Putnová: Ministr selhal, suplovat bude pan premiér

1. 3. 2012

V dnešním rozhovoru pro server aktualne.cz ministr školství Josef Dobeš tvrdí, že to byla TOP 09, kdo „pohřbil“ zavedení školného. Takové tvrzení je naprosto lživé. TOP 09 vždy prosazovala nový způsob financování studia, jehož součástí školné je.

“TOP 09 považuje zavedení školného za nutný krok při reformě financování vysokých škol, což neustále opakujeme. Zakotvili jsme tento bod i do říjnového programového dokumentu Prosperita, který přijal celostátní sněm. Ministerstvo školství však loňský rok promarnilo z hlediska přípravy záměru i z hlediska komunikace s akademickou sférou,“ vysvětluje postoj strany předsedkyně školského výboru Anna Putnová a dodává: “Jak chaoticky ministr školství předkládal své návrhy, tak chaoticky se nyní snaží zbavovat odpovědnosti. Situace dospěla až do bodu, že za něj musel jednání přebrat pan premiér. Takový stav TOP 09 děsí.“

“Standardním způsobem chování ministra školství se již stalo, že večer říká něco jiného než ráno. Nyní už dospěl do další fáze, nejen, že říká nesmysly, ale dokonce lže,“ poznamenává předseda klubu TOP 09 a Starostové Petr Gazdík, který se v posledních týdnech se studenty nesetkal, a tedy ani nejednal o jakýchkoliv změnách. “TOP 09 školné podporuje. Ministr školství ale bohužel předložil kalamitní návrh jak o školném, tak o finanční pomoci studentům, která školnému musí předcházet. Promarnil rok času. Protože je mi ale ministra školství v tuto chvíli líto, nabízím mu pomoc s přípravou zákona, který nezvládl. Další variantou je, že požádáme stranu Věci veřejné, aby na tak zásadní post, jakým je vedení ministerstva školství, dodala někoho v lepší psychické kondici,“ říká Petr Gazdík.

Podle Anny Putnové je nyní nutné začít velmi intenzivně pracovat na všech návrzích, pokud má být školné do dvou let zavedeno: “Pokud nechceme ohrozit studenty a pokud chceme dospět ke shodě s akademiky, musíme se pustit do práce nejlépe hned,“ dodává Anna Putnová.

 

TOP 09
Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme