Ministr zdravotnictví Válek navštívil Jihomoravský kraj

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek pokračuje ve svých výjezdech po republice. Toto pondělí patřilo domovské jižní Moravě, kde navštívil městská zdravotnická zařízení v Blansku a v Brně.

10. 7. 2023

Nemocnice v Blansku pracuje na modernizaci urgentního příjmu, kterou ministr od počátku podporuje. “Blansko je okresní město a jezdí sem pacienti ze širokého okolí. Nový urgentní příjem pomůže zlepšit péči o pacienty i snížit tlak na personál lůžkových oddělení. Jako ministr velmi vítám přístup vedení nemocnice i města, že se o modernizaci urgentu aktivně snaží,” řekl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. Ministr zde navštívil mimo jiného i oddělení jednodenní chirurgie a debatoval s vedením nemocnice a města nad dalším strategickým rozvojem. 

V Brně se ministr zdravotnictví zastavil na Poliklinice Zahradníkova, která bude v příštím roce slavit 100 let od svého vzniku. Setkal se zde s ředitelem polikliniky a zástupci vedení města Brna. “Poliklinika Zahradníkova pomáhá Brňanům už téměř sto let s péčí o jejich zdraví. Své lékaře zde navštěvují lidé z celého města i širokého okolí. Budova polikliniky by si ke svému jubileu zasloužila rekonstrukci, o které v rámci vedení města Brna intenzivně jednáme. Zároveň bych byla ráda, pokud by se zde podařilo prosadit postgraduální vzdělávání pro praktické lékaře a lékaře se zaměřením na paliativní péči,” uvedla Dagmar Seidlová (TOP 09), zastupitelka MMB pro oblast zdravotnictví. Ředitel polikliniky Dan Zeman provedl návštěvu i historickými částmi polikliniky, došlo např. i na původní operační sál.

Poslední zastávkou byla nemocnice Milosrdných bratří, která patří k brněnským zdravotnickým zařízením s nejdelší tradicí. Dříve byla nemocnice provozována řádem Milosrdných bratří, nyní je příspěvkovou organizací města Brna. “Jsem moc rád, že se po vleklých jednáních daří vedení města a řádu dohodnout na dalším fungování tak, aby zdravotnická péče o Brňany byla poskytována stále stejně kvalitně. Mezi pracoviště s vysokou odbornou erudicí patří třeba místní porodnictví – péče zde a ve FN Brno je opravdu špičková a jezdí za ní nastávající maminky nejen z Brna, ale i z celého kraje,” uzavřel ministr zdravotnictví Vlastimil Válek.

zdroj: mzcr.cz,10.7.2023

Štítky
Osobnosti: Vlastimil Válek
Témata: Zdravotnictví
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme