× Pohněme s tím. Společně!

Niedermayer: Babiš dělá neskutečně chyb, brzdí záchranu krajiny, kroky vlády by měl řešit Ústavní soud

13. 8. 2019

Na Evropskou unii bychom měli být hrdí, ztělesňuje to, co se v Evropě povedlo, říká europoslanec a ekonom Luděk Niedermayer. Musí podle něj mít odvahu řešit to, co přijde, někdy i tvrdě a rozhodně. Jedním z velkých témat bude klimatická změna, kde je na místě motivovat lidi a firmy i daněmi. Sucho je teď téma i v Česku, ale přístup vlády je komický. Babiš bude podle Niedermayera do poslední chvíle zásadní změny brzdit.

Žádný politik si nemůže dovolit říct, že sucho není problém, ale o zemědělství se vláda bavit nechce, říká Luděk Niedermayer. Jde o zájmy premiéra spojené i s dotacemi pro velké firmy. Prodlužovaní situace o každý jeden den přitom vše zdražuje, bude to prý stát opravu hodně. Vláda se možná chová i protiústavně a rozhodnout by podle Niedermayera měl Ústavní soud. Stát by se totiž měl chovat šetrně ke krajině.

V Česku proběhl jeden z nejrychlejších obratů od růžových brýlí k realistickému pohledu, tvrdí Niedermayer. Vláda zjistila, že nebude mít peníze na své sliby, a přišla až hysterická reakce. Stabilita je přitom zásadní, i v souvislosti s hrozbou ekonomické krize. Podle Niedermayera si premiér myslí, že sám vyřeší jakýkoliv problém, což vede k velkému množství chyb a špatným výsledkům.

Česká ekonomika přitom není na další roky připravená. Politika zaspala, třeba v pohledu na energetiku, a hrozí taky, že se staneme šampionem v odcházející technologii. Jde o výrobu aut. Elektroauta jsou podle Niedermayera budoucnost, která prostě přijde. Provozování takového auta se prý vyplatí už dnes. Česko miliardy, které dostalo na dohnání Evropy, vyházelo namísto toho, aby investovalo třeba do ekologické veřejné dopravy.

Jaké nové vážné hrozby jsou před evropskou ekonomikou? Proč bychom možná měli míň nakupovat a víc přemýšlet o tom, za co utrácíme? Jaký instinkt chybí Luďkovi Niedermayerovi? A proč se nechce zapojovat do domácí politiky?

Podívejte se na celý rozhovor s europoslancem TOP 09 Luďkem Niedermayerem. 

Zdroj: Reflex.cz, 13.8.2019

ŠTÍTKY

Osobnosti:
Luděk Niedermayer
Témata:
Energetika, Životní prostředí
TOP 09 Facebook Twitter YouTube Instagram

KONTAKTUJTE NÁS

CELOSTÁTNÍ KANCELÁŘ TOP 09

Opletalova 1603/57
110 00 Praha 1

info@top09.cz
ID datové schránky: 86ttzqc
telefon: 255 790 999

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Vladan Vaněk

tiskový mluvčí

Vladan.Vanek@top09.cz

tel.: 255 790 951

mob.: 608 165 679

REGISTRACE PRO NOVINÁŘE

PODPOŘTE NÁS

JAK FINANČNĚ
PODPOŘIT TOP 09?

 

TRANSPARENTNÍ ÚČET
TOP 09 PRO DARY

 

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
A BANKOVNÍ SPOJENÍ

IČ: 71339728
DIČ: CZ71339728
(nejsme plátci DPH)
č. účtu: 10909090 / 5500

Váš názor

Copyright © 2009-2020  TOP 09  |  Všechna práva vyhrazena

Nastavení cookies |  Osobní údaje |  Informace o webu |  Mapa stránek

Karel Schwarzenberg:Chci, abychom byli v hlavním proudu Evropské unie.
Děkujeme