Senát dnes projedná školský zákon a jmenování ústavních soudců

31. 5. 2023

Představitelé v horní komoře Parlamentu ČR se na dnešní schůzi věnují vyslovení souhlasu Senátu ve jmenování ústavních soudců, jehož projednání se společně se senátory účastní také prezident republiky Petr Pavel. Tématem jednání se třiceti body v programu bude také novela o pedagogických pracovnících.

„Nejdůležitějším bodem dnešního jednání je vyslovení souhlasu Senátu se jmenováním ústavních soudců. Všichni tři navrhovaní kandidáti byli hosty jednání našeho klubu, abychom se aktivně seznámili s jejich osobnostmi i představami o fungování ústavního soudu,“ řekl na úvod předseda senátorského klubu ODS a TOP 09 Zdeněk Nytra a navázal: „Hlasování za náš klub nebude jednotné. Každý máme různý názor a v hlasování rozhodne většina přítomných senátorů.“

„Dnes budeme projednávat zásadní novelu školského zákona a zákona o pedagogických pracovnících. Tato novela obsahuje velmi mnoho podstatných a potřebných změn pro školství a oblast vzdělávání. Body, u kterých předpokládám největší diskuzi, je školský logoped, který by měl být zařazen mezi pedagogické pracovníky, otevření pedagogické profese lidem bez pedagogického vzdělání nebo 130 % průměrné mzdy na platy učitelů. Bohužel doposud není jednoznačně specifikováno, na jaký ukazatel má být navázán výpočet 130 % na platy učitelů. Proto by bylo na místě, aby pan ministr způsob výpočtu objasnil. Pokud tento výpočet pan ministr neobjasní, mám připravený pozměňovací návrh, který by výpočet upřesnil,“ říká první místopředseda senátorského klubu ODS a TOP 09 Jan Grulich.

Miroslav Hlaváč, zástupce tiskového mluvčího TOP 09

Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme