Předsedkyně TOP 09 vyzývá premiéra k omluvě europoslancům

3. 3. 2020

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová naléhavě žádá předsedu vlády o omluvu europoslancům, které bezdůvodně veřejně osočil a urazil. Předsedkyni výboru a delegace Evropského parlamentu Moniku Hohlmeier označil za „totálně pomatenou“ a české europoslance za vlastizrádce.

„Zejména urážka významné političky CSU, předsedkyně výboru Evropského parlamentu Moniky Hohlmeier může mít vážné mezinárodní důsledky. Muž a odpovědný předseda vlády by se omluvil. Pevně doufám, že tak Andrej Babiš učiní,“ říká předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

Válek: Vláda v opatřeních proti koronaviru tápe a nedokáže informovat občany

„Současné omezení letů je jeden z možných kroků, nicméně jeho efekt je sporný. Do Itálie totiž jezdí spousta Čechů autem,” říká místopředseda TOP 09 a poslanec Vlastimil Válek. Vláda ani ministr zdravotnictví podle Válka doposud nepředstavili žádný plán opatření, který by reflektoval možné scénáře vývoje nákazy. Jako preventivní krok by omezení letů fungovalo pouze v okamžiku, kdy se infekce v Itálii poprvé objevila a byli první mrtví. „Dnes, kdy už máme první nakažené koronavirem v Česku, působí vládní rozhodnutí jako preventivní nasazení prezervativu po pohlavním styku,“ dodává Válek, původní profesí radiolog a lékař.

Také pokyny od ministerstva zdravotnictví, které poslanec Válek viděl, jsou podle něj naprosto nesrozumitelné. Válek by uvítal, kdyby měli všichni občané, praktičtí lékaři, hygienické stanice i nemocnice přesný manuál, jak postupovat. „Nikdo zatím přesně neřekl, jak by mohlo probíhat testování potenciálních nakažených přímo u nich doma. Pacient, u kterého se provede domácí testování, pak nemusí cestovat mimo své bydliště a nestane se nebezpečným pro svoje okolí,” vysvětluje Vlastimil Válek.

Právě nedostatek informací vytváří paniku, k níž není důvod. To vláda i ministerstvo jednají podle Válka se stálým zpožděním. „Přitom zrovna v případě koronaviru může podle mého názoru vláda počítat s plnou podporou Poslanecké sněmovny napříč politickým spektrem,” dodává místopředseda TOP 09.

Miroslav Hlaváč, zástupce tiskové mluvčí TOP 09

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Markéta Pekarová Adamová, Vlastimil Válek
Témata:
EU, Zdravotnictví
TOP 09 Facebook Twitter YouTube Instagram

KONTAKTUJTE NÁS

CELOSTÁTNÍ KANCELÁŘ TOP 09

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@top09.cz
ID datové schránky: 86ttzqc
telefon: 255 790 999

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Vladan Vaněk

tiskový mluvčí

Vladan.Vanek@top09.cz

tel.: 255 790 951

mob.: 608 165 679

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Za demokracii a svobodu musí bojovat každá generace.
Děkujeme