× Staňte se našimi členy!

TOP 09 startuje horkou fázi kampaně

4. 9. 2017

Hlavní část svojí předvolební kampaně dnes zahájila v Praze TOP 09. Strana už dříve představila hlavní motiv kampaně - "Neuhneme", na který nyní navázala dalšími slogany, kterými chce oslovit voliče. Ve svém programu TOP 09 zdůrazňuje například podporu podnikání a omezování byrokracie.

„Prosazujeme politiku, která svobodu každého člověka chrání, nikoliv oslabuje a lidi šikanuje. Prosazujeme politiku, která naši demokracii posiluje, ne oslabuje. Prosazujeme vládu práva, nechceme vládu vůdců,“ říká předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

TOP 09 je jediná proevropská pravicová strana. „Usilujeme o to, aby se význam ČR v EU zvyšoval. Nedopustíme, aby se naše země ocitla na její periferii. Evropskou unii si neidealizujeme. Víme, že se musí změnit, ale musí se změnit s námi, v jejím hlavním proudu, ne bez nás,“ dodal Miroslav Kalousek, lídr středočeské kandidátky TOP 09.

Kromě prozápadního směřování jsou pro TOP 09 klíčovými tématy vzdělání, podpora vědy a inovací, a také rodiny. „Přirozené je chtít jak rodinu, tak práci, proto říkáme, že žena má právo na rodinu i kariéru. Rodiny TOP 09 podpoří například nabídkou nových možností pro pracující matky, které si budou moci odečíst z daní náklady na hlídání dětí nebo využít státní rodičovský příspěvek pro prarodiče a výhody dětských skupin,“ uvedla místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

TOP 09 prosadí také spravedlivější mateřskou a hodlá se znovu vrátit k diskusi o penzijní reformě, která nabídne možnost spoření na vlastní důchod, ale i přispěni rodičům. „Odpovědná reforma je klíčem k důstojnému stáří těch, kteří pracují dnes, i k penzím dalších generací. Máme odvahu znovu otevřít důchodovou reformu,“ dodala poslankyně Markéta Pekarová Adamová, která kandiduje na druhém místě v Praze.

V kontaktní kampani, kterou TOP 09 už od roku 2009 považuje za klíčovou při oslovování voličů, chystá TOP 09 v krajích mnoho novinek. Za voliči vyrazí na tříkolkách i s veterány. V Libereckém kraji bude lídr Václav Horáček řídit tříkolovou elektrickou rikšu, upravenou pro rozvoz kávy a nanuků. V Olomouckém kraji se jednička kandidátky Aleš Jakubec po prázdninové cyklotour objeví znovu mezi voliči ve veteránu značky Volkswagen (brouk) a chystá se mimo jiné objet většinu minipivovarů v rámci akce Na pivo s Alešem.

Originální meeting point s nabídkou originálních fotografií pro voliče chystají kandidáti TOP 09 v Brně, v Jihočeském kraji bude kontaktní kampaň spojená s uměním street art. Lídr Pavel Klíma bude nejen sám malovat, ale zároveň poradí všem, kteří si budou malování chtít zkusit. Středočeští kandidáti chtějí zaujmout voliče také pojízdnou kavárnou, a stejně jako na Vysočině a ve Zlínském kraji, plánují intenzivní door-to-door kampaň, během které osloví tisíce domácností. Kontaktní kampaň podpoří strana z celostátního rozpočtu 4 miliony korun, minimálně stejnou sumu do ní vloží jednotlivé kraje. I z těchto peněz je placena originální volební brožura, kterou chtějí pražští kandidáti Dominik Feri s Markétou Pekarovou Adamovou oslovit prvovoliče a další mladé lidi.

„Naše země je na křižovatce, proto je třeba každého hlasu. Jsme strana, která neuhne ze svých zásad, a vážíme si všech, kteří vědí, že mají odpovědnost k současnosti i budoucnosti naší země,“ řekl čestný předseda TOP 09 a pražský lídr Karel Schwarzenberg a vyzval voliče, aby nebyli lhostejní a přišli k volbám.

Veškeré další informace naleznete na našem webu (kandidátky, program, akce v krajích).

Jakub Hnát, tiskový mluvčí TOP 09

Praha, 4. září 2017

Soubory

ŠTÍTKY

Volby:
2017 poslanecká sněmovna
Osobnosti:
Miroslav Kalousek, Markéta Pekarová Adamová, Karel Schwarzenberg
TOP 09 Facebook Twitter YouTube Instagram

KONTAKTUJTE NÁS

CELOSTÁTNÍ KANCELÁŘ TOP 09

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@top09.cz
ID datové schránky: 86ttzqc
telefon: 255 790 999

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Lenka Brandtová

tisková mluvčí

Lenka.Brandtova@top09.cz

tel.: 255 790 951

mob.: 606 709 954

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

TRANSPARENTNÍ
VOLEBNÍ ÚČET PRO EP

  

TRANSPARENTNÍ ÚČET
PRO KOMUNÁLNÍ VOLBY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme