Mgr. Ondřej Kolář

člen předsednictva TOP 09, poslanec Parlamentu ČR za Hl. m. Prahu

Ondřej Kolář se narodil 13. března 1984 v Praze. Vystudoval obor mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy a práva na Západočeské univerzitě v Plzni. Absolvoval také International Legal Studies Program na American University, Washington College of Law ve Washingtonu, D.C. a jeden rok studia germanistiky na Trinity College v irském Dublinu.

Pracoval na Newyorské univerzitě v Praze a v roce 2011 začal pracovat jako tajemník předsedy TOP 09 a tehdejšího ministra zahraničí Karla Schwarzenberga. V roce 2013 se stal předsedou regionální organizace TOP 09 Praha 6, následně v říjnu 2014 dovedl TOP 09 k vítězství v komunálních volbách a byl zvolen starostou Prahy 6. Starostou byl znovuzvolen i po dalších komunálních volbách v roce 2018. Na 6. celostátním sněmu TOP 09 byl zvolen členem celostátního předsednictva strany. V posledních letech vešel ve známost především díky jeho upozorňování na vměšování cizích mocností do české politiky.

V Poslanecké sněmovně by se rád zasadil o přijetí zákona o korespondenční volbě. Je členem Správní rady ČVUT a Dejvického divadla. V minulosti byl aktivním veslařem.

Rusko odradí jen sebevědomý Západ, myslí si Kolář.
22. 2. 2023

Rusko odradí jen sebevědomý Západ, myslí si Kolář.

Podle místopředsedy sněmovního výboru pro evropské záležitosti Ondřeje Koláře může Rusko zastavit jen sebevědomý a jednotný Západ. 

Celý článek
Novoroční přání Ondřeje Koláře

Novoroční přání Ondřeje Koláře

V roce 2023 hlavy vyndat

"Spláchnout se můžeme jen sami, tak bych nám všem přál, abychom se na to tentokrát vykašlali a pojednou se při volbě nové hlavy státu nestřelili do kolene." Přečtěte si trochu jiné novoroční přání poslance TOP 09 Ondřeje koláře.

Celý článek
Kolář: Česko mělo vyhostit ruského velvyslance už dávno
23. 11. 2022

Kolář: Česko mělo vyhostit ruského velvyslance už dávno

Podle místopředsedy výboru sněmovny pro evropské záležitosti Koláře by Česko mělo diplomatické vztahy s Ruskem ponížit na nejnižší možnou úroveň, tedy konzulární. Nepřišlo by tak o možnost se v Rusku udržet a pomáhat občanům nebo firmám, které tam ještě zůstaly.

Celý článek
Kolář: Obávám se, že Bělorusko bude vtaženo do války
17. 10. 2022

Kolář: Obávám se, že Bělorusko bude vtaženo do války

Do Běloruska se přesouvají ruské jednotky, já se obávám toho, že budeme svědky reálného vtažení Běloruska do války, říká poslanec Ondřej Kolář. Putinovi už nevěřím ani slovo, Rusko se pod ním chová jako teroristický stát, dodává.

Celý článek
My jsme Evropa, hlásá TOP 09 a vyráží do všech koutů republiky
8. 7. 2022

My jsme Evropa, hlásá TOP 09 a vyráží do všech koutů republiky

Česká republika je devátá nejlidnatější země Evropské unie a náš hlas je v Evropě slyšet. Musíme prosazovat správnou politiku, která povede Evropskou unii k dlouhodobým cílům zelené a digitální transformace.

Celý článek
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme