TOP 09 je odpovědná strana, která myslí také na ženy

11. 10. 2017

TOP 09 nenabízí jen reformu vzdělávání nebo efektivní a úsporný stát, ale v programu má také návrhy cílené na ženy. Jsme odpovědná strana, i proto myslíme na to, co potřebují k životu a spokojenosti svých rodin právě ženy. Mít odpovědnost, znamená myslet na budoucnost. My na ni myslíme stejně jako každá žena a matka, říká místopředsedkyně Markéta Pekarová Adamová, která už čtyři roky ve sněmovně prosazuje sladění pracovního a rodinného života. Priority TOP 09 shrnula do balíčku opatření, která pomohou ženám.

Za podstatnou a nutnou změnu považuje zavedení mateřské bez limitu. Tedy zvýšit pomoc státu matkám na mateřské dovolené, které by bylo spravedlivější i k ženám s vyššími platy. Prosadit chce TOP 09 také rodičovskou pro prarodiče jako novou a další možnost péče o dítě v rodině, díky které by se ženy mohly vrátit dříve ke své profesi.

Pomoci ženám a jejich rodinám by měla také širší státní podpora pro tzv. dětské skupiny jako alternativu chybějícím mateřským školám, možnost odečíst si náklady na chůvu z daní nebo povinné kvóty na flexibilní částečně úvazky nebo sdílená místa pro státní úřady.

„Kromě částečných úvazků určitě matky ocení také možnost pracovat z domova. I proto chceme volnější pravidla pro homeoffice, a také více míst ve školních družinách. Chceme rovněž zrušit povinný rok v mateřské školce pro předškoláky, který příliš omezuje svobodu rozhodování rodičů. Raději se zaměříme na kvalitu mateřských škol a zvýšení platů ve školství nebo sociálních sféře, kde pracují většinou ženy,“ míní poslankyně Markéta Pekarová Adamová.

Protože ženy jsou těmi, na kterých neleží jen péče o děti, chce TOP 09 starost o nemocné, handicapované i stárnoucí členy rodiny více ohodnotit. Pomůže nejen zrychlit posouzení nároku na příspěvek na péči, ale také zvýšení tohoto příspěvku v nejvyšším stupni a větší možnost kombinovat domácí péči a terénních sociálních služeb.

V případě rozvodu se musí zrychlit rozhodování opatrovnických soudů, které by měly mít pevné lhůty pro stanovení výše alimentů nebo svěření dětí do péče. Soudy musí řešit přednostně a zrychleným řízením také vymáhání dlužných alimentů.

Speciální letáček s konkrétními opatřeními pro ženy najdete na webu top09.cz. Zájemci jej mohou získat také při akcích kontaktní kampaně.

Jakub Hnát, tiskový mluvčí TOP 09

Praha 11. října 2017

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Markéta Pekarová Adamová
Témata:
Sociální politika
TOP 09 Facebook Twitter YouTube G+ Instagram

KONTAKTUJTE NÁS

CELOSTÁTNÍ KANCELÁŘ TOP 09

Michnův palác, budova č. 2
Újezd 450/40
118 00 Praha 1 - Malá Strana

info@top09.cz
ID datové schránky: 86ttzqc
telefon: 255 790 999
fax: 255 790 899

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Lenka Brandtová

tisková mluvčí TOP 09

lenka.brandtova@top09.cz

tel.: 255 790 932

mob.: 606 709 954

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

TRANSPARENTNÍ
VOLEBNÍ ÚČET PRO SENÁT

  

TRANSPARENTNÍ ÚČET
PRO KOMUNÁLNÍ VOLBY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2018  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

nEUhneme
Jiří Pospíšil:Stát nelze řídit jako firmu, protože občané nejsou zaměstnanci.
Děkujeme