× Pojďte do toho s námi.

Zasíláme dopis ministrovi školství k představení plánu na dokončení školního roku. Podpořili jsme zařazení bodu k potlačování lidských práv a svobod v Rusku

27. 1. 2021

Senátoři ODS a TOP 09 odsuzují potlačování lidských práv a svobod v Ruské federaci a nespravedlivé zadržení Alexeje Navalného. Na dnešním plénu se bude projednávat bod a Senát musí zaujmout jasné stanovisko k nevhodnému postupu v Rusku. Senátoři opět nabízí pomocnou ruku ministerstvu zdravotnictví a vládě, která absolutně nezvládá očkování v ČR. Zástupci senátorského klubu zasílají dopis ministrovi Plagovi a vyzývají ho k představení jasného plánu na dokončení školního roku a k osobní schůzce, na které mu nabídnou pomoc.

„Potravinářský zákon budeme projednávat na další schůzi, ale již nyní probíhají diskuse. Naše stanovisko je stále stejné – podoba zákona, která přišla z Poslanecké sněmovny, je pro nás neakceptovatelná a rozhodně ji budeme chtít upravit. Dále bych se chtěl vyjádřit k aktuální politické situaci v Rusku, kterou jsme velice zneklidnění a budeme ji dnes projednávat na plénu. Je absolutně nepřípustné, aby občané nemohli svobodně vyjádřit svůj názor. Senát musí zaujmout jasné stanovisko k nevhodnému postupu ruských bezpečnostních složek a k zadržení Navalného,“ říká předseda senátorského klubu ODS a TOP 09 Zdeněk Nytra.

„Zadržení Alexeje Navalného a naprosto nevyjasněné okolnosti jeho otravy nastolují otázku ochrany lidských práv a fungování justice v Ruské federaci. To bylo zásadní téma jednání senátního Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost. Jsem rád, že se ČR zasazovala za rozšíření sankcí vůči Ruské federaci. Historická zkušenost nám velí být vůči Rusku obezřetní. Opatrnická politika zemí bez zkušenosti s komunistickou totalitou je facka do tváře desetitisícům Rusů, kteří byli ruskou policií biti na demonstracích za Navalného svobodu,“ konstatuje 1. místopředseda senátorského klubu ODS a TOP 09 Tomáš Czernin.

„Očkování proti onemocnění covid-19 je nejdůležitějším opatřením k zastavení pandemie této choroby. Byla vyvolána velká očekávání, která nejsou naplňována. Málokdo ví, kdy, kde a jakou vakcínou bude očkován. Informační kampaň prakticky neexistuje. Není jasné, jakým způsobem jsou rozdělovány vakcíny do jednotlivých krajů. Údaje o počtu a struktuře naočkovaných nejsou pro širokou veřejnost zatím k dispozici. I v této situaci, jako již několikrát, Senát nabízí pomoc k zvládnutí pandemie,“ sděluje předseda výboru pro zdravotnictví Roman Kraus.

„S návratem žáků do škol vyvstává řada problémů, protože během distanční výuky vznikly mezi žáky velké rozdíly. Někteří distanční výuku zvládli a celé učivo obsáhli, ale je velká část dětí, která z různých důvodů výuku nezvládla. Učitelé a ředitelé škol proto musí znát jasný plán, jak postupovat, jak podpořit ve vzdělávání obě skupiny, aby jedna skupina nebrzdila druhou. Vyzýváme proto ministra školství k jednání a nabízíme mu svou pomoc,“ vysvětluje místopředseda senátního výboru pro vzdělávání Jan Grulich.

Miroslav Hlaváč, zástupce tiskového mluvčího TOP 09

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Jan Grulich
Témata:
Vzdělání, věda, výzkum
TOP 09 Facebook Twitter YouTube Instagram EPP

KONTAKTUJTE NÁS

CELOSTÁTNÍ KANCELÁŘ TOP 09

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@top09.cz
ID datové schránky: 86ttzqc
telefon: 255 790 999

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Vladan Vaněk

tiskový mluvčí

Vladan.Vanek@top09.cz

tel.: 255 790 951

mob.: 608 165 679

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2021  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme