Problém kraje? Není práce

20. 8. 2009 | 10:00
CO SI MYSLÍ LÍDŘI. Co považují lídři největších politických stran za hlavní problémy Libereckého kraje? Co by chtěli po podzimních parlamentních volbách změnit? Jak chtějí bojovat s nezaměstnaností? A jak chtějí podpořit cestovní ruch?

Vysoká nezaměstnanost patří podle volebních lídrů politických stran, které mají podle průzkumů šanci dostat se po podzimních předčasných volbách do Poslanecké sněmovny, mezi hlavní problémy v Libereckém kraji. Většina lídrů považuje za špatnou také dopravní síť. Jedničky na kandidátkách ČSSD, ODS, KSČM, KDU-ČSL a TOP 09 odpovídaly ČTK na tuto otázku: Co pokládáte za největší problém kraje, v němž kandidujete, a jaký máte recept na jeho řešení?

Václav Horáček, lídr kandidátky TOP 09 v Libereckém kraji 

Považuji za důležité, aby se v kraji podařilo zachránit sklářství. Problémy nám přineslo opomíjení historických tradic, mnohdy úmyslně vyvolané. S ním byla spojená i ztráta odpovědnosti.

Návrat k tradicím a k  odpovědnosti je pro prosperitu kraje rozhodující. V kraji se rozdělují peníze nesystémově. V nejlepším stavu není ani školství, což vyvolává problémy na trhu práce. Naděje vkládám do cestovního ruchu a do nových technologií, jakými jsou například nanovlákna, vyvinutá vědci z  Technické univerzity v Liberci.
Mladá fronta DNES, 20. 8. 2009, rubrika: Kraj Liberecký, Strana: 03
Štítky
Chcete ZNÁT nejnovější TOP zprávy?
odebírejte náš
newsletter
TOP 09
Děkujeme