× Pohněme s tím. Společně!

Senátoři TOP 09 podpoří, aby lidé v karanténě mohli volit, budou dále prosazovat i korespondenční volbu

20. 8. 2020

Senátoři se na dnešním jednání budou zabývat návrhem zákona o zvláštních způsobech hlasování. Ten by umožnil při podzimních volbách hlasovat i lidem v karanténě. Normu včera schválila Poslanecká sněmovna.

„Ministerstvo vnitra původně tvrdilo, že lidé v karanténě nebudou moci volit a nemělo snahu situaci nějak řešit. To bylo v naprostém rozporu s volebním právem, které občanům zaručuje Listina základních práv a svobod,“ říká první místopředseda TOP 09 Tomáš Czernin.

„Díky našemu tlaku ministr vnitra otočil a dnes tedy můžeme podpořit návrh zákona, který umožní volit buď z auta, v rámci speciálního okrsku v domovu pro seniory, nebo díky příjezdu speciálního týmu. Je velká škoda, že se stále nepodařilo prosadit korespondenční volbu, která by řešila i tyto problémy a kterou prosazujeme již řadu let. Jako předseda stálé komise pro krajany v zahraničí o to však budu v Senátu i nadále usilovat,“ dodává senátor Czernin.

Vláda zapomněla na střední školy a gymnázia

Senát bude jednat také o novele školského zákona, která byla schválena na včerejší schůzi Poslanecké sněmovny a obsahuje distanční výuku.

„Stanovení jednoznačných pravidel a vytvoření zákonného rámce pro distanční výuku je potřebné a nutné pro žáky, jejich učitele i samotné školy. Vítám, že ministerstvo k výuce na dálku vytvořilo přehledný manuál konzultovaný s lidmi ze školství. Velký problém však vidím v nedostatečném zajištění technického vybavení škol pro realizaci online výuky. V tomto ohledu sice vláda počítá s finanční pomocí, ta se ale týká pouze základních škol. Před stejným problémem ovšem stojí i střední školy či osmiletá a šestiletá gymnázia, na nichž žáci nižších stupňů plní povinnou školní docházku,“ uvádí první místopředseda Senátu Jiří Růžička.

Miroslav Hlaváč, zástupce tiskového mluvčího TOP 09

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Tomáš Czernin, Jiří Růžička
Témata:
Vzdělání, věda, výzkum
TOP 09 Facebook Twitter YouTube Instagram

KONTAKTUJTE NÁS

CELOSTÁTNÍ KANCELÁŘ TOP 09

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@top09.cz
ID datové schránky: 86ttzqc
telefon: 255 790 999

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Vladan Vaněk

tiskový mluvčí

Vladan.Vanek@top09.cz

tel.: 255 790 951

mob.: 608 165 679

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme