibrzdily, aby je menší města a obce mohly dohnat".

Celý článek
30. 11. 2009

Ustavující sněm strany TOP 09

Rozhovory s členy předsednictva TOP 09

Nejdůležitější je připravit tu práci leden, únor, březen, snad dokonce ještě část dubna, než ten vlastní volební boj začíná. Lidi naše školit, rozjet se pro krajích českých, aby opravdu se mi podařil se všemi lidmi, ne se všemi, ale s velkou částí setkat. Prozatím se mi podařilo jenom část krajů objet. A musím pokračovat, aby ten moment, aby ten pohyb tady zůstal

Celý článek
30. 11. 2009

Vedení TOP 09

Medailonky místopředsedů strany TOP 09

Sněm TOP 09 zvolil prvního předsedu strany a pět místopředsedů.

Celý článek
30. 11. 2009

Vedení TOP O9

Medailonky místopředsedů strany TOP 09

Předseda Karel Schwarzenberg byl dosavadním šéfem přípravného výboru TOP 09. Za komunismu žil v exilu a významně se zasazoval o dodržování lidských práv. Po listopadu 1989 působil v hradním týmu prezidenta Václava Havla.

Celý článek
29. 11. 2009

TOP 09 odmítá škatulkování

Rozhovor s Miroslavem Kalouskem

"Nenechme se vtáhnout do planého handrkování, zda náš program je napravo nebo nalevo od té či oné strany. Pokud chtějí, tak ať se tak vůči nám vymezují naši političtí soupeři, my to nedělejme. Pro voliče je to naprosto nulová informace, je to jen nálepkování, " říká Miroslav Kalousek.

Celý článek
1 2
Články 1 - 10 z 16
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme