TOP 09: Nekašlete na Evropu

24. 4. 2014

Ve volbách do Evropského parlamentu bude přesně za 30 dní rozhodnuto. TOP 09 se bude poslední měsíc snažit přesvědčit voliče, že k Evropě mají co říct a že vykašlat se na ni by byla obrovská chyba.

„Musíme si uvědomit, že za náš denní život, hospodářský i politický a za podmínky, ve kterých žijeme, víc a víc odpovídají evropské instituce a evropský parlament. To se snažíme lidem vysvětlovat,“ říká předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg.

Právě tuto myšlenku vystihuje heslo, se kterým jdou kandidáti TOP 09 a Starostů do voleb: NEKAŠLETE NA EVROPU.

„Evropa jsme my a vše, co se v ní děje, nás ovlivňuje. Nezávisle na tom, jestli ji máme rádi nebo ne. Proto je zdravé fungování Evropy v našem zájmu,“ řekl lídr kandidátky Luděk Niedermayer.

Luděk Niedermayer: Volte prosperující Evropu

V kampani proto kandidáti chtějí mluvit o tom, jak a proč mohou a chtějí ovlivnit budoucí fungování Evropské unie. Že bude kampaň věcná a že se bude mluvit ke skutečně důležitým tématům, zaručuje už složení kandidátky. Kromě někdejšího viceguvernéra České národní banky a exministra spravedlnosti, kandidují i právní expert a poslanec, profesor – ekolog a také celoevropsky respektovaný bojovník za lidská práva.

Kompletní kandidátku najdete zde.

Podporuji koaliční kandidátku TOP 09 a Starostů, na které jsou osobnosti s jasně čitelnými názory na hospodářství, právo nebo zahraniční politiku. Takové lidi v Evropském parlamentu potřebujeme pro obhajobu našich národních zájmů a pro návrat České republiky do pozice věrohodného účastníka diskuse o budoucnosti Evropy,“ řekl Martin Půta, nový předseda hnutí Starostové.

Kandidáti TOP 09 a Starostů se také rozhodli v kampani vyvrátit mýty, které někteří protievropsky orientovaní čeští politici dlouho a důsledně šířili. I proto vznikla publikace „Názory na Evropu“, kde známí politici, politologové i ekonomové přináší své pohledy na Evropu a její fungování.

Program společné kandidátky se opírá o tradiční hodnoty kontinentu, ochranu spotřebitele na společném evropském trhu, společnou ochranu životního prostředí i rozvíjení spolupráce s dalšími zeměmi, ale důraz klade také na nový vývoj po překonané ekonomické krizi. Zároveň zachovává pravomoci a odpovědnost jednotlivých členských zemí například za sociální systém, daně a imigrační politiku. Program pro volby do EP.

Kampaň před evropskými volbami bude TOP 09 a Starosty stát zhruba 10 milionů korun, se kterými chtějí naložit co nejefektivněji: minimum billboardů, důraz na sociální sítě. „Pokud slýcháme, že eurovolby nepovažujeme za důležité vzhledem k nižším nákladům na kampaň, tak za TOP 09 mohu říci, že na ni dáváme tolik peněz, kolik nám jen odpovědné hospodaření umožní,“ zdůraznil šéf volebního štábu Leoš Heger.

TOP 09 i Starostové považují evropské volby za významné a tomu odpovídá nejen program, složení kandidátky, ale také rozsah kampaně. Kontaktní kampaň oficiálně odstartovala už zhruba před měsícem velkou diskusí předsedy TOP 09 Karla Schwarzenberga a předních kandidátů v Praze. Od té doby se kandidáti pravidelně setkávají s voliči také v regionech, kde představují jednotlivá témata a diskutují.

Martina Týblová, tisková mluvčí TOP 09

24. 4. 2014

ŠTÍTKY

Volby:
2014 evropský parlament
Osobnosti:
Miroslav Kalousek, Karel Schwarzenberg
Témata:
EU

Jiří Pospíšil: Braňte slušnost a svobodu

Stanislav Polčák: Naše města a obce si zaslouží evropskou podporu

Bořivoj Šarapatka: Volte zdravou evropskou krajinu

Jaromír Štětina: Volte silnou a bezpečnou Evropu

TOP 09 a Starostové: Nekašlete na Evropu

TOP 09 Facebook Twitter YouTube Instagram

KONTAKTUJTE NÁS

CELOSTÁTNÍ KANCELÁŘ TOP 09

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@top09.cz
ID datové schránky: 86ttzqc
telefon: 255 790 999

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Lenka Brandtová

tisková mluvčí

Lenka.Brandtova@top09.cz

tel.: 255 790 951

mob.: 606 709 954

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

TRANSPARENTNÍ
VOLEBNÍ ÚČET PRO EP

  

TRANSPARENTNÍ ÚČET
PRO KOMUNÁLNÍ VOLBY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Jiří Pospíšil:Spolupráce středopravicových stran musí začít hned.
Děkujeme