Sabongui: Tělocvik nemá učit chemikář, chci lepší dotace pro učitele tělocviku

17. 9. 2014

Každá hodina tělocviku je pro děti velmi důležitá. Ještě důležitější však je, aby ji vedl kvalifikovaný pedagog. Kandidátka na senátorku za Prahu 10 Renata Sabongui bude prosazovat, aby horní komora podpořila ty učitelské obory, které přinesou do základních škol opravdu kvalifikované učitele tělocviku. Nyní se totiž stává, že je mnohdy nahrazují pedagogové specializující se na zcela jiné obory.

„Podporuji pro české děti hodinu tělocviku navíc, ale bez dobrých učitelů, kteří mají sami ke sportu vztah a motivují děti, to nebude mít velký význam. Není možné dětem hodit balon a říct, ať si hodinu hrají a pak to vydávat za hodinu tělocviku,“ říká Renata Sabongui, kandidátka TOP 09 a Starostů na senátorku Prahy 10, která je dlouholetou propagátorkou Pilates v ČR. Podle ní je velmi důležité upozornit veřejnost na to, že českým dětem chybí pohyb a pokusit se to změnit.

Doplňovací volby do Senátu se konají na Praze 10 už za 2 dny v termínu 19. - 20. 9.

Více informací o Renatě Sabongui je k dispozici na:  www.novasenatorka.cz

Podle statistik VZP trpí obezitou až 30 procent českých školáků. Už dnes mají děti problémy s pohybovým aparátem, vychýlením páteře, civilizační choroby a hrozí jim psychické potíže, které mohou končit paradoxně až mentální anorexií. „Děti se musí hýbat, aby mohly zdravě růst. Pohyb je pro jejich zdravý výboj naprosto klíčový.  Do budoucna je podstatné, aby si pohyb také oblíbily a nezraňovaly se při něm. Proto je tak potřeba kvalitní vedení těchto hodin už na základních školách,“ říká Sabongui.

Ve výsledku to bude znamenat, že děti pravidelný pohyb do budoucna ochrání před nemocemi a nabídne jim současně možnost, jak kvalitně trávit volný čas. „Chci posílit vzdělání budoucích učitelů tělocviku. Tento předmět musí mít stejný význam jako ostatní předměty, rozhoduje totiž o zdraví dětí a budoucí kvalitě jejich života. Jen zapálený učitel získá dítě k radosti z pohybu,“ dodala Renata Sabongui.

Je rozhodnuta se v případě zvolení zasadit v rámci senátních výborů o to, aby se na pedagogických a učitelských fakultách věnovala větší pozornost přípravě budoucích učitelů tělocviku. A také posílit dotacemi právě tento obor.

Renata Sabongui, kandidátka TOP 09 do doplňujících senátních voleb

17. 9. 2014

ŠTÍTKY

Volby:
2014 senát - 22 - Praha 10: Renata Sabongui
Témata:
Vzdělání, věda, výzkum
TOP 09 Facebook Twitter YouTube Instagram

KONTAKTUJTE NÁS

CELOSTÁTNÍ KANCELÁŘ TOP 09

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@top09.cz
ID datové schránky: 86ttzqc
telefon: 255 790 999

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Lenka Brandtová

tisková mluvčí

Lenka.Brandtova@top09.cz

tel.: 255 790 951

mob.: 606 709 954

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

TRANSPARENTNÍ
VOLEBNÍ ÚČET PRO EP

  

TRANSPARENTNÍ ÚČET
PRO KOMUNÁLNÍ VOLBY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2019  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Jiří Pospíšil:Politika bez silných politických stran vede k oligarchům a totalitě.
Děkujeme